Skocz do zawartości

Jakość obrazu w płatnych pakietach


fazi93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia jakości jest bardzo względna. Wszystko zależy posiadanego od telewizora. Ja platformę Orange oglądam na 32 calowym 100 Hz Panasonicu CRT i na jakość nie narzekam. Ale zapewne gdybym podłączył Samsunga HD do którego mam podłączoną inną platformę to rzecz zapewne miałaby się nie tak pięknie. Reasumując wydaje mi się że nie jest tak źle z tą jakością. Ale to tylko w porównaniu z innymi platformami. Bowiem patrząc globalnie to wszyscy nadawcy wciskają nam kit aż miło :lol:

Wystarczy sprawdzić zapchane u wszystkich, do granic możliwości transpondery.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "Speedy179 ".

Wiem że na CRT jest lepszy obraz niż na LCD. Ale ja mam LCD, może ktoś opisać swoje wrażenia z odbioru tych programów na takim właśnie odbiorniku? Do czego bardziej można je porównać: do TVN czy TELE 5 ? Bardzo proszę o odpowiedź, bo mam zamiar kupić na Święta ten pakiet, a nie chcę potem sobie przez rok [beep] w brodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś o tym pisałem, ale umieszczę też tutaj moją opinie. Posiadam telewizor samsunga LCD i pakiet L+Orange Sport. Jednoznacznie całej oferty nie można określić, bo poszczególne kanały różnią się od siebie jakością. Kanały TVN-u (TVN24, Turbo, Style, Meteo) nadają w 16/9, a więc ich jakość jest bardzo dobra. Kanały z ikonką VM (Discovery, AXN, NG, Eurosport, BBC, Cartoon Network, Disney), a więc te większe, wyświetlane są w dobrej jakości, chociaż do platform cyfrowych im trochę brakuję, ale jak mówię da się je oglądać jak najbardziej, nie tracąc komfortu z TV. Reszta kanałów, która nie jest oznaczona żadnym symbolem, nie znaczy, że ich jakość jest zła, ale jest stosunkowo gorsza do w/w kanałów, choć niektóre tylko takie jak EDUSAT są wyświetlane w jakości pozostawiającej wiele do życzenia. Co do samego jeszcze kanału Orange Sport, który jest uznawany jako osobny pakiet to za te 10 zł, które kosztuje to jest w naprawdę żenującej jakości. Za te pieniądze jakość kanału, który jest sztandarowym programem tej oferty telewizyjnej powinna być o wiele lepsza. Mecze polskiej ekstraklasy są często oglądane razem z meczem pikseli, ale to może wynika ze słabego poziomu tej ligi i lepiej oglądać piksele niż grę naszych zawodników :) Ogólnie rzecz biorąc za tą cenę i w przypadku braku innych możliwości technicznych (tak jak w moim przypadku) opłaca się brać jak najbardziej tą telewizję, gdyż jest tutaj bogata oferta programowa, której w całości nie znajdziemy na żadnej platformie cyfrowej. Jeśli TP i Orange spełni obietnice i wprowadzi nowy dekoder i kanały HD to powinno być jeszcze lepiej i miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje "sokol100" za wyczerpującą odpowiedź. Co do oferty programowej, to przejrzałem program i opisy, więc wiem czego mogę się spodziewać i nie będę mógł powiedzieć, że mnie spotkała niespodzianka. Interesowała mnie jakość obrazu, bo jeżeli w zakupionych programach miała by być taka, jak w EDUSACIE to rezygnuję. Czytałem na forum CYFRY+ że jakość obrazu kanału np. MOVIES 24 jest nie do przyjęcia. Obecnie dokupuję pakiet TVN i jestem bardzo zadowolony (nie mówię o treści, bo to indywidualna sprawa i o gustach się nie dyskutuje)

Jeśli ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia na ten temat, to byłbym bardzo wdzięczny (tylko jakość obrazu). Może macie inne zdanie niż "sokol100"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...