Skocz do zawartości

DVB-T w Lubelskim


kamileq950
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę doczekać się odbioru z Piask... chyba pokuszę się o zadzwonienie do kierownika grupy technicznej RTCN Piaski (mam numer)... już dzwoniłem ale w marcu.. powiedział mi abym zadzwonił w czerwcu. 

Czerwiec już jest i jak dzwoniłeś do kierownika grupy technicznej RTCN Piaski ?

Czy z Piask będzie nadawać DVB-T i jaki multipleks ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ok, SatKurier podał terminy startu MUX2. Lublin startuje w 3 etapie, etapu trzeciego (sorki za złośliwość).

 

Dla północnej części województwa jest jednak nadzieja na DVB-T już na Sylwestra. W okolicach Białej Podlaskiej możliwy powinien być odbiór z Siedlec/Łosic. W linii prostej to około 45 km (+/-). Możliwe nawet, że sygnał pojawi się wcześniej, w ramach testów. Ciekawe czy faktycznie da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że i znacznie dalej, ale to wszystko zależy od mocy nadajnika, a tej póki co nie znamy

Dla przykładu podam ze odbieram z PKiN TVN Warszawa nadający z mocą 3kW mieszkając w linii prostej od nadajnika 82km (antena siatkowa na wysokości 8m pod dachem).

 

Podane przez satkurier dane nie wiadomo czy są prawdziwe, Emitel ani UKE póki co tych danych nie potwierdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Dęblinie bez problemu łapie się sygnał z Raszyna, ja niecałe 10km od Dęblina (w stronę Raszyna) łapie sygnał anteną siatkowa pod dachem, wiec anteny typu ATX-91 czy tri digit poradzą sobie spokojnie. Łosice będzie trudniej złapać nie tylko ze względu na mniejsza moc, dochodzi mniej korzystny profil terenu. W stronę Raszyna jest prawie idealnie plaski teren no i można złapać 2 MUXy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że w Białej Podlaskiej pojawił się sygnał MUX-3 z Siedlec/Łosic.

 

Obecne TVP1, TVP2, TVP Kultura (jako Info).

 

Zaskakujące, że nadajnik ma moc tylko 5 kW, a sygnał ma ponad 60%, natomiast MUX-2 z Raszyna pomimo 50 kW mocy nie dolatuje.

To ja dodam, że MUX-3 łapię w Terespolu na antenie http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_profesjonalna_uhf_atv_21-21-60_A8745.htm, jakość sygnału około 75%. Antena nie jest nawet ustawiona w kierunku Łosic, tylko przekręcona o kilka stopni w kierunku Białej Podlaskiej . :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm jeżeli Ty z Terespola łapiesz 75%, to ja powinienem łapać tyle samo albo ciut więcej :)

Jestem z okolic Terespola, a łapie tylko 17%, zaś jakość chyba 92, nie pamiętam.

 

Jakoś rok temu ściągałem muxa z Białorusi, na wakacje coś sygnał albo był, albo go nie było, teraz kompletnie go nie ma.

Możliwe, że antena jest troszkę przechylona, lub inna przyczyna.

 

Łapiesz z Terespola, albo kolega frostbite z Białej muxa z Białorusi??

I ile macie %?? Jak z BP łapiesz to muszę koniecznie ustawić na nowo antene, bo ciekawe programy tam lecą (głównie LM, LE, Premiership, oraz inne ciekawe sporty, i filmy na 8Chanel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...