Skocz do zawartości

Telegazeta teraz...


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tato, gdy czasami "puszcza" sobie "totka" to później zazwyczaj właśnie w Telegazecie sprawdza sobie wyniki losowań. :)

Należy też pamiętać, że Telegazeta, czy też w ogóle teletekst (bo "Telegazeta" to jest nazwa własna, zastrzeżona przez TVP) to nie tylko informacje o programie TV (takie niby-EPG ;)), ale również wszelkiej maści serwisy informacyjne, rozrywkowe itp.

Pamiętam, że ja niegdyś, jeszcze "za dzieciaka" często korzystałem z Telegazety (w tamtych latach o Internecie to chyba jeszcze nikomu w Polsce nawet się nie śniło :roll:) i przeglądałem sobie w niej różne serwisy. Początkowo również swego rodzaju dział dla dzieci pt. "Telezajączek", a potem, gdy byłem już starszy i zacząłem szerzej interesować się tematyką TV-SAT to w Telegazecie korzystałem wówczas z poświęconego tej tematyce działu, w którym można było poczytać bieżące informacje, a także dostępne były wykazy kanałów satelitarnych wraz z ich parametrami technicznymi. :)

Obecnie ja z Telegazety, ani w ogóle z teletekstu już praktycznie nie korzystam. Dziś, w dobie powszechnie dostępnego Internetu, teletekst uważam za relikt przeszłości. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jest dobra aplikacja na androida Txt Video. Ma wszystkie podstawowe teletekstu stacji polskich, niemieckich itp.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Strony aktualności (110–139) w teletekście TVP1 i TVP2 wyłączone, podobnie w przypadku TVP Polonia.
Teletekst TVP3 wciąż aktywny, tam przeważnie informacje OTV zaktualizowane dziś rano. Usunięte strony aktualności z Gdańska, Gorzowa, Opola, Rzeszowa, Warszawy. Białystok i Poznań również bez aktualności, ale być może już wcześniej tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek79 napisał(a):

@telide TVP3 Warszawa i jej teletekst mają jakies stare info że Politechnika zbuduje dwa  kampusy.

 

Ciekawe, może Warszawa nie przeszła jeszcze na nadawanie wspólnej Telegazety Regionalnej i nadaje stary teletekst, informacje o budowie kampusów pochodzą prawdopodobnie z 2018 r. Chyba większość OTV rozpoczęła emisję ujednoliconej telegazety kilka dni temu przy przejściu na DVB-T2.

Telegazeta TVP3 Wrocław wygląda teraz tak:
D5am12M.png


Podstrona warszawska (str. 750 jest kopią str. 740):
LUxiuWo.png
RbyK6EW.png

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby dobrze gdyby teletekst szedł z duchem czasu i zaczął używać normalnych czcionek i grafik. 

Wygląd tego trąci początkiem lat 90-tych, i nawet dla mnie jako miłośnika tego okresu jest to bardzo nieczytelne. 

Dzisiaj już chyba mało kto używa teletekstu. Zresztą po co jak każdy ma smartfona pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze czyta telegazetę ?  Włączyłem dla ciekawości i niestety wiadomości z kraju strona 110 i z zagranicy strona 125  nieaktywne.
Są tacy ludzie, szczególnie bez internetu - z 5% społeczeństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.12.2023 o 23:30, telide napisał(a):

Ciekawe, może Warszawa nie przeszła jeszcze na nadawanie wspólnej Telegazety Regionalnej i nadaje stary teletekst, informacje o budowie kampusów pochodzą prawdopodobnie z 2018 r. Chyba większość OTV rozpoczęła emisję ujednoliconej telegazety kilka dni temu przy przejściu na DVB-T2.

Telegazeta TVP3 Wrocław wygląda teraz tak:
D5am12M.png


Podstrona warszawska (str. 750 jest kopią str. 740):
LUxiuWo.png
RbyK6EW.png

Ja bym tą telegazetę ułożył w inny sposób a mianowcie tak by najpierw były treści wspólne a dopiero potem lokalne bo obecnie to jest wszystko zmieszane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kisiel95 Nie wiem o co ci chodzi. Ja pisałem o teletekście a nie o tym co leci w telewizji. 

Jeżeli chodzi o Telegazetę Regionalną o zauważyłem spore braki. Przy niektórych ośrodkach (jak na przykład w Krakowie) nie ma nawet programu. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeglądałem Telegazetę Regionalną i póki co wygląda ona dosyć skromnie:

20240124-192143.jpg
20240124-192201.jpg
20240124-192220.jpg

20240124-192237.jpg
20240124-192255.jpg
20240124-192356.jpg
20240124-192411.jpg
20240124-192438.jpg

20240124-192457.jpg
20240124-192511.jpg
20240124-192543.jpg20240124-192606.jpg
20240124-192624.jpg
20240124-192658.jpg
20240124-192712.jpg
20240124-192723.jpg

20240124-192740.jpg
 

Co ciekawe sekcja z programem telewizyjnym jest podzielona na dwie części a mianowicie na tą wspólną która to zajmuje tradycyjną stronę numer 300 i tą lokalną która jest w sekcjach lokalnych. Same ośrodki regionalne TVP3 jeszcze chyba nie ogarnęły nowej formuły Telegazety bo ich działy w sekcjach są albo nieaktywne albo nie wpisane do strony głównej danego ośrodka dotyczy to też programu telewizyjnego którego to nie ma w przypadku Krakowa ale już jest na przykład w Kielcach czy Lublinie. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...