Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

witam

właśnie nabyłem arive 100 i nie dam rade zauktalizować oprogramowania aktualizacja przez usb nic nie daje wykrzyknik sie pojawia i klapa przez siec zasysa stare opragramowanie z 2012 próbuje wgrac soft ze strony producenta usb foto i filmy działa istnieje jeszcze możliwość by wgrac nowy soft bp rsa232 nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jeśli chodzi o nagrywanie na tym dekoderze. Planuje zakupić jakąs telewizje i moja spółdzielnia posiada w miare dobrą oferte włącznie z Canal+. Chciałem zapytać czy po nagraniu na ten dekoder jakichś materiałów będzie możliwe wyciągnięcie ich z niego tak bym mógł oglądać je później na laptopie? Ewentualnie czy jeśli podepną pod niego dysk zewnętrzny to nie będzie propblemu typu materiał kodowany czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - ogarnijcie się!

Piszcie najpierw jaki dekoder posiadacie, czy chcecie zakupić DOKŁADNIE bo jest tego sporo.

Kolega jak chce używać do kablówki to nie jak pisze i wprowadza innych w błąd Arivę 100, tylko Arivę 100 Cable lub Arivę 102 CABLE lub Arivę 102 Cable mini , a to 4 inne dekodery i softy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz różnicę między Ariva 100, a Ariva 100 Cable?

Wyżej to samo - @sw6 pisze o Arivie 100, a ma Arivę @Link 100.

To zupełnie zmienia dyskusję, nie mówiac o tym, że ten konkretny wątek dotyczy Arivy 100 - koniec kropka.

Jak ta 100 cable ma odczytywać kartę nc+ skoro nie ma głowicy sat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za zamieszanie z moim @linkiem 100 po prostu myślałem ze to jakieś dziwne o\znaczenie dziwne bo na opakowaniu pisze też że ten link to hybryda niby jaka ? a cameleon z nc+ ładnie wygląda i działa na tym @linku 100

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sw6 OK nie ma problemu, bo udało się pomóc.

 

 

Witam. Mam pytanie jeśli chodzi o nagrywanie na tym dekoderze. Planuje zakupić jakąs telewizje i moja spółdzielnia posiada w miare dobrą oferte włącznie z Canal+. Chciałem zapytać czy po nagraniu na ten dekoder jakichś materiałów będzie możliwe wyciągnięcie ich z niego tak bym mógł oglądać je później na laptopie? Ewentualnie czy jeśli podepną pod niego dysk zewnętrzny to nie będzie propblemu typu materiał kodowany czy jakoś tak...

Odpowiem też Koledze, bo widzę, że się zestresował.

Otóż na Ariva 100 CABLE generalnie nagrania są kodowane, tzn. nie można ich odtworzyć poza dekoderem, oczywiście jak podepniesz dysk to te nagrania poprzez dekoder na TV czy innym ekranie odtworzysz.

Jest co prawda wzmianka od jednego z użytkowników, że na jednym starym sofcie nie są zakodowane i na Win7 z kodekami "shark" da się je odtwarzać.

Na ile jest to na dziś wiarygodne to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mam starego Ferguson ariva 100, podłączyłem zamiast PACE-a (po automatycznej aktualizacji przestał działać z Clone+), Ferguson działa z Clone+ ale tnie obraz, jakby nie nadążał przetwarzać danych.Dlatego tez kiedys został zastąpiony Cryptobox-em :) Troche lipa z tym Fergusonem, wgrywanie listy kanałów, u[beep]liwe sortowanie ulubionych itd. Chociaż najbardziej wkurza przycinanie obrazu, niby jest to dekoder HD a tnie obraz, soft mam do niego ostatni z możliwych. Może ktos ma jakiś pomysł na tego fergusona ???? Zmiana częstotliwości zegara odczytu karty nie zmienia sytuacji.

 

Co jeszcze można zrobić ? Może ktoś ma jakiś plik z aktualną listą kanałów nc+ do Fergusona Ariva 100 ?

 

Soft v.2.18B8

zmiana Card Initial Clock na 3.6 lub 6Mhz nie pomaga.

 

EDIT:

dzisiaj z ciekawości włożyłem karte bezpośrednio do PACE-a, Clone+ odłączony, żeby sprawdzić czy działa i co ?? i NIC odrazu komunikat, że BŁĄD KARTY, wyjmij i włóż karte ponownie,jeśli problem bedzie sie powtarzał skontaktuj sie z działem ......... Nie ma różnicy czy karta włożona do PACE-a czy nie, ten sam komunikat.

Czyli pozostaje kontakt z biurem obsługi i wymiana.

Edytowane przez QLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W arivie 120 Combo taki problem dotyczy kanałów niekodowanych. Tuner ma chyba jakiś kłopot z doborem interfejsu do dekodowania (który w tym przypadku jest zbędny).

Przy przełączaniu opcji w menu aktywowanym białym (tym naprawdę białym) przyciskiem na pilocie zazwyczaj można uzyskać obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Dekoder przestał odbierać uprawnienia nc+. Wszystkie kanały cyfry pokazuje zakodowane mimo że uprawnienia czyta i podaje datę uprawnień jak wejdziemy w menu na czytnik kart. Karta jest dobra na pewno bo po włożeniu do dekodera nc+ działa.

Wgrałem najnowszy soft B8 ze strony producenta oraz zrobiłem po tym ustawienia fabryczne oraz Fast scan. Nie pomogło. Czy jeszcze mogę coś zrobić czy udać się do punktu odbioru złomu elektronicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli złapał zapewne tak zwane FEDC.Ta karta to już tylko i wyłącznie będzie czytana na dekoderze dedykowanym od NC+.Oznacza to,że nie będzie można z niej korzystać na sprzęcie niezależnym,którym jest np.twój dekoder Ariva.

Dekoder Ariva  oczywiście jest sprawny.Można na nim odbierać na przykład ofertę Smart HD,która jest dostępna z nieparowanych kart opertaora ITI.

Sam doładowuję kartę z oferty Smart HD co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...