Jump to content
GieKa

Ferguson Ariva 100

Recommended Posts

Potrzebuje 2 dekodery HD do odbiru Cyfry+ i ewentualnej współpracy ze splitterami.

Czy Ariva 100 będzie sie do tego nadawać?

Czy ktoś z was wie jak można..i czy można wyłączyć (czyt. zlikwidować) te dziwne szumy przy przełączaniu kanałów na Ariva 100?

WPrzy przełączaniu kanałów na tunerze, w głośnikach TV występuje kliknięcie, trzask- niezbyt głośny ale słyszalny i u[beep]liwy. Czy to może być wina kabla HDMI?

Też mam podpięty tuner do TV przez HDMI i u mnie nie ma tego efektu.

To mi wygląda raczej na problem w TV albo Dekoderze, a nie kabel.

witam

czy wie ktoś jak zmusić do współpracy arive 100 ze spliterem: http://www. :censored:

za wszelką pomoc serdecznie dziękuję

ps.

na chwilę obecną wykrywa mi kartę abonencką jako seca 7.0

Może jest gdzieś w sieci najnowszy soft do tego splittera?

Z Arivą idealnie pracuje Small III, właśnie po wgraniu nowszych wersji softów, w których dodano obsługę Arivy.

Pozdr,

Vochomurka

Poradziłem sobie z softem, przynajmniej na razie żadnych problemów nie było (a na pewno już nie tak często). Nie miałem jeszcze okazji, by mi się przycięło. Jest to patch A100_1.03B9 a o to link do niego [link usunięty - brak słów...] od razu przypominam, że jest to patch do fergusona Ariva 100 a nie 200.

edit:

Jednak zacięcia występują, ale na prawdę rzadko i są chwilowe.

Ma ktoś jakiś pewniejszy soft, jak tak to po proszę linka na PW bo widzę, że nawet jak daje się dobre linki to czasami Admin usunie.

Co można w tym tunerze zrobić przez lan ? czy można jakoś zmapować dysk i nagrywać przez lan ?

Jak u Was spisuje się soft A100_1.04B5. Miała być poprawa pracy na filmbox-ach ale u mnie nadal zacina. Ponadto jeszcze tnie się canal+ info. Ja korzystam ze splitera na Atmelu. Jestem ciekaw opinii.

Tnie się nadal i pecha mamy, że Ariva 100 nie miała softu bez zacinek ;/ Teraz żałuję, że kupiłem model 100 a nie 200. Wszystko wina softu odpowiedzialnego za czytnik, jak by było gniazdo na moduł to na module nie ma zacięć.

Szukam softów 1.03B5 i 1.02.B9 dla arivy 100!!

1 soft masz tu >>>POBIERZ<<<

Ten soft powyzej jest juz ten w ktorym spaprano tp i ciecia , poniewaz to jest poprawka dla splinterow z traktowaniem mniejszym zegara ( orginalnie bylo na 6mhz ustawiony czytniki po poprawce czytnika dla zlomo splinterow , zmniejszyloo sie traktowanie zegara to ze w menu pisze 6 to tyle nie ma ;) ) i dlatego karty sie nie wyrabiaja z DW i beda chwilowe przerwy w slaniu emm... :brawo::brawo: dla panow z Telstar

a jak komus sie nudzi to niech poszuka w hex roznice miedzy 100 a 200 startowa bootloadera i tuner powinien grac 8)

Tnie się nadal i pecha mamy, że Ariva 100 nie miała softu bez zacinek ;/ Teraz żałuję, że kupiłem model 100 a nie 200. Wszystko wina softu odpowiedzialnego za czytnik, jak by było gniazdo na moduł to na module nie ma zacięć.

Mylisz się kolego, Ariva 100 miała soft bez zacinek, osobiście mam go wgrany. Soft 1.03B5 co prawda jest starsza wersja ze sławnymi restartami na otwartym oknie Canal+, ale przeskanowanie satelitki co kilka dni załatwia sprawę.

Swoja drogą jak to jest że 3 soft wychodzi i każdy spaprany jest.

A dwa ostatnie to już w ogóle się jak dla mnie prawie niczym nie różnią :D.

Takie trochę wypuszczanie poprawek w nadziei, że ich ilość zapcha niezadowolonym usta, bo przecież coś robimy.

Tak, z multiroom, oryginalnymi kartami seca, jak i conax.

czy może ktoś testował ten dekoder z modułem dodatkowym multiroom cyfra - czy nalicza czas jeżeli dekoder jest w stanie czuwania ?

Jak u Was spisuje się soft A100_1.04B5. Miała być poprawa pracy na filmbox-ach ale u mnie nadal zacina. Ponadto jeszcze tnie się canal+ info. Ja korzystam ze splitera na Atmelu. Jestem ciekaw opinii.

U mnie Ariva 100 caly czas się restartowała na TVP1 i TVP2-miałem soft 1.02B9 teraz zainstalowalem soft ( z strony fergusona )1.04B5 i tunerek pięknie pracuje-zero restartów.

Tuner pracuje ze splinterem-dzielę cyfre plus na trzy telewizory.Super też pracuje u mojego brata z kartą TNK-też się restartował- po zainstalowaniu softu z pendriwa pracuje pięknie-zero restartow.

Natomiast mój splitter to:Splitter przewodowy - Serwer + 3 karty - GreenEightSystem

mi na sofcie A100_1.04B5

masakrycznie ciął HBO i HBO2 na HBO HD było oki.

Nie miałem za to resetów.

Szukam softów 1.03B5 i 1.02.B9 dla arivy 100!!

1 soft masz tu >>>POBIERZ<<<

Może ktoś podać linka do tego samego ale działającego? Bo te archiwum po ściągnięciu ma błędy i nie idzie tego wypakować ;/