Skocz do zawartości

Biegi narciarskie i biathlon


alan95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sprincie raczej na medal bym nie liczył, bo trasa w Oslo jest równie płaska jak ta w Drammen. Justyna Kowalczyk oprócz wywalczenia Kryształowej Kuli, wygrała również klasyfikację w biegach długich. Dobra wiadomość jest też taka, że Szklarska Poręba zorganizuje zawody PŚ w sezonie 2011/2012, więc Justyna będzie miała możliwość zaprezentowania się polskiej publiczności u siebie w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W polskim biathlonie nie dzieje sie najlepiej, nie wiadomo czy Tomek Sikora będzie startował czy zakończy karierę, następców nie widać, w kobiecym jest tak samo, nadzieje na dobre starty może rodzic tylko Krystyna Palka która zdobywala medale ME w letniej odmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona wojny o astmę pomiędzy Justyną Kowalczyk a Marit Bjoergen. - Nie wykluczam, że wypróbuję leki na astmę - w przededniu nowego sezonu ogłosiła polska królowa nart.

 

Prawdziwa wojna wybuchła już półtora roku temu w czasie igrzysk olimpijskich w Vancouver, na których poza konkurencją była Marit Bjoergen.

 

- Bez swoich wspomagaczy Marit za bardzo nie miałaby co tu robić i ze mną i z innymi dziewczynami - przekonywała. Słowa Justyny Kowalczyk wywołały burzę w środowisku.

 

Polkę wsparła Słowenka Petra Majdić, ale wiele zawodniczek opowiedziało się przeciwko. A Marit Bjoergen odpowiedziała Kowalczyk, że ta nie potrafi przegrywać.

 

- To może znajdziemy astmę i u mnie? - drwiła Polka. - Muszę poważnie porozmawiać z moim doktorem i powiedzieć mu, żebyśmy znaleźli astmę i u mnie. W pierwszej trójce, a nawet szóstce w biegu łączonym tylko ja jestem zdrowa. Wszystkie pozostałe dziewczyny to astmatyczki - irytowała się polska biegaczka.

 

O astmie Marit Bjoergen i innych Norweżek dużo mówiło się też na tegorocznych mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, które i tym razem zdominowała główna rywalka Kowalczyk. Bjoergen zdobyła w Oslo cztery złote i jeden srebrny medal. Polka musiała się zadowolić dwoma srebrnymi i jednym brązowym. - W erze astmatyków srebro jest złotem - podsumowała Polka.

 

Temat wraca, bo od nowego roku symbicort, czyli lek na astmę stosowany przez Bjoergen, wypadnie z listy środków zakazanych, tak więc nie trzeba będzie zgłaszać jego zażywania. WADA uznała, że symbicort wcale nie daje przewagi, tylko wyrównuje szanse chorym na astmę. Teraz lek, który według Kowalczyk poprawia wydolność, polska biegaczka będzie mogła brać całkiem legalnie, bez obawy o dyskwalifikację za doping.

 

No i Kowalczyk nie wykluczyła wypróbowania symbicortu, choć jeszcze w marcu, po mistrzostwach, twierdziła, że nie sięgnie po takie wspomaganie ze względów etycznych. - To byłoby wbrew mnie. Sport ma być fair - mówiła w "Przeglądzie Sportowym", ale teraz zmieniła zdanie.

 

Nowy sezon startuje w sobotę 19 listopada biegiem na 10 km stylem dowolnym w norweskim Beitostoelen.

Coś podejrzewam,ze ten sezon będzie takim odarciem złudzeń kto jest najlepszą biegaczką na świecie. Te kryształowe kule(te dwie ostatnie) dla mnie są nie tak warte jak każda zdobyta przez Adama Małysza,bo w skokach nie było sytuacji by najgroźniejsi konkurenci odpuszczali 1/3 sezonu walkowerem jak Marit Bjoergen. Co nie oznacza,że nie szanuję Kowalczyk za ten niesamowity wysiłek jaki wkłada w swoje sukcesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Justyna Kowalczyk tegoroczne starty w PŚ rozpoczęła od 10 miejsca w biegu na 10 km techniką dowolną w Sjusjoen. Wygrała Marit Bjoergen, a oprócz niej w czołowej dziesiątce znalazło sie jeszcze 6 Norweżek, przypadek raczej wątpię, jeżeli biathlonistka Berger wygrywa z naszą Justyną o ponad pół minuty to normalne to nie jest. niedługo może okazać sie tak, ze walka o czołowe lokaty w PŚ będzie sie rozgrywała tylko pomiędzy Norweżkami i tylko Justyna będzie mogła z nimi powalczyć, jeżeli FIS nie zmieni przepisów antydopingowych to te "produkty laboratoriów norweskich" bo inaczej tych zawodniczek nazwać nie można będą wygrywać przez kilka lat i nikt im nie zagrozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz fanatyków Justyny nie przekonasz, wg nich to ona jest najlepsza,a każdy kto z nią wygrywa to oszust.Przydalo by się Justynie i jej kibicom trochę pokory i klasy sportowej.Aha i ulubione zajęcie fanatyków Justyny-deprecjonować osiągnięcia Małysza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok to miało być do mnie ?

@Łukasz a czy inne kraje takie jak Finlandia, Niemcy czy Szwecja maja zły system szkoleniowy, raczej nie, w Norwegii biegi są sportem masowym, stąd duże nakłady, na tegoroczny sezon maja budżet w wysokości 50 milionów koron, do tego dochodzi ok. 100 par nart dla każdego zawodnika i 15 serwismanów. Polski Związek Narciarski może pomarzyć o taki budżecie, w Polsce biegi narciarskie są sportem raczej niszowym, uprawia je mało osób stąd poza Justyną nie mamy dobrych zawodników, w Norwegii szkolenia zawodników rozpoczyna sie od małego.

Druga sprawa, środków na astmę które zażywa Marit Bjoergen, te środki podnoszą wydolność zawodnika, zwiększa sie także powierzchnia płuc a to jest ważne w takich dyscyplinach jak np. biegi narciarskie czy biegi długodystansowe np. maraton. wygranie z tak przygotowana zawodniczka jest trudne, wystarczy popatrzeć na wygląd Bjoergen poza twarzą wygląda bardziej na mężczyznę niż na kobietę. Ja zawsze bylem za czystą rywalizacją, albo wszystkie zawodniczki biorą środki na astmę albo zakazuję sie wszystkim ich używania innej możliwości nie ma.

@wislok to Tobie by sie przydało trochę szacunku do naszej mistrzyni, nie wyobrażasz sobie jak ciężko trzeba pracować na takie sukcesy które Justyna osiągnęła i nie wypisuj więcej głupot nie znając tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć, że to Kowalczyk a nie Bioergen byłą zdyskwalifikowana za doping, więc jak dla mnie temat dopingu zamknięty jest.

Z resztą ten Symbicord (czy jak to się tam nazywa) nie jest na liście środków zakazanych obecnie. A po za tym sam brałem ten lek i wiem, że nie jest on cudowny. Wymęcza po ogromnie organizm. są lepsze dopingi - jak na przykłąd ten co Kowalczyk wzięła (debro... coś tam :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andi12 po pierwsze: Szanuję Justynę Kowalczyk za wysiłek jaki wkłada w uprawianie sportu,bo poświęca się temu bez reszty kosztem życia osobistego. Po drugie:Niewykluczone. biegi nie są popularne w Niemczech,więc nie wiem skąd ten przykład. W Finlandii jest bieda,jeśli chodzi o nakłady na sport,czego efekty widać. Po 3: Ten lek jest dozwolony i Justyna może go sobie brać,zresztą przed rozpoczęciem sezonu nie wykluczała tego.

Ja jak Małysz przegrywał z Ammannem czy z Austriakami nie biadoliłem,że na pewno tamci to coś kombinują,że sędziowie im sprzyjają,tylko z pokorą przyjmowałem wynik rywalizacji.Natomiast nie mogę już słuchać jak po każdym starcie jest: Justyna wygrała!! bo tamci to dopingowicze." Może by tak troszkę szacunku dla przeciwniczek Justyny??

Na końcu: Interesuję się sportem dość mocno i jeśli się wypowiadam na dany temat,oznacza,że go znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sezon PŚ w biathlonie rozpoczęty, bieg na 20 km mężczyzn zakończył sie bez większych niespodzianek, wygrał Francuz Martin Fourcade który miał tylko jeden niecelny strzał na strzelnicy jednak pobiegł fantastycznie, drugie miejsce zajął doświadczony Czech Michał Slesingr który podobnie jak zwycięzca miał 1 karna minutę jednak pobiegł słabiej i do francuza stracił prawie 2 minuty. na najniższym stopniu podium duża niespodzianka młody Niemiec Simon Schempp który 2 miejsce przegrał tylko o 0,2 sekundy, Niemiec miał również 1 niecelny strzał. Zawiedli Norwegowie obrońca PŚ Tarjei Boe miał aż 4 minuty karne i zajął 25 miejsce, Emil Hegle Swendsen najlepszy na tym dystansie w tamtym roku 21 miejsce również 4 strzały niecelne, legenda biathlonu Ole Einar Bjoerndalen fatalnie strzelał, aż 6 pudeł i ostatecznie tylko 43 miejsce. Tomasz Sikora bardzo dobrze strzelał tylko 1 niecelny strzał, jednak fatalna dyspozycja biegowa pozwoliła tylko na zajęcie 24 lokaty. Krzysztof Pływaczyk był 46 a Łukasz Szczurek 87. Dobra dyspozycja zawodników z USA Bailey zajal 9 miejsce a Hakkinen 19. dodam tylko, ze zawody rozegrano w szwedzkim Oestersund. Dziś o 17.15 odbędzie się bieg Pań na 15 km, po cichu liczę na dobry występ Krystyny Pałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz reprezentacji Norwegii w biegach narciarskich podczas programy w telewizji NRK przyznał, ze niektóre zawodniczki tego kraju przesadziły z odchudzaniem i powinny być odsunięte od najbliższych startów, nazwiska konkretnych zawodniczek nie padły. Ja nie chce tej informacji komentować, więcej o tej sprawie :http://www.sportowefakty.pl/zimowe/2011/12/08/norwezki-przesadzily-z-odchudzaniem/

Jeszcze jedna dość szokująca informacja ze świata biathlonu, jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek tego sporty Niemka Magdalena Neuner oświadczyła, ze kończy karierę w marcu 2012 r., Niemka ma dopiero 25 lat i już 10 medali MŚ i 22 zwycięstwa w zawodach PŚ, to bardzo dziwna informacja bo ostatnie 3 lata to ciągłe pasma sukcesów niemieckiej zawodniczki, oficjalnie podano, ze z powodów rodzinnych Neuner zakończy karierę, będzie to wielka strata dla światowego biathlonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andi 12 a czy są jakieś normy wagowe biegaczek?? W skokach był identyczny problem i wprowadzono limity. Jednak nikt nie stękał,że Małysz jest oszukiwany,bo Norwedzy są za chudzy.. Ich ryzyko,ich zdrowie,ich sprawa.

Neuner ma takie osiągnięcia,że można poczuć się zerem przy niej :) Wydaje mi się,że to może być troszkę brak motywacji,chęć do ustabilizowania życia osobistego,założenia rodziny.Nie widzę w tym nic dziwnego. Nie wykluczałbym jednak powrotu Neuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok widać słabo sie znasz na biathlonie, Neuner skończy karierę w 2012 r. ostatnimi zawodami będą MŚ w Ruhpolding, może powrócić do biathlonu, ale nie jako zawodniczka tylko jako trenerka, braku motywacji nie widzę, bo Niemka bo bardzo ambitna zawodniczka i do każdej wielkiej imprezy była zawsze dobrze przygotowana, Ole Einar Bjørndalen ma jeszcze większe sukcesy a kariery nie zamierza kończyć, samo zakończenie kariery może sie wiązać z problemami zdrowotnymi, a Neuner na początku tamtego sezonu była kontuzjowana, niemiecki biathlon ma sie dobrze, jest cala masa dobrych zawodniczek i zawodników, duże nakłady finansowe i dobry system trenerski, więc odejście Neuner nie będzie dla niemieckiego biathlonu aż tak bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,kiedy Neuner kończy karierę andi12. Jeśli faktycznie nie można wznowić kariery zawodniczej w biathlonie to o tym faktycznie nie wiedziałem i dziękuję za informację. I jeszcze jedno: Znam kondycję biathlonu niemieckiego:) Na pewno odejście Neuner będzie stratą dla Niemiec,ale to nie jest rodzynek jak u nas Małysz czy Kowalczyk czy każdy inny sportowiec,bo Polska ma tylko rodzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj polska sztafeta pań 4 x 6 km odniosła historyczny sukces, zajęła 4 miejsce w Hochfilzen, zwyciężyły Norweżki przed Francuzkami i Rosjankami. polki biegły w składzie : Krystyna Palka (bardzo dobry występ, wyprowadziła sztafetę na drugie miejsce), Weronika Nowakowska-Ziemniak (najsłabsze ogniwo w naszej ekipie, spadek na szóste miejsce), Monika Hojnisz (najmłodsza w naszej ekipie a pobiegła jak doświadczona zawodniczka, super występ, wyprowadziła polską sztafetę na 4 miejsce i to miejsce utrzymała Agnieszka Cyl która ani razu nie pomyliła sie na strzelnicy. Jedne z faworytek Niemki, po 3 zmianie były na odległym 10 miejsce jednak Magdalena Neuner i jej dobry występ pozwolił na awans na 6 miejsce. nic dobrego nie można powiedzieć o występie męskiej sztafety - 20 miejsce. wygrali Norwegowie dzięki bardzo dobrej postawie Svendsen i Boe którzy musieli odrabiać straty po slabym biegu Bergera (miał 1 rundę karną), drugie miejsce zajęli Rosjanie (młody Małyszko na ostatnie zmianie pokazał się z bardzo dobrej strony, trzecie miejsce dla Francji (troche zawiódł Martin Fourcade który nie dość, że musiał doładowywać po niecelnych strzałach to jeszcze przeciętnie pobiegł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Justyna Kowalczyk Mnie mimo wszystko zaskoczyła, początek biegu spokojny, bardzo dobrze pokonywane zjazdy (miała tu olbrzymia przewagę nad Johaug), bardzo dobre rozłożenie sił, atak w doskonałym momencie i nie zagrożony finisz i zwycięstwo w PŚ po 316 dniach przerwy. Piękny bieg i przewaga nad innymi zawodniczkami bardzo duża, kto by się spodziewał, oby tak dalej jutro w sprincie technika dowolną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela. Dziś nie było już tak dobrze. Justyna Kowalczyk nie zakwalifikowała się do półfinału w biegu na 1 km techniką dowolną. Ciekawostką jest też to, że nie dokonały tego ani Johaug, ani Skofterud. Jednak Norwegia ma inne zawodniczki, które potrafią wygrywać. Zawody wygrała Falla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biegach narciarskich jak widać dominacja norweska,a Justyna jest takim rodzynkiem,który chce im pokrzyżować szyki. Powodzenia,choć trudno się biega samemu,Norweżki mają łatwiej,to tak jak w kolarstwie,w peletonie lepiej jechać niż uciekać w pojedynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...