Skocz do zawartości

Echostar HDS-400E


Kiciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

-nie wiem czy to jest wina softu ale bardzo często na różnych kanałach pojawia mi się komunikat brak sygnału lub usługa niedostępna (może ktoś wie dla czego tak się dzieje :?:

U mnie też to samo i jeszcze jak włączę to zamiast listy nr 2, jest napis że brak listy i trzeba od nowa na nią wejść ( zawartość się nie zmienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Postanowiłem zamienić mój stary tuner SAMSUNG SD cyfrowego Polsatu na coś nowszego z HD. Wybór padł na ECHOSTAR HDS 400E. No i wyobraźcie sobie, że takiego badziewia dawno nie widziałem. W dzień podpisania umowy zakomunikowałem Polsatowi, że właśnie przez ten tuner rozwiązuję z nimi umowę.

 

Co mnie wkurzyło:

1. Na dzień dobry okazało się, że tunerek nie chce obsługiwać więcej niż 2 konwerterów. Po wpisaniu czegokolwiek w ustawieniach konwertera 3 i 4 - tj wybór satelity i nr portu on i tak po wyjściu z menu ustawia sobie TURKISATA i port nr 1.... zagotowałem się... myślę, może soft sypnięty, może update się pojawi. Ale...

 

2. jestem osobą lubiącą pstrykać po kanałach w poszukiwaniu czegoś ciekawego - ustawiam więc listę ulubionych wg własnych upodobań.... A tu LIPA - pierwsze 200kanałów ustalił mi POLSAT i nie mogę w żaden sposób ich przemieścić / odjąć od ulubionych. Największy BZDET z jakim się spotkałem..

 

3. Postanawiam jeszcze sprawdzić jak działa tunerek z Projektorem kina domowego Benq W500 - i tu niespodzianka - ten tuner nie ma wyjścia Component!!! A więc musiałbym dokupić 15m kabla HDMI do projektora - o zgrozo.

 

4. Przełączanie kanałów o wiele wolniejsze niż w Samsungu.

 

5. Tak sobie myślę, jaką może mieć jakość upscaler w takim tunerku? Do oglądania wiadomości i mam TV SONY z Bravia Engine 3 - kosztował niespełna 4tys pln. Skoro tunerek przez HDMI podaje mi już sygnał do TV 1080i to cała elektronika w Sony śpi... wątpię, żeby w tunerku była lepsza elektronika niż w Sonym. Wynik - jakość obrazu SD po EUROZŁĄCZU (przypominam tam jest tylko Kompozyt, na którym tracimy jakość) praktycznie identyczna jak z HDMI.

 

6. Przy zbyt szybkim przełączaniu kanałów wyskakuje napis "Usługa niedostępna" lub "Brak sygnału" - należy zmienić powolutku kanał w górę, potem znów powolutku przełączyć w dół - TRAGEDIA!

 

7. Kanały HD przycinają się !!! Tj wygląda to tak jakby na pokładzie siedział za słaby procesor. (czasza anteny fi 80cm)

 

 

Oddaję ECHOSTARA - i czekam na nowe tunerki w Polsacie (nie ECHOSTAR - choć Samsung też mi się sypał 2 razy ale kultura pracy i możliwości konfiguracyjne o wiele lepsze) - jest na to 10 dni od zawarcia umowy. Chodzi mi po głowie Nka, ale oferta programowa na razie wg moich oczekiwań nie dorównuje Polsatowi... ale za to tunery wydają się być superanckie.

 

Pozdrawiam

Jap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie są wady dedykowanych dekoderów w CP. W "n" też nie ułożysz własnej listy kanałów, nawet nie dodasz nowych - muszą to zrobić technicy z "n".

Najlepszym rozwiązaniem było by byś kupił sobie własny dekoder oraz Moduł CAM od CP i wtedy szalejesz do woli :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dodam że mój dekoder ma dodatkowo problem z odtworzeniem sygnału DVB-S2 np. Eska TV która nadal nadaje w FTA na tp DVB-S2 na moim tunerze ciągle wyskakuje komunikat Brak Sygnału no może raz czy dwa udało mi się trafić że załapał ale to sporadycznie to samo jest na kanale Eurosport 2HD ostatnio oglądałem go we wtorek natomiast od środy pisze brak sygnału umowę niestety podpisałem 17 grudnia więc 10 dni minęło :( no ale jest okres promocyjny gdzie przez miesiąc mam pakiet super film a już od tygodnia nie świeci mi HBO 2 :(:(:cry::cry:

 

Jutro „skoro świt“ idę do APSu niech robią z tym co chcą tu się w ogóle nie da nic obejrzeć nawet w trakcie oglądania potrafi wyskoczyć komunikat brak sygnału :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich tą wiadomość

Zostałem dziś posiadaczem tego tunera, aktywowali mi go po około 1h :brawo:

Zauważyłem problemy:

1. jak zmieniam szybko omijając te VOK to potem na innych wyskakuje mi usługa niedostępna i muszę przełączyć na inny program i zaskakuje dopiero

2. co któryś raz jak włączę zmienia się lista programów i zawsze wraca na ta ich główna, a ja na 1 dodałem sobię tvn Warszawa ( mam pytanie co jeszcze można dodać)

 

Dostałem taką odpowiedz

 

Szanowny Panie

 

Proponuję udać się do najbliższego punktu dystrybucyjnego w celu

sprawdzenia dekodera. Jednocześnie informuję, że jeżeli dystrybutor potwierdzi

usterkę, wówczas dekoder zostanie przekazany do serwisu.

 

Teraz się zastanawiam jak im zaniosę to przez czas naprawy jakiś zastępczy mi dadzą? czy będę kilka dni bez telewizji. :(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za brak PL znakow ale cos klawiatura nie dziala poprawnie i prawy alt dziala wtedy kiedy chce

2. jestem osobą lubiącą pstrykać po kanałach w poszukiwaniu czegoś ciekawego - ustawiam więc listę ulubionych wg własnych upodobań.... A tu LIPA - pierwsze 200kanałów ustalił mi POLSAT i nie mogę w żaden sposób ich przemieścić / odjąć od ulubionych. Największy BZDET z jakim się spotkałem..Jap

hmm wszyscy o tym piszą wszędzie i każdy musi się z tym pogodzić ...trzeba sprawdzać co się bierze..

3. Postanawiam jeszcze sprawdzić jak działa tunerek z Projektorem kina domowego Benq W500 - i tu niespodzianka - ten tuner nie ma wyjścia Component!!! A więc musiałbym dokupić 15m kabla HDMI do projektora - o zgrozo.

kolejny raz - patrz co kupujesz... trzeba wybrac sprzet do wlasnych potrzeb

 

5. Tak sobie myślę, jaką może mieć jakość upscaler w takim tunerku? Do oglądania wiadomości i mam TV SONY z Bravia Engine 3 - kosztował niespełna 4tys pln. Skoro tunerek przez HDMI podaje mi już sygnał do TV 1080i to cała elektronika w Sony śpi... wątpię, żeby w tunerku była lepsza elektronika niż w Sonym. Wynik - jakość obrazu SD po EUROZŁĄCZU (przypominam tam jest tylko Kompozyt, na którym tracimy jakość) praktycznie identyczna jak z HDMI.

nie kapuje... tak zle i tak niedobrze... po HDMI tez mam podpiete i powiem ze obraz jest o wiele lepszy niz po euro... a te zachwalanie sie swoim super extra tv mogles sobie odpuscic ... jeszcze ta cena...litosci

akurat sprzedaje min. tv na codzien i cos wiem na ten temat... mozna sie spierac ktory jest lepszy ale kazdego klienta mozna zagiac na jednym pytaniu... czy widzi pan/i roznice? wtedy padaja rozne odpowiedzi...nieraz tak zaskakujace ze mozna by osobny temat zalozyc.... to tak jak z pytaniem czy widzi pan roznice pomiedzy tv ktory ma 100hz i tym ktory nie ma.... wiekoszosc odpowida ze tak widzi bo ten ze 100hz ma lepsze kolory... sorry za maly offtopic

 

6. Przy zbyt szybkim przełączaniu kanałów wyskakuje napis "Usługa niedostępna" lub "Brak sygnału" - należy zmienić powolutku kanał w górę, potem znów powolutku przełączyć w dół - TRAGEDIA!

tu się zgodze, to jest wada ktora miejmy nadzieje wyeliminuja szybko

 

7. Kanały HD przycinają się !!! Tj wygląda to tak jakby na pokładzie siedział za słaby procesor. (czasza anteny fi 80cm)

nic takiego nie zauważyłem...a oglądałem przez świeta sporo tv w HD...moze zle ustawienie anteny??

 

ogolnie tuner gdyby nie te braki sygnalu to calkiem spoko

ktoś wyzej napisal ze nie ma HBO2 mimo iz powinien ...ja tez nie mialem i juz mialem dzwonic w tej sparwie po swietach ale na swieta juz sie pojawil wiec to chyba jakas wieksza blokda tego kanalu byla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się bulwersować to jest po prostu nowy dekoder z pierwszym softem tak więc wiadomo że może być niedopracowany pod wieloma względami np. ten problem z gubieniem sygnału itp jak znam CP wkrótce wypuści stabilny soft dla tego modelu który usunie usterki lecz nie spodziewajmy się że umożliwi układanie list ulubionych po swojemu od kanału 1wzwyż to wszystko o czym piszecie to po prostu wina softu przypomnę że nie od razu Rzym zbudowano a tego dekodera to nawet na stronie CP jeszcze nie ma hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel_pl - tak jak pisałem - podłączyłem echostara przez eurozłącze i hdmi - przełączałem te sygnały - i nie było widocznej różnicy obrazu na kanałach SD!

 

Co do 50 i 100Hz - ja widzę różnicę - także albo sprzedajesz jakieś niemarkowe sprzęty albo ze wzrokiem coś nie tak... I nie chodzi tu o kolory co o płynność ruchu na szybkich scenach - lub choćby na literkach na końcu filmu. No ale ten temat nie dotyczy tej sprawy.

 

co do kanałów HD w promocji - ja miałem Eurosport, HBO, Polsat, Polsat Sport (kiedy bym nie włączył to siatkówka) i MTV HD. HBO2, Discovery, Eurosport 2 nigdy mi się nie włączyło.

 

A z tą listą kanałów to jest dziwne, bo mój teściu w starszym Echostarze ustawia sobie listę jak chce.... o co chodzi Polsatowi czy Nce z tą sztywną listą?

 

Tunerek odesłany - pozostałem przy Samsungu DSB-S305G - i wznoszę modły aby nie padł w nim zasilacz (2 razy w okresie gwarancyjnym miało miejsce takie zdarzenie).

 

p.s. na moje pytania i Polsat nie odpowiedział mi jeszcze do dnia dzisiejszego - wysłałem maila 23.12.2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z salonu "nki". I tam gościu zapewniał mnie na 100% że nie ma najmniejszych przeszkód aby tworzyć listę ulubionych kanałów wg własnego "widzi mi się" . Z tym, że jest jedno "ale"... ta promocja na 6 pakietów za 48PLN trwa 13 miechów a potem bulisz coś ok 86PLN... chyba, że wypowiesz umowę 30 dni przed zakończeniem okresu promocyjnego... kurde - wszędzie haczyki. Zostaje w Polsacie ze starym sprzętem na starych zasadach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden haczyk :) Promocja się kończy i albo wypowiadasz umowę i podpisujesz nową (pewnie z niższymi cenami niż w tym roku) albo płacisz normalne ceny za pakiety, z opcją rezygnacji z pakietów niepotrzebnych/nieodpowiadających. Taka promocja, że przez 13 miesięcy jest taniej. W CP przez pół roku może być ze darmo co nie znaczy, że ktoś żąda żeby później też było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zwracam się do Jap - otóż to cudo działa z 4 konwerterami ! Miałem początkowo kłopot, bo którego satelitę bym mu nie wpisał na porty 3 i 4, to uparcie pokazywał się tam Atlantic Bird. Wreszcie "ustawienia fabryczne" i po kłopocie... "Dajsek" 1.4, port 1 Astra, 2 - HB, 3 - Sirius, a 4 - z anteny obrotowej - Thor. Innych na 4 porcie jeszcze nie próbowałem, ale skoro działało mi tak na Echo 717, to i tu powinno działać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kanały HD miałem wszystkie z małymi problemami ale działały do czasu gdy zadzwoniłem do CP i zgłosiłem że nie działa mi HBO2 teraz został mi tylko Polsat HD i Discovery HD na które mam umowę pozostałe zablokowali.

HBO2 jak nie ma tak mie ma ale nie popuszczę im albo odblokują albo zrywam umowę jeszcze mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast wznowiłem uprawnienia po przez iCOK i wtedy zablokowali mi kanały HD a HBO2 nadal nie miałem dopiero dziś mi odblokowali za to zablokowali TVP INFO hmmm swoją droga ciekawa polityka a byłem dziś w APSie z dekoderem i w sumie to nic się nie dowiedziałem łaskawy pan powiedział mi że może wymienić dekoder ale co to da :?: jak dalej będę miał z nim problemy powiedział że trzeba czekać na aktualizację softu to jest skandal no ale co zrobić :evil::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

ja mam te same problemy zgłaszałem już 3 razy tel. do CP. za każdym razem mówią że pracują nad poprawką do tego dekodera.

pomaga przywracanie ustawień fabrycznych i zainstalowanie kanałów od nowa ale jeśli wyłączysz od zasilania lub pilotem problem wraca jak bumerang tzn. najczęściej nie ma HBO2 - tego kanału nie ma w twoim abonamencie i tak na innych kanałach TVP info , E do tego zdarza się usługa niedostępna , brak sygnału

czekam na tę poprawkę bo mnie to już wkurza żeby za każdym włączeniem dekodera trzeba było resetować i instalować od nowa i już tak 12 dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za późno :roll: . Ja (i chyba kilka innych kolegów / koleżanek) jest już negatywnie nastawionych do ECHOSTARA. Pracuję w znanej firmie AGD i nie wyobrażam sobie wpuścić na rynek coś nie przetestowanego (po wszystkich testach w labie dla nowego produktu robimy tzw FIELD TEST w domach naszych pracowników). Gdy zawiedzie się klienta raz można wnioskować, że on, jego sąsiad, rodzina raczej już nie kupią niczego więcej z danej marki :shock:

 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja też mam te same problemy z echosiem ; dzwoniłem do CP(o zgrozo ile trzeba czekać,a na maile nie odpisują)kazali zresetować do ustawień fabrycznych i miałem HBO2 ,ale po następnym włączeniu już go nie ma hehe.

Nie minęło jeszcze 10 dni od podpisania umowy i chyba zrezygnuję ale czy ktoś może mi napisać co z opłatą aktywacyjną 98 zł ,czy ją stracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli korzystasz z możliwości rezygnacji w przeciągu 10dni od podpisania umowy, umowę tę traktuję się tak jakby w ogóle nie została zawarta, tj. wraca się do stanu sprzed zawarcia umowy - Ty zwracasz sprzęt, CP zwraca kasę.

 

Od siebie mogę dodać tyle, że CP pracuje nad nowym softem do E.HDS400E, który powinien zlikwidować problem z HBO2 oraz problemy występujące przy szybkim przełączaniu kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok a jak nic nie zrobią to zostanę z tym g...Wczoraj przeglądałem telegazetę i tak się zawiesił,że pomogło dopiero wyjęcie wtyczki z gniazdka sieciowego.

A najbardziej denerwujące jest to ,że nie można ułożyć programów po swojemu...w dzisiejszych czasach to totalna porażka tego tunerka lub PC :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od tygodnia mam ten dekoder. Man problem z Discovery HD, po przełączeniu na ten kanał pokazuje mi brak sygnału. Dopiero po około 20 sekundach (lub wcale) pojawia mi się kanał. Gdy sprawdzam siłę sygnału górny pasek jest 83% dolny 47-50%. W philips pvr siła sygnału z tej częstotliwości 4,9. Czy ktoś ma może podobny problem z tym dekoderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również mam taki problem nawet byłem z dekoderem w APSie dostałem odpowiedź że niby mam źle ustawioną antenę aż we mnie zawrzało a średni sygnał to 77% na 64% w większości tp nawet na tych 12264 V czy 11278 V z których CP nadaje kanały HD ale pan w APSie uparł się że mam źle ustawiona antenę :evil::evil:

czy taki sygnał to zbyt mały sygnał aby oglądać TV :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...