Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeskanowałem i Ostravska DVB-T na k54 leci bez problemu (CT1, CT2, CT4, CT24), pomimo że antenę mam wycelowaną na Skrzyczne?

 

@greggy

Przypuszczam że czechy odbierasz nie z Ostrawy (choc to tez oczywiście jak najbardziej mozliwe) a z Łysej Hory, sygnał jest duzo mocniejszy a i ukierunkowanie anteny na skrzyczne też by za tym przemawiało. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisano ostatnio ze jak beda opublikowane przez biuro rzadowe dokumenty dotyczace dvb-t to od wrzesnia ruszaja 3muxy w Polsce i stad moje nastepujace pytanie.

Czy macie jakies pojecie gdyby ruszyło od wrzesnia to kiedy mniej wiecej uruchamialiby cos co moznaby odebrac w katowicach i sosnowcu? Czy ruszaliby na slasku od razu czy wg jakiegos harmonogramu i dopiero rok 2011 lub 2012?

Ewentualnie słyszałem ze jak nadawali probnie w krakowie to nawet w okolicach prawie sosnowca odbierali przy dobrej antenie i warunkach czyli np na 4 pietrze i nic nie zastawia. Stad jeszcze pytanie czy krakow by urychamiali od wrzesnia jakby to miało jednak ruszyc we wrzesniu czy tez wg harmonogramu wypadłoby pozniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum odpisano mi ze najblizej slaskiego wystartuje czy miała wystartowac w 2010 r dvb-t w CZESTOCHOWIE i ciekawe czy nadajnik podobno planowany 50 kw dałby mozliwosc odbioru w sosnowcu czyli ok 65 km od Czestochowy ? Co myslicie?

No bo jakby mieli ruszac w tym roku to wg tych harmonogramow Czestochowa w tym roku a Katowice i Krakow w przyszłym i to pod koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No 100 kW to już jest przemawiający w dyskusji argument. Tylko nie wiem czy przy takiej odległości zakłócenia przemysłowe nad Śląskiem skutecznie uniemożliwią odbiór sygnału, bo jest to czynnik mogący bardzo sytuację pogorszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko w kwestii technicznej.

 

Jaka jest różnica w nadawaniu w polaryzacji pionowej(V) a nadawaniu w polaryzacji poziomej(H)?

Słyszałem że polaryzacja pionowa pozwala na pokrycie większego terenu,ponieważ polaryzacja ta jest dużo mniej narażona na różnego typu zakłócenia.Proszę odpowiedzieć czy to jest prawda.

 

PS. Nadajnik w Opolu będzie nadawał mux3 w polaryzacji pionowej(V)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to szybko wyjaśnić-polaryzacja to kierunek w jakim nadawana jest fala elektromagnetyczna. Polaryzacja pionowa jest często wykorzystywana w górach ponieważ łatwiej 'wchodzi' w różne doliny i 'dziury', natomiast polaryzacja pozioma przelatuje nad nimi. Jeżeli chodzi o zakłócenia to możliwe, ale żeby zasięg? Większy zasięg ma raczej polaryzacja pozioma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zależy jaki masz telewizorek :D jeżeli nowoczesny i wyposażony w nowoczesny tuner mpeg-4 to wystarczy ten telewizor ustawić. Jeżeli masz starszy model-trzeba koniecznie dokupić tuner DVB-T z funkcją odbierania sygnału w kodowaniu mpeg-4/avc, po podłączyć do tv i za pomocą tego to odbierać. Antena musi być ustawiona w kierunku nadajnika z którego chcesz to odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...