Jump to content

Telegazeta teraz...


Recommended Posts

W innym temacie rozmawiamy o tym jakie były telegazety dawniej to w tym temacie porozmawiajmy jakie są obecnie. Największym koszmarem wydaje się być dla mnie Gazeta TV Polsat gdzie nie dość że strony z programem poszczególnych stacji są porozrzucane to nie są na cały tydzień. Dodatkowo ta gazeta umieszcza swoje ogłoszenia o pracy u niej gdzie popadnie.

A wy jak oceniacie obecnie działające się Telegazety lub jak to woli Teletexty.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie teletekst powinien mieć program telewizyjny. Zerknąć do teletekstu jest szybciej niż wyszukać w necie . I tylko to mnie interesuje.

Reszty nie czytam bo nie ma co.

Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

Kilka lat temu Teletekst TVP był świetny. Niestety teraz jest nieco gorzej, aczkolwiek i tak trzyma porządny poziom. Szkoda, że na TVP2 zniknłą dział o komputerach. Polsat też ma całkiem niezłą. Górą jest jednak TVP. TVN emituje teletekst na wielu swoich kanałach i trzeba przyznać, że całkiem solidny. O reszcie nadawców szkoda pisać - Mediatext jest pełen reklam porno. No jest jeszcze Trwam - może być.

Link to post
Share on other sites

Telegazeta teraz.... jest jedynie po to aby nadawca mógł wykorzystać jeszcze bardziej swój kanał i zarobić jakieś mini (albo i nie mini) pieniądze na ogłoszeniach. A szkoda. I w sumie w czasach Internetu nie ma co się dziwić, że nadawcy nie wysilają się, żeby było tam coś więcej niż tylko te ogłoszenia, program tv i ważniejsze informacje. Kiedyś bardzo lubiłem TG na TVP. Jak byłem dzieckiem czytałem "Łączke Telezajączka" Dziś już chyba tego nie ma? W ogóle kiedyś TG na TVP była bardzo ambitnym produktem. Dziś Telegazeta / Teletekst służy mi jedynie do podpatrzenia wyników piłki nożnej "na żywo" i do przeczytania newsów sportowych.

Link to post
Share on other sites

Na Dwójce również jest na bieżąco bo chyba to jest prawie ten sam diabeł. Jako ciekawostkę dodam że Telegazeta ma program na chyba cały tydzień program swoich dwóch stacji tematycznych czyli TVP Sport i TVP Historia na cały tydzień a nie jak Polsat w przypadku swoich tylko na 3 dni.

Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

Teletekst to dla mnie ósmy cud świata. Służy mi przede wszystkim do czytania newsów, "oglądania" meczów (dużo bardziej cenię sobie teletekst niż Internet-za dużo śmieci), czytania aktualności z Polski i ze Świata, sprawdzania różnego rodzaju kursów walut, surowców, itp. Głównie czytuję Telegazetę TVP 1, gdyż na niej jest dział sport. Uważam, że teletekst TVP jest jednym z najlepszych z jakim się spotkałem, zaraz po teletekście ZDF(choć nie znam niemieckiego).

Nie mogę się już doczekać Telegazety TVP Sport na HotBirdzie. Nie dawno pojawiła się na Astrze, ale coś mało rozbudowana i łudzę się, że jeszcze będzie rozwijana bo TVP na pewno ma duże możliwości.

 

No, i nie zapominajmy, że nadawcy po trochu przymierzają się do teletekstu HD.

Link to post
Share on other sites
Jedyna fajna rzecz w telegazecie to wyniki meczów na żywo.

Z tym to sie zgodzę w całej rozciągłości. Najlepiej pod tym względem wypada telegazeta chorwackiej telewizji HRT1. Coś wspaniałego dla obstawiających zakłady :smile: . Polska telegazeta też nie jest zła pod tym względem ale czasami za dużo podstron :/

Link to post
Share on other sites

Polsat miał kiedyś wyniki na żywo, była nawet strona Totolotka w telegazecie, ale teraz już nie ma wyników na żywo, są tylko aktualności sportowe i wyniki z różnych dyscyplin sportowych.

Link to post
Share on other sites
  • 10 years later...
  • 3 months later...
Posted (edited)

Na każdym kanale TVP brak stron z programem, zaczynając od głównej, czyli 300. Co zastanawia to strona 100 informuje, że program jest na stronie 300. 🤔

Edited by Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego działu forum i wątku.
Link to post
Share on other sites

Luki w dodawaniu ramówek w Telegazecie TVP są systematyczne. Opisów poszczególnych programów, począwszy od strony 305 także nikt nie dodaje. I tak zapewne przebrzmiały TXT będzie się dalej kurczyć, bo nie ma sensu wrzucać tekstów i utrzymywać redakcji, jeśli przeglądanie dawno spadło, a większość zapomniała o tym udogodnieniu i sprawdza program TV w EPG albo Internecie, gdzie jest więcej podstawowych informacji. 

 

Dla mnie najistotniejszym atutem Telegazety TVP jest podawanie dokładnego czasu trwania filmu. 

Link to post
Share on other sites

Zdarzało się że zmieniona ramówka nie była uwzględniona w EPG, natomiast w Telegazecie była skorygowana.

Chodzi mi o kanały TVP, jak wiadomo Telegazeta to zastrzeżona nazwa teletekstu przez TVP. Może nadawca testuje czy dużo osób zauważy brak tych stron.

Link to post
Share on other sites

Jak się okazuje na stronie 300 są już przeprosiny. Możliwe, że zespół odpowiedzialny za program TV jest na kwarantannie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...