Skocz do zawartości

Pakiet Ukrkosmos - kanały, odbiór


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważam dość znaczące spadki sygnału ukraińskiego pakietu Ukrkosmos, tp. 8 (11,512 GHz, pol. H, SR:30000, FEC:7/8). Raczej na odbiór nie ma wpływu pogoda, to muszą być jakieś inne czynniki. Czy u siebie zauważyliście też to samo? ... Na rosyjskich forach czytałem, że problemem mogą być zakłócenia płynące z satelity Express-AM1 (40E).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mnie też to zastanawia super pogoda a różny sygnał od pory dnia,ale to jest na różnych satelitach.Największe wahania są na Arabsacie 26 stopni oraz na pozycji orbitalnej 7W,oczywiście są też na innych ale nie interesuje mnie to aż tak.Ponoć to zależy od Gęstość powietrza,oraz od innych czynników.Satelity są ustawione nad równikiem,to że my mamy piękną pogodę,to nie znaczy ze wiązka która idzie pod dużym kątem na orbitę nie napotka przeszkody.Przy silnych satelitach to jest prawie nie zauważalne,na koniec dodam ze Konwertery satelitarne.Dziwnie reagują na zmiany sygnału,Miałem SHARP i były duże wahania sygnału na dużym mrozie.Mam Konwerter Invacom i jest dużo lepiej.A na koniec czułość głowicy odbiornika jest różna w zależności od parametrów SR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zazwyczaj jakość sygnału tej paczki mam 54-58%. Dla 60% kanały normalnie już odbierały bez żadnej "przycinki". W tej chwili mam 52% i kanały wcale nie szatkują! :shock: Tuner pokazuje, że FEC nie uległ zmianie i nadal jest stosowany 7/8. O co tu chodzi? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Właśnie sprawdzam, przekręciłem antenę sygnał Ukrkosmos jest silny tak samo jak z greckiego OTE

 

Dzisiaj z ciekawości wpisałem częstotliwość tego pakietu, bo tuner sam jej nie znalazł (Ferguson :/). Ale bez specjalnego przekonania.

A tu duża niespodzianka - wszystkie kanały odbierają bez najmniejszego problemu. Sygnał jest tylko trochę słabszy, niż pozostałych. Widać faktycznie bardzo go wzmocnili, bo chyba nie jest to tylko zasługa dzisiejszej wspaniałej pogody? :)

W sumie znalazło 18 kanałów:

Maljatko

NTA

Menu TV

Kultura

KDRTRK

UTR

Maksi TV

ČP.Info

Kakhesan

Eko TV

2T

Kiko

Planeta

Svit

Sport 1 Test (kodowany Viacces/Irdeto)

Sport 2 Test (kodowany Viacces/Irdeto)

CaspioNet

TEST

Szkoda, że nie było takiego dobrego odbioru, gdy nadawał tu jeszcze rosyjski REN TV (Intermedia Mołdawia) :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać faktycznie bardzo go wzmocnili, bo chyba nie jest to tylko zasługa dzisiejszej wspaniałej pogody? :)
Tak, potwierdzam. U mnie również pasek z jakością sygnału podskoczył o kilka %, dzięki temu mam trochę rezerwy na gorszą pogodę. Tak już jest mniej więcej od kilku miesięcy. Kiedyś padła informacja, że Ukrkosmos ma możliwość poprawić odbiór. Myślę, że to uczynił. Polecam: https://satkurier.pl/news/51493
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...