Skocz do zawartości

Jakość telewizji białoruskiej


PrzemekS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sygnał tego MUX-a (przynajmniej u mnie) ulega częstym wahaniom sygnału. Również miałem wiele razy taką sytuację, że mój odbiornik wskazywał "pływający" poziom sygnału w zakresie 90-99 %, lecz odbiór nie był możliwy, do tego dochodzi stosunkowo mała moc nadajnika. Spróbuj skorygować ustawienie anteny lub wymienić ją na kierunkową (o ile takiej nie używasz). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, raz udało mi się odebrać BUG KTV. Nawet gdzieś tutaj na forum się tym chwaliłem. Akurat był wieczór i bodajże po burzy, więc chwilowo wytworzyły się dobre warunki propagacyjne.

Natomiast kilka dni temu, późnym wieczorem (po 23:00) udało mi się odebrać MUX1 na... K57 (762 MhZ). Jestem ciekaw skąd, czyżby Drohiczyn? Przy okazji w analogu pojawił się ukraiński 1+1, więc pewnie zawiewało z dala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos odebral jakies lokalne MUXy bialoruskie? najblizej Polski to chyba jest BUG TV z Brzescia

Mnie też udało się odebrać ten mini-MUX, jednak tylko raz. Lock trwał dość krótko, bo około kilkunastu minut, później był sygnał, lecz nie dało się czegokolwiek oglądać. Innych MUXów lokalnych na terenie Polski raczej nie da się odebrać. W ramach ciekawostki niedawno uruchomiono kanał Belarus 4. Jest to stacja regionalna z pasmem wspólnym (coś w rodzaju TVP Regionalna). Obecnie naziemnie nadaje wyłącznie wersja z Mogilewa, jednak z biegiem czasu będą włączane kolejne. Wówczas jest duża szansa, że w lokalnym MUXie z Rakitnicy (Brześć) Belarus 4 rozpocznie nadawanie, jednak możliwość odbioru będzie zapewne możliwe sporadycznie, ze względu na mała moc nadajnika (100 watów). :wink:

Edytowane przez patryk92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Też zauważyłem drobne pogorszenie sygnału na MUX 1. Ponadto warto wspomnieć, że wczoraj zaszyfrowano 8 Kanal z MUX 2 oraz Sojuz TV z MUX 3. Na razie Beltelecom nie zajął stanowiska w tej sprawie i nie wiadomo czy sytuacja jest przejściowa czy nie, ale możliwe, że tak już pozostanie, ponieważ w MUXie regionalnym w Lidzie uruchomiono nieszyfrowany przekaz 8 Kanal, tak, jakby wiedzieli, że nastąpi szyfrowanie w/w kanału w MUX 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belarus 5 na pewno nie zostanie zaszyfrowany, ponieważ zgodnie z nowym rozporządzeniem sprzed kilku miesięcy musi pozostać przy emisji FTA. Co do dwóch pozostałych sytuacja niestety raczej nie ulegnie zmianie. Kanał wchodzą w skład naziemnej platformy Zala TV. Co więcej 8 kanal nadal można odbierać bezpłatnie w DVB-T, ale tylko w muxie regionalnym w miejscowości Lida (pełen wykaz kanałów naziemnych nadających na Białorusi znajduje się tutaj:  https://forum.satkurier.pl/topic/12387-multipleksy-dvb-tt2-w-europie/. Jak można zauważyć nowe kanały zostają regularnie dodawane do multipleksów regionalnych, w tym Belarus 4. W Polsce przy granicy z Białorusią z regionalnych jedynie można odebrać MUX z Rakitnicy, w którym od niedawna oprócz Bug TV nadają VTV oraz Doma TV. Mam przeczucie, że gdy kanał Belarus 4 nabierze już pełnego wymiaru moc nadajników z kanałami regionalnymi ulegnie zwiększeniu. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...