Jump to content

Ferguson Ariva 100


Recommended Posts

Witam,

 

Zastrzegam na początku, że to tylko moje przypuszczenia, ale nie sądzę, żeby to był tuner SD - pewna logika związana z wprowadzeniem serii Ariva mówi mi, że to będzie tuner HD w wersji mocno uproszczonej w porównaniu do 200. Z fotek widać, iż nie posiada gniazda na moduły, ma prosty wyświetlacz numeryczny oraz jedno gniazdo EURO (to moim zdaniem może potwierdzać, że będzie to HD, bo w takim układzie jedno EURO spokojnie wystarcza). Jeśli cena będzie niższa od Arivy 200 o jakieś 100 zł, z pewnością będzie to hit. I moment doskonały, wprowadzenie go na rynek w okresie przedświątecznej gorączki zakupów to dobre posunięcie. A gdyby jeszcze platforma TVP nie byłaby zakodowana, to już w ogóle miałby ten model przed sobą świetliste perpsektywy :)

 

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Link to post
Share on other sites

Jeśli na starcie cena tego tunera rzeczywiście będzie wynosić 299 zł to za kilka miesięcy może spaść do okolic 230-250. I wtedy może okazać się hitem sierpniowej pielgrzymki Radia Maryja na Jasnej Górze :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

mod przyprowadził mnie do porządku. Przepraszam.

Od poniedziałku jeden ze sklepów internetowych zapowiada dostępność modelu 100 w cenie 349,00.

Biorąc pod uwagę cenową historię 200-ki cena na koniec roku spadnie poniżej 300.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że niczym się nie różni od A200HD.... poza brakiem gniazda CI.

acha... w sklepach ma byc 30 XI br.... niektóre sklepy sugerują, że będzie cena 347zł... :D

Zastanawiające jest też podanie przez producenta dwóch list fabrycznych... pod C+......oraz pod :D ... Telewizję TRWAM.... ciekawe... :shock:

Link to post
Share on other sites

O kapryśności tego konkretnie modelu trudno mówić, bo jest w sprzedaży od kilku dni. Jeśli przyjąć, że jest to sprzętowo dokładnie to samo, co Ariva 200, tylko zabrano z niej kilka elementów (gniazdo na moduł, 1 scart, prosty wyświetlacz numeryczny), to jako użytkownik Arivy 200 mogę powiedzieć, że software jest stabilny (za wyjątkiem najnowszej edycji), natomiast kilku użytkowników zgłaszało problemy wskazujące na pad głowicy tunera, więc zdarzają się czasem egzemplarze, które mają z tym problemy. W dotychczasowych softach nie działa też Time Shift Viewing na kanałach kodowanych. Obecna cena za model 100 wydaje się być atrakcyjna - powoli zbliża się do poziomu cenowego bardziej zaawansowanych odbiorników SD, a to jednak jest HD z funcją PVR - działa to w Arivie bardzo dobrze (acz znów dodam, że użytkownicy zgłaszali problemy z działaniem timera w sofcie z końcówką B9 - no i mi osobiście strasznie przeszkadza gniazdo USB z przodu, podłączenie dysku wygląda mało eleganco przy otwartej klapce i dyndającym od frontu kabelkiem).

 

Ja używam wcześniejszej wersji wersji oprogramowania i przez miesiąc intensywnego używania może z raz udało mi się powiesić ten tuner. Zgaduję, że Ariva 100 korzysta z tych samych softów, co model 200, więc te analogie wydają się uprawnione. Ale najlepiej będzie, jak pierwsi użytkownicy Arivy 100 pochwalą się nam na forum, jak im idzie z tym Ferdkiem.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Link to post
Share on other sites

przedmówca wiele rzeczy trafnie ujął. Ja do obaw dodam:

-ew. awaryjność (czas pokaże ile za wydaną kasę sprzęt nam posłuży ale jeśli już w sprzedaży są wadliwe sztuki to wszystko przed nami- dotyczy to głównie modelu 200 ) , z tym wiąże się problem amortyzacji i tzw. sprzedawalności sprzętu (jeśli się komuś nie spodoba w użyciu to ciężko się go pozbyć bez sporej straty)

- dziwne zjawisko- nowe softy zamiast poprawiać pogarszają sprawność odbiornika,

-kłopoty z listami programów (opcja zupełnie nie ergonomiczna)

-praca w zespole ze spliterem (niespodzianki)

- nie do końca wytestowana praca w warunkach intensywnej pracy - w opcji hd i gorące lato ( były sygnały o zawieszaniu tunera z powodu przegrzania)

Jeśli za 4 stówki zafundujemy sobie strupa na d... to właśnie mam na myśli mówiąc o kapryśności (eufemistycznie)

Sam szykuję się do kupna odbiornika na Olimpiadę, ale zapał osłabiają takie sobie szczegóły np. jeden z użytkowników urwał wejście antenowe???- wandal czy taki słaby i delikatny przyłącz?- inny już po wymianie głowicy...

Link to post
Share on other sites

Pojawił się nowy soft na stronie www Fergusona. Jest to dokładnie ten sam soft, co dla Arivy 200, stąd pozwoliłem sobie na uwagi o modelu 100, gdyż od 2 miesięcy mam Arivę 200. Opis zmian w najnowszej wersji brzmi obiecująco, m.in. naprawiono Time Shift dla kanałów kodowanych.

 

Vochomurka

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...