Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Żaden Samsung na polskim rynku, a już na pewno nie ten którym dysponujesz sprzed kilku lat NIE MA wersji HbbTV 2.0 na pokładzie.

Najnowsze modele z roku 2020 posiadają wersję 1.0 na Polskę.

Zatem serwisy które odbierasz nie są w wersji 2.0.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dvbtowiec napisał:

Żaden Samsung na polskim rynku, a już na pewno nie ten którym dysponujesz sprzed kilku lat NIE MA wersji HbbTV 2.0 na pokładzie.

Najnowsze modele z roku 2020 posiadają wersję 1.0 na Polskę.

Zatem serwisy które odbierasz nie są w wersji 2.0.

Gdybym mógł wstawić zdjęcie do postu, tobys zobaczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.hbbtv.org/resource-library/specifications/

Specyfikacja do HbbTV 2.0 pojawiła się we w październiku 2015 roku na rynku.

Z którego roku jest Twój telewizor? Jak dobrze widzę komentarze na jego temat są w 2013 roku w sieci. Odpowiedz sobie sam na pytanie czy możesz mieć 2.0 w nim :)

 

I mozesz mi wierzyć lub nie, Samsung do swoich wszystkich modeli na Polskę w 2020 daje HbbTV w wersji 1.0. Zatem Twój z dużym prawdopodobieństwem również ma 1.0.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jerkre Udzielam Ci odpowiedzi, ale zaraz pewnie się narażę że rozmawiamy poza tematem wątku :)

Wydaje mi się że wszystko już powiedziałem w temacie. Twój telewizor ma komentarze w sieci w 2013 roku, czyli już wtedy musiał był wyprodukowany. Wersja HbbTV 2.0 specyfikacja pojawiła się w 2015, zanim jednak ktokolwiek wdroży specyfikację do odbiorników, minie co najmniej rok, dwa a nawet trzy.

Zatem Twój odbiornik nie może mieć HbbTV 2.0. Nie może mieć choćby z innego powodu. Samsung do swoich odbiorników po dzień dzisiejszy daje wersję 1.0.

Widzę że nie chcesz tego przyjąć do wiadomości. Ja wyczerpałem temat jeśli chodzi o wyjaśnienia.

Zobacz tutaj:

 

IMG-20200326-140956.png

 

Kolega @K63 śledzi temat dokładniej ode mnie mnie :) Co jest na Polskę? 1.0, rok modelowy 2020.

Z mojej strony to wszystko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis TVP niedostosowany do Twojej wersji HbbTV. Kropka. Serwis ten został zmieniony kilka miesięcy temu. Zauważyłem ruchy w kierunku kompatybilności wstecznej dla starszych wersji HbbTV. Ale najwyraźniej nie wszystkie odbiorniki poprawnie sobie z tym radzą.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzieliłem Ci konkretnej odpowiedzi. Pracuję w branży i mam do czynienia z różnymi odbiornikami. Większość nowych telewizorów już dawno poprawnie wyświetlała serwis HbbTV ten nowy. Od niedawna poprawnie wyświetlają je telewizory z niższą wersją HbbTV, najniższy który posiadam obecnie to 1.1.

I działa. Nie ma opisywanych przez Ciebie problemów. Przyczyną problemów u Ciebie na kanałach TVP z brakiem obrazu jest źle obsługiwany serwis HbbTV TVP. Sam piszesz że gdy odłączysz internet masz OK.
Pretensje zatem kieruj do producenta telewizora, ewentualnie pisz do TVP że na Twoim Samsungu serwis powoduje takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problemem w HbbTV jest różny standard stosowanych rozwiązań do jego odbioru przez producentów odbiorników i różna wersja. Dzięki temu właśnie że nie ma standaryzacji, to nadawca się gimnastykuje aby dostosować aplikację internetową do tych dziwnych rozwiązań na różnych odbiornikach. Gdyby był jeden standard, takiego problemu by nie było.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

? W dniu dzisiejszym uruchomiono także eksperymentalny multipleks TVP DVB-T2 z RTCN #Katowice / Kosztowy na częstotliwości 522 MHz (CH27) z mocą 30 kW ERP w polaryzacji poziomej. 
? W skład eksperymentu wchodzą: TVP Kultura HD, TVP Polonia HD i TVP Rozrywka SD. 
❗️ Aby odbierać testowy multipleks konieczny jest telewizor/dekoder DVB-T2 z kodekiem wizji H.265/HEVC.

ℹ️ W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie emisji eksperymentalnych z RTCN #Warszawa / PKiN oraz RTCN #Gdańsk / Chwaszczyno.

 

? W dniu dzisiejszym uruchomiono eksperymentalny multipleks TVP DVB-T2 z RTCN #Kraków / Chorągwica na częstotliwości 522 MHz (CH27) z mocą 79 kW ERP w polaryzacji poziomej. 
? W skład eksperymentu wchodzą: TVP Kultura HD, TVP Polonia HD i TVP Rozrywka SD. 
❗️ Aby odbierać testowy multipleks konieczny jest telewizor/dekoder DVB-T2 z kodekiem wizji H.265/HEVC.

 

Informacja: Naziemna Telewizja Cyfrowa - nieoficjalnie (Facebook)

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kanał 4K, bo nie wiem co oni chcą testować... Bardziej do testów nadawałby się jakiś kanał z dynamicznymi scenami jak TVP Sport, najlepszy jakościowo kanał HD czyli TVP HD, kanał w 4K i coś w SD dla sprawdzenia jak mocno można ściąć bitrate

Edytowane przez rotalplus
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...