Skocz do zawartości

Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje ci się. :P

Ile dzieciaków w domu? Ja mam trójkę i wiem, co mówię ;) Żadne nie narzeka i nie narzekało na jakość. Ba, woleli obejrzeć zawsze Bolka i Lolka na Puls2 od czegoś na MiniMini+ (jak jeszcze miałem nc+)

 

No co prawda mam 32", ale za MiniMini+ nie tęsknią ;) Nic nie wskazywało na to, że zauważyli, że cokolwiek się zmieniło z jakością :) A są w wieku 8, 6 i 3 lata :) Jak wspomniałem stare bajki zawsze będą stare, nawet w 4K. A wśród nich są bardzo wartościowe. Np. wg mnie stary np. Bob Budowniczy jest lepszy od nowego. A JimJam ma sporo starszych pozycji w ramówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

...... wśród nich są bardzo wartościowe. Np. wg mnie stary np. Bob Budowniczy jest lepszy od nowego. A JimJam ma sporo starszych pozycji w ramówce.

Masz rację. Ja nie piszę , że Jim Jam jest zły jeśli chodzi o treść.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak TVP1 i TVP2 przeszły hucznie na HD. Znacząca część ramówki złożona była z archiwalnych pozycji nadawanych w 4:3, co skutkowało prostokątem z czarnymi pasami po bokach. Po co takie HD? :)Czterej pancerni i pies nie będą przez takie coś wyglądały lepiej :) Poza tym jeśli mnie pamięć nie myli, to trójka najchętniej oglądanych przez dzieci kanałów to TVP ABC, PULS2 i Nickelodeon - każdy nadaje w SD ;)

 

Dopóki JimJam nadaje stare bajki, przejście na HD jest zbędne. Zastanawiam się ile % bajek mają u siebie w jakości HD. Twój zrzut ekranu to właśnie stara bajka. Będzie wyglądać tak samo w SD, HD i nawet 4K ;)


@kingofsouth

 

Włącz Ranger Rob'a o 21:50

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszek Zgadzam się z tobą. Mimo swego wieku oglądałem ten kanał w wakacje 2017, bo leciały najstarsze serie "Boba budowniczego", "Strażaka Sama" oraz "Tomka i przyjaciół". Tylko mogliby wreszcie "Farmę Benjamina" wyemitować, bo tęsknię za tym serialem

 

(offtopic do odpowiedzi) @jaszek Puls 2 i Nickelodeon nadają w HD. Co do starych bajek nadaje je kanał Top kids i nadaje w HD

Edytowane przez Telewizorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mogliby wreszcie "Farmę Benjamina" wyemitować, bo tęsknię za tym serialem

Gdyby Polsat JimJam chciał znowu emitować "Farmę Benjamina" (na co się chyba nie zanosi) to musiałby od nowa kupić licencję na emisję serialu, bo poprzednia wyczerpała się ok. kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, oprawa średnia, ale zdążyłem nagrać parę identów, zapowiedzi i przerywniki reklamowe. Identów ,,za chwilę" nie ma. A pozycja loga jest bardzo dobra, niewiele większe niż Cartoon Network i Boomerang. Tylko jeden szczegół - brak HD...

A oprawa strony wciąż niezmieniona przynajmniej w Polsce

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Polsat JimJam chciał znowu emitować "Farmę Benjamina" (na co się chyba nie zanosi) to musiałby od nowa kupić licencję na emisję serialu, bo poprzednia wyczerpała się ok. kilka lat temu.

 

A nie ma tego gdzieś w internecie? Nawet w oryginalnym języku czy chociaż w ogóle czołówkę? To był taki fajny program z relaksującą muzyczką i ślicznym chłopcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak. Jakby pod koniec nagle przestawiło się na polską fonię, ale tam nie jest ona dostępna. Zapewne to wpadka, albo ktoś źle zmontował. Nie wie ktoś, czy polski lektor do zapowiedzi jest nagrywany w Polsce? Czy w telewizji również zapowiedź pojawia się z tym dziwnym "błędem"?

Okazało się, że zapewne zmieszali 2 zapowiedzi, bo właśnie na Polsat JimJam jest ten nowy "Strażak Sam", czyli zapowiedź dotyczyła również Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w tej nowej oprawie Polsat JimJam istnieją też dżingle "za chwilę", albowiem widziałem jeden z nich przed serialem "Dot." (który po wprowadzenia nowej oprawy jest zapowiadany pod tytułem znanym z gazet i stron z programem TV - "Kropka"). Wyglądają tak: na początku, na samym środku widać obecne logo kanału. Wtem z loga do centrum ekranu wyfruwa gwiazdka, która po przybliżeniu się w stronę widza odsłania klip zapowiadanego serialu (równocześnie lektorka zaczyna informować co będzie za chwilę). Podczas klipu ta sama gwiazda pojawia się w lewym dolnym rogu. Podobne nexty używane są w wiązce JimJama na regiony Rosja/Bułgaria/WNP/Bliski Wschód/Afryka (końcówka dżingla na początku filmu poniżej):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Nie będę cytować, to powiem, do których osób to kieruję:

Do: @Krecik ---> Często przeglądam bajki emitowane w JimJam pod tytułami poza Polską, bo tam jest możliwość uzyskania opraw bez dopisku "Polsatu" i zamiast bajek z logiem JimJama często zauważam logo MiniMaxa. Mnie się wydaje, że zagranicą JimJam i MiniMax są powiązane, może dlatego te strony internetowe są podobne do siebie

Do: @matjot i @Adrianwo ---> Rzeczywiście Polsat JimJam bardzo późno zmienił grafikę strony internetowej, ale zauważcie, że pozostałe państwa nadal jej nie zmienili. Jest takie powiedzenie: "Lepiej późno niż wcale" - tego dokonała Polska, a inne kraje nadal mają tę samą oprawę w tle, a niedługo mija już rok od wprowadzenia tej oprawy

 

EDIT:

Do: @SatZnawca ---> A dopiero co 1 czerwca 2016 przeszli do formatu 16:9 i dopiero wtedy mogliśmy widzieć oprawę z lat 2010-2018 w formacie 16:9, bo w latach 2010-2016 była przecięta do formatu 4:3 ze względu na format nadawany wtedy na tym kanale. Mogliby przejść również do HD, bo aktualna oprawa rzeczywiście została zrobiona w HD

EDIT 2:

Tylko że w tej nowej oprawie strony Polsat JimJam Jim chodzi po księżycu, który należy do oprawy z kosmosem z lat 2010-2018

Edytowane przez Telewizorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...