Skocz do zawartości

DVB-T w Lubelskim


kamileq950
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Kajetanów miejscowość ok 10 km od puław kanał 24 siła sygnału 93 jakość 100 ! Najlepsze jest to że to mi działa na zwykłej siatkowce bez żadnego lepszego wzmacniacza na standardowym 15db jeśli się myle to mnie poprawcie.Działa jeszcze na 48 ale tam sygnał już słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @bymlody.

Będzie ci działać i bez wzmacniacza.Jeśli masz sygnał na 48 kanale to sprawdż 55.Łapiesz Raszyn ,48 k. MUX2 ,55 MUX3,przestaw antenę lekko na zachód i sprawdż ,czy sygnał wzrasta .Przy dobrej antenie i wzmacniaczu(najlepiej ekranowanym) możesz mieć niezły sygnał.

Ryki odbieram od wczoraj od 21w okolicy Zarzecza na antenie ATX 91 +swa1 tuner Golden Interstar GI T/CRCI +MODUŁ NP4 VIACCESS extra.

PO wyłączeniu zasilani w tunerze sygnał na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia z oglądania DVB-T z Ryk w pogodę burzową są mało obiecujące.Przyjęty FEC 5/6 zamiast 3/4 jak na innych nadajnikach mux'a2 powoduję szybkie pogorszenie sygnału lub nawet jego brak pomimo że że siła sygnału jest 100 i jakość 100 (wg wskazań na odbiorniku TV).Po zmianie pogody jest wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mieszkam w lubelskim (okolice Grabowca jak ktoś kojarzy) odbieram sygnał z Tarnawatki. Ostatnio parę dni temu chodzili jacyś goście i informowali właśnie, że niedługo nie będzie już dostępy sygnał telewizji naziemnej tylko cyfrowy. Myślałem, że to jacyś akwizytorzy próbujący wcisnąć jakieś anteny czy dekodery ale nic z tych rzeczy. Po prostu byli wysłani z informacją, tak więc chyba faktycznie niedługo będzie dostęp. W necie znalazłem info

 

http://www.dipol.com.pl/dane_nadajnikow ... _bib07.htm

 

, że 15 lipca ruszy Tarnawatka i Piaski czyli dziś, np tutaj jest aktualizacja listy DVBT 14 lipca i są na niej tarnawatka i piaski.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mieszkam w lubelskim (okolice Grabowca jak ktoś kojarzy) odbieram sygnał z Tarnawatki. Ostatnio parę dni temu chodzili jacyś goście i informowali właśnie, że niedługo nie będzie już dostępy sygnał telewizji naziemnej tylko cyfrowy. Myślałem, że to jacyś akwizytorzy próbujący wcisnąć jakieś anteny czy dekodery ale nic z tych rzeczy. Po prostu byli wysłani z informacją, tak więc chyba faktycznie niedługo będzie dostęp. W necie znalazłem info

http://www.dipol.com.pl/dane_nadajnikow ... _bib07.htm

, że 15 lipca ruszy Tarnawatka i Piaski czyli dziś, np tutaj jest aktualizacja listy DVBT 14 lipca i są na niej tarnawatka i piaski.
pozdr

Tarnawatka rusza 18 lipca, a analog będzie jeszcze można długo oglądać do lipca 2013 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarnawatka rusza 18 lipca
A gdzie to kolega wyczytał? ja oprócz strony podanej w linku gdzie jest lista z nadajnikami DVB-T znalazłem też stronę gdzie jest napisane, że od 31 lipca. To pewne, że 18? A może ktoś polecić dobry i niedrogi dekoder i antenę do tego na wikimapii sprawdziłem odległość - w lini prostej od nadajnika mam 38 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy 2 multipleksu ruszają 18 lipca nie tylko zamość ale i piaski więc powinieneś coś złapać. Co do anteny to polecam ci antenę kierunkową z symetryzatorem, a tunerów jest masa na przykład real ma Lark Enjoy 200 zł i mediatech-a DVBT2 HD DIGITAL TV BOX za 250 zł, mały sklepik na zamojskiej ma maximusa t102 za 165 zł i fergusona arive 120 razem z telewizją satelitarna 269 zł, za to media markt posiada comsata 2040 za 200 zł oczywiście opisałem wyżej ceny w i modele jakie mają do zaoferowania sprzedawcy w lublinie.

Wg mnie godne polecenia są maximusa t102, comsata 2040 i fergusona arive 120 który ma podobno słabą czułość głowicy dvb-t co mnie zniechęca do zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...