Jump to content
mike127

Globo HD S1 vs Ferguson Ariva 200

Recommended Posts

Proszę o pomoc w wyborze tunera spośród tych podanych w temacie. Przez jakiś czas tuner zamierzam wykorzystywać do TNK, a docelowo ma służyć do odbioru Cyfry+ z kanałami HD (z softem pod Cyfrę). Zarówno TNK, jak i C+ planuję odbierać z samej karty bez modułu. Proszę o jakieś sugestie i wskazówki, które mi pomogą w wyborze. Ewentualnie może ktoś mi poleci coś ciekawego w tej kategorii cenowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm też stałem pod takim znakiem zapytaniem ale po dłuuugim przemyśleniu i obserwacji zdecydowałbym się na GloboHD S1 ponieważ ma 2 czytniki kart w conax ale producent udostępnia nam soft na cyfrę+ ze swojej strony,a w Ariva200 jesteś i tak zmuszony dokupić moduł bo ma tylko 1 czytnik kart, więc w GloboHD S1pozostaje ci 2 wejścia na moduły co na pewno przyda się w przyszłości bliskiej choćby do odbioru TVP jeśli oczywiście wystartuje ale to czarno wygląda ale warto mieć zawsze coś wolnego w tunerze.Dodać parę dyszek i GloboHD S1 zaspokoi pragnienie z żadnym dodatkowym zakupem na moduł wystarczy wgrać soft za 0zł.

 

Jeśli dobrze poszukasz GloboHD S1 kupisz już za 615zł z przesyłką

a Ariva200 to tez znajdziesz za 470zł.

 

Kto szuka ten oszczędza.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli dobrze poszukasz GloboHD S1 kupisz już za 615zł z przesyłką a Ariva200 to tez znajdziesz za 470zł.

Kto szuka ten oszczędza.....

 

Właśnie, ja kupiłem Arivę w sklepie internetowym za 435 zł. Trochę taniej jednak, niż Globo, a poza tym jednym z istotnych powodów było to, że Ariva nagrywa w pliku *.dvr napisy DVB. A może to Globo też potrafi, tylko nie umiałem tego znaleźć w opisach producenta i na forum. Myślę, że Globo lepsze, ale ta Ariva przyjemnie zaskakuje - bardzo stabilny sprzęt, ale ma dla mnie jedną wielką wadę - gniazdo USB z przodu i podłączony tam dysk i stale otwarta klapka wyglądają niezbyt estetycznie.

 

 

Vochomurka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, nowy Globo na allegro jest trochę ponad 150 zł droższy od Arivy ale na podstawie różnych opinii, jakie czytam chyba warto odżałować te parę groszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie jakości obrazu na tych tunerach. Chodzi mi o to, który będzie prezentował lepszy obraz, szczególnie kanałów SD na LCD 37 cali? Czy Globo ma skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080i, jak ma to Ariva i czy ma to duże znaczenie w odbiorze obrazu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem globo hts1 to szybko działający sprzęt który skaluje obraz do full hd czyli 1900*1080. Rzeczywiście jest różnica w odbiorze na zwykłych kanałach. Niestety muszę Cię ostrzec że od kilku dni mam problem z kilkoma kanałami z pakietu cyfry. Otóż cyfra jak się dowiedziałem modyfikuje system kodowania i kilka kanałów mi znikło. Pan z obsługi klienta powiedział mi o tym i że takie problemy mogą być w globo i fergusonach,i o radę mam się zgłosić do producenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam ariva 200 soft oryginalny(1.06B7) i kartę C+, wszystkie kanały z pakietu optimum HD + działają bardzo dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie temat z przed roku okopujecie :D

 

@spartan68 sprawdź dział swojego tunera ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...