Skocz do zawartości

VIVA Deutschland i VIVA Austria


przemyslaw-broc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O tym właśnie pisałem przed chwilą. 15 lat temu nie mieliśmy ani jednego polskiego kanału muzycznego. Oglądaliśmy Vivę DE, Vivę2, Onyx czy MTV takie i takie... Mieliśmy w "baniakach" stale niemiecki język, niemieckie reklamy i niemieckie klipy. Teraz natomiast jest dokładnie odwrotnie. To my jesteśmy na takim poziomie z kanałami muzycznymi co Niemcy dawno temu. Mamy Vivę Polska, Eskę, 4 FunTv, Rebel a także jakby nie patrzyć Czwórkę i Tv Disco. Za naszą zachodnią granicą jest cieniutko... Viva DE to porażka, Deluxe Music jest z muzyką wiadomo jaką, jedynie Imusic czy GO Tv coś sobą reprezentują jeśli chodzi o nowoczesną muzykę.

 

Jeżeli ktoś kiedyś natknął się na jakieś niemieckie fora gdzie lamentują na ten temat to będę wdzięczny za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd VIVA została wykupiona przez MTV to wiadomo w którą stronę "ewoluuje" bo gimnazjaliści już nie oglądają teledysków (chyba że na własnym kompie czy innym lansiarskim smyrfonie) tylko "hot or not" i "nastoletnie ciąże" czy co tam leci - nie wiem bo nie oglądam... A niemcy na otarcie łez mają VH1 na karcie MTV Unlimited oraz MTV Live HD w platformach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie pisałem przed chwilą. 15 lat temu nie mieliśmy ani jednego polskiego kanału muzycznego. Oglądaliśmy Vivę DE, Vivę2, Onyx czy MTV takie i takie... Mieliśmy w "baniakach" stale niemiecki język, niemieckie reklamy i niemieckie klipy. Teraz natomiast jest dokładnie odwrotnie. To my jesteśmy na takim poziomie z kanałami muzycznymi co Niemcy dawno temu. Mamy Vivę Polska, Eskę, 4 FunTv, Rebel a także jakby nie patrzyć Czwórkę i Tv Disco. Za naszą zachodnią granicą jest cieniutko... Viva DE to porażka, Deluxe Music jest z muzyką wiadomo jaką, jedynie Imusic czy GO Tv coś sobą reprezentują jeśli chodzi o nowoczesną muzykę.

Dokładnie. Ze starych czasów została tylko VIVA. MTV2, VIVA Zwei\Plus zbankrutowały. W PL mamy więcej kanałów muzycznych lepszej zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd VIVA została wykupiona przez MTV to wiadomo w którą stronę "ewoluuje" bo gimnazjaliści już nie oglądają teledysków (chyba że na własnym kompie czy innym lansiarskim smyrfonie) tylko "hot or not" i "nastoletnie ciąże" czy co tam leci - nie wiem bo nie oglądam....
Ja jakoś chodzę do gimmazjum i oglądam teledyski w tv i nie przepadam za tymi programami na MTV, podobnie moi znajomi. ;) Chociaż znam takich co "kochają" te programy randkowe i inne badziewia na MTV (głównie to lubią "nastoletnie blachary"). Ciesze się natomiast, że wraca Beavis i Butt-Head bo będą się śmiać z tych nastoletnich matek od siedmiu boleści czy po*****ej Ekipki z New Jersey i może wtedy pani Wiley zobaczy czy normalna młodzież chce oglądać tę jej zdaniem rozrywkę na wysokim poziomie czy klipy, które może nie są na wysokim poziomie ale na pewno na wyższym niż kulturalność tej Snooki. Pragnę też dodać, że wiem co to stare MTV. Wiem to bo mam starszą siostrę i jak byłem mały miałem Wizję TV, potem kablówkę a moja ciocia miała UPC i wiem co to dawne MTV PL, VIVA PL, VIVA DE, VIVA Plus, MTV Classic PL, VH1 czy MTV2 Pop i jeszcze kanał MTV2 Europe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo gimnazjaliści już nie oglądają teledysków (chyba że na własnym kompie czy innym lansiarskim smyrfonie)

 

Dokładnie takie zdanie ma MTV. Słyszałem o tym nie jeden raz... Na Facebooku w odpowiedzi MTV, e-,ailem w odpowiedzi MTV na moje pytanie dlaczego nie ma teledysków... Robią z ludzi bałwanów albo wciskają kit i uszczęśliwiają na siłę widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to jest? ;p Również spotkałem jakieś filmiki na Youtube, gdzie nasi zachodni sąsiedzi porównywali swoją VIVE do VIVY polskiej. Czyli co Niemcy zaglądają też czasami na naszą stację?

 

Jeśli tak, to mnie osobiście ciekawi jaka jest ich reakcja, kiedy widzą na przykład "Disco ponad wszystko". xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Astrze ogólnie jest deficyt stacji muzycznych . Deluxe Music iMusic1 , Go TV . Hot Bird : Viva PL , 4Fun , Eska TV , Czwórka , Rebel TV ( nawiązanie do Vivy Zwei ) . " Biesiadne " TVS , Polo TV Disco ... + inne kraje .

 

Jednak osobiście w większości słucham muzyki w internecie - Student Lat 21.

 

Dlaczego ??? Bo to co w TV to mnie czasami przeraża ... max 20 minut i tyle ( Rebel daję radę i Czwórka ) . Brak stacji z Rapem w Polsce ... Mało kto teraz ślęczy przed TV ( mam czekać na mój ulubiony klip w tv ?!! szkoda czasu ) Muzyczne stacje dla mnie służą do tego " co tam w świecie muzycznego piszczy " . Więc Viva DE ogólnie Viacom DE prowadzi dobrą politykę . Takie mamy czasy - internet jest medium młodych . Również kręci mi się łezka na Vive Plus i GTC ... Bo pamiętam to doskonale ( smsy z Polski nie dochodziły próbowaliśmy z kumplami )hahah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że większość osób ogląda teledyski w internecie to nie jest takie proste. Nieraz człowiekowi nie chce się palcem ruszyć a co dopiero stukanie w klawe. Włączam Power i oglądam TV. Viacom prowadzi złą politykę, bo tak duży spadek MTVPL można uznać za dobra politykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to jest? ;p Również spotkałem jakieś filmiki na Youtube, gdzie nasi zachodni sąsiedzi porównywali swoją VIVE do VIVY polskiej. Czyli co Niemcy zaglądają też czasami na naszą stację?

Zaglądają mniej więcej tak samo jak My na niemieckie kanały (udzielam się też na niemieckich forach dyskusyjnych).

Jeśli tak, to mnie osobiście ciekawi jaka jest ich reakcja, kiedy widzą na przykład "Disco ponad wszystko". xD
Myślę, że taka: :-o:facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to jest? ;p Również spotkałem jakieś filmiki na Youtube, gdzie nasi zachodni sąsiedzi porównywali swoją VIVE do VIVY polskiej. Czyli co Niemcy zaglądają też czasami na naszą stację?

 

Jeśli tak, to mnie osobiście ciekawi jaka jest ich reakcja, kiedy widzą na przykład "Disco ponad wszystko". xD

 

Jeżeli taki gość ma kablówkę to wątpię aby były tam polskie kanały muzyczne. Jeżeli ma satelitę do oglądania tylko Astry to wiadomo że nie poogląda sobie naszych stacji muzycznych. Jeżeli jest zapaleńcem i wędruje po orbicie to z pewnością napotyka się na nasze programy i być może dodaje je do ulubionych.

 

Czyli co Niemcy zaglądają też czasami na naszą stację?

 

Jeżeli ktoś ma rozbudowaną instalację antenową to na pewno zagląda tak jak my (zapaleńcy) zaglądamy na inne zagraniczne programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały na zagranicznych koncesjach zaczynają przesadzać. VIVA DE coraz częściej w lewym dolnym rogu umieszcza belki informujące o danej pozycji (tytuł, dzień, godzina), które widnieją non stop. Na dodatek obok wielkiej belki, która znajduje się w prawym górnym rogu (informuje jaka pozycja w tej chwili leci), dołączają pasek, który również informuje, kiedy dana audycja poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku.

VIVA DE nadawała w formacie zmiennym (podajże od początku 2009 do 29 .03.2011 kiedy przeszła na całkowite nadawanie w 16:9 nie wiem jak inni ale mi sie to nie podoba nie lubie pasów po bokach 16:9 z WSS i 4:3 .

VIVA DE nadawała w formacie zmiennym od 2010 (lato\jesień). Początkowo tylko program "VIVA Live!". W VIVIE DE pasy po bokach w odbiornikach CRT są prawie niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Sentence VIVA GERMANY zaczeła nadawac w 16:9 jakoś w czerwcu 2009 kiedy weszła nowa oprawa graficzna programu VIVA LIVE w 16:9 dobrze to pamiętam i jeszcze kilka innych programów nadawała w tym formacie a jeśli chodzi o pasy to są widoczne i to denerwuje wolałbym 4:3 kończy się program w 4:3 z powrotem wraca 16:9 z wss i tyle>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VIVIE DE pasy po bokach w odbiornikach CRT są prawie niewidoczne.

 

No właśnie dlaczego? Na innych kanałach szczególnie polskich pasy po bokach są większe. Na MTV Dance przy starych klipach także pasy po bokach są znikome. Czy te stacje nadają w jakimś innym formacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie powinno byc tych pasów emisja 4:3 powinna byc przy wyłączonym wss (żadnych pasów ) Viva germany wprowadziła do ramówki show własnej produkcji

Party Bruder .

 

Całkowity upadek vivy germany kto ogląda te badziewne bajki ludzie tragedia !! :

Ramówka 2012

06:00 VIVA Wecker

07:58 SMS-Guru

09:10 Neu

09:57 VIVA Top 100

12:06

Friendzone

12:33

Friendzone

12:59 Made

13:52 Teen Mom

14:40 I Used To Be Fat

15:34

Plain Jane

16:28 Futurama

16:53 Futurama

17:19 Futurama

17:44 Futurama

18:14 Family Guy

18:38 Family Guy

19:04 Family Guy

19:36 Family Guy

20:01 One Piece

20:28 One Piece

20:58 One Piece

21:24 One Piece

21:53 One Piece

22:19 Drawn Together

22:43 Drawn Together

23:07 Drawn Together

23:34 Celebrity Deathmatch

 

23:58

Celebrity Deathmatch

00:21

Die Ren & Stimpy Show

00:50 One Piece

01:16 One Piece

01:43 Night Sounds

 

Ktoś kiedyś podał ramowkę vivy tak samo z końca 2008 r. mówiono wtedy że to tragedia (sto razy wolałem tamtą ramówkę ) ale jaki to dowód taki że im później tym gorzej za 2,3 lata mogą leciec tylko bajki i seriale a muzyka i to komercyjna tylko w nocy . Tam nie usłyszysz dance , hause , trance , że ta VIVA ma ogladalnośc się dziwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku.

o czym Ty mówisz? Jaka nowa poprzednia oprawa, jakie 2 lata różnicy? Jedynie logo animowane kolorowe wprowadzili w listopadzie 2007r, wszystko to tylko kosmetyczne zmiany - czcionka, kolorystyka belek.

Może mi powiesz, że identy reklamowe też były te same od 2004 do 2010?

(Zauważyliście jak była stara oprawa vivy de że tam raz włączał się logotyp kolorowy raz szary a na VIVIE PL tylko kolorowe a szare na reklamach)

W tym wątku tłumaczyłem w jakich magazynach było szare logo, a w jakich kolorowe.

 

Ktoś kiedyś podał ramowkę vivy tak samo z końca 2008 r. mówiono wtedy że to tragedia (sto razy wolałem tamtą ramówkę ) ale jaki to dowód taki że im później tym gorzej za 2,3 lata mogą leciec tylko bajki i seriale a muzyka i to komercyjna tylko w nocy . Tam nie usłyszysz dance , hause , trance , że ta VIVA ma ogladalnośc się dziwie .

W 2008 ramówka VIVY dla mnie już lekkim nieporozumieniem. Teraz to już jest koszmar. To prawda - dance'u, trance'u, hous'u trza szukać ze świeczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...