Skocz do zawartości

Globo HD S1 vs Ferguson Ariva 200


mike127
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze tunera spośród tych podanych w temacie. Przez jakiś czas tuner zamierzam wykorzystywać do TNK, a docelowo ma służyć do odbioru Cyfry+ z kanałami HD (z softem pod Cyfrę). Zarówno TNK, jak i C+ planuję odbierać z samej karty bez modułu. Proszę o jakieś sugestie i wskazówki, które mi pomogą w wyborze. Ewentualnie może ktoś mi poleci coś ciekawego w tej kategorii cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm też stałem pod takim znakiem zapytaniem ale po dłuuugim przemyśleniu i obserwacji zdecydowałbym się na GloboHD S1 ponieważ ma 2 czytniki kart w conax ale producent udostępnia nam soft na cyfrę+ ze swojej strony,a w Ariva200 jesteś i tak zmuszony dokupić moduł bo ma tylko 1 czytnik kart, więc w GloboHD S1pozostaje ci 2 wejścia na moduły co na pewno przyda się w przyszłości bliskiej choćby do odbioru TVP jeśli oczywiście wystartuje ale to czarno wygląda ale warto mieć zawsze coś wolnego w tunerze.Dodać parę dyszek i GloboHD S1 zaspokoi pragnienie z żadnym dodatkowym zakupem na moduł wystarczy wgrać soft za 0zł.

 

Jeśli dobrze poszukasz GloboHD S1 kupisz już za 615zł z przesyłką

a Ariva200 to tez znajdziesz za 470zł.

 

Kto szuka ten oszczędza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze poszukasz GloboHD S1 kupisz już za 615zł z przesyłką a Ariva200 to tez znajdziesz za 470zł.

Kto szuka ten oszczędza.....

 

Właśnie, ja kupiłem Arivę w sklepie internetowym za 435 zł. Trochę taniej jednak, niż Globo, a poza tym jednym z istotnych powodów było to, że Ariva nagrywa w pliku *.dvr napisy DVB. A może to Globo też potrafi, tylko nie umiałem tego znaleźć w opisach producenta i na forum. Myślę, że Globo lepsze, ale ta Ariva przyjemnie zaskakuje - bardzo stabilny sprzęt, ale ma dla mnie jedną wielką wadę - gniazdo USB z przodu i podłączony tam dysk i stale otwarta klapka wyglądają niezbyt estetycznie.

 

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie jakości obrazu na tych tunerach. Chodzi mi o to, który będzie prezentował lepszy obraz, szczególnie kanałów SD na LCD 37 cali? Czy Globo ma skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080i, jak ma to Ariva i czy ma to duże znaczenie w odbiorze obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jestem posiadaczem globo hts1 to szybko działający sprzęt który skaluje obraz do full hd czyli 1900*1080. Rzeczywiście jest różnica w odbiorze na zwykłych kanałach. Niestety muszę Cię ostrzec że od kilku dni mam problem z kilkoma kanałami z pakietu cyfry. Otóż cyfra jak się dowiedziałem modyfikuje system kodowania i kilka kanałów mi znikło. Pan z obsługi klienta powiedział mi o tym i że takie problemy mogą być w globo i fergusonach,i o radę mam się zgłosić do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...