Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...Czy ktoś może się "pochwalić" jakimiś problemami z tym odbiornikiem?

...Jak wygląda sprawa z jakością obrazu i dźwięku?

 

Mam ten tuner od 2 dni, przygodę rozpocząłem od aktualizacji softu.

Tuner z nowym softem chodzi stabilnie z kartą C+.

Nie mam żadnych problemów poza jednym (chyba rozwiązanym):

Kiedy po raz pierwszy tworzyłem grupy kanałów w pewnym momencie na jednym z kanałów Canal+

tuner zaczął się resetować. Reset był natychmiast w momencie wejścia na kanał,

przy podglądzie kanałów w trybie edycji ustawień i przy wejściu w grupę ulubionych i najechaniu na ten kanał.

Nic nie pomagało. dopiero reset wszystkich ustawień do fabrycznych i ponowne strojenie.

Ciekawa sprawa, że NIE stało się to zaraz po stworzeniu "tej" grupy kanałów ani po dodaniu kanału do grupy.

Problem pojawił się w trakcie tworzenia kolejnych grup i dodawanie kanałów do nich.

Być może dodałem ten sam Kanał do innej grupy i to spowodowało te resety, tak czy owak tak być nie powinno.

 

Nie zmienia to faktu, że po resecie tunera, ustawiłem wszystko jeszcze raz, stworzyłem grupy i wszystko śmiga jak trzeba.

 

Tuner:

- Szybko zmienia kanały.

- Jakośc obrazu SD jest oki, nie widzę specjalnie różnicy od Pace2221, którego miałem wcześniej.

- Obraz HD b.dobry (proszę pamiętać, że to nie jest tuner za 1800-2000zł)

- Nagrywanie / Timer bez problemu z kodowanych i nie, na dysk USB i Pena.

- Time Shift bez problemu na kodowanych i nie, na dysk USB i Pena.

- Wygodny pilot - nie trzeba celować idealnie w urządzenie (czego nie cierpię)

- Z dźwiękiem nie ma żadnych problemów.

- EPG działa jest przejrzyste ale trochę długo się ładuje informacja o aktualnym i kolejnych programach.

Trochę denerwujące jest to, że oglądając jeden program nie możemy podejrzeć co będzie lecieć na innym

w EPG lub ustawić nagrywania innego kanału nie tracąc podglądu aktualnie oglądanego.

- Brakuje mi też w stosunku do dekodera od C+ programu TV z możliwością filtrowania np: Film, dokumentalny pomiędzy godziną 19:00- 21:00.

W dekoderze c+ wywal nam listę filmów ze wszystkich kanałów spełniających powyższe kryteria. W Arivie 100 nie ma takiej funkcji.

 

- Na koniec: 1W zużycia prądu na czuwaniu to wielka ściema, tuner bierze ok. 7,5W.

W trakcie pracy pobór wynosi ok. 13W. Dla porównania Pace2221 na czuwaniu 5W w trakcie pracy 10W.

 

Podsumowują, kupiłem ten tuner głównie z powodu obsługi kanałów HD i uważam , że za te pieniądze (ja dałem 369zł z Kablem HDMI) jest to produkt godny polecenia.

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem sprostowanie :)

 

Druga sprawa, że chyba zbyt szybko go pochwaliłem za stabilność.

Wczoraj znowu miałem przypadek, że na kanale, który wcześniej chodził dobrze (Eurosport 2 HD) zaczął się resetować.

Pomogło dopiero ponowne przeskanowanie kanałów.

 

Do tego wczoraj miałem pierwszy przypadek zawieszenia się tunera w trakcie oglądania Canal+ HD pomogło odłączenie od prądu.

 

Mam nadzieję, że panowie z Fergusona dopracują jeszcze trochę ten soft.

(dla jasności używam tunera z kartą cyfry+ bez splitera)

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zakupem tego tunera, jednak spore wątpliwości wzbudzają we mnie głowice zastosowane tych tunerach, wielu użytkowników zgłaszało awaryjność tych podzespołów w arivach 200. Czy głowice w modelu "100" są jakościowo identyczne jak te użyte w "200"? Cena tunera jest bardzo atrakcyjna, lecz problemy zgłaszane w związku z głowicami są niepokojące :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, kilka sztuk sie popsuło i już ludzie zaczeli pańkować na forach. Po za tym nawet jak się coś zepsuje to masz gwarancję, a wszytkie dekodery wyprodukowane przed 9 listopada są od ręki wymieniane na nowe. Osobiście mam dwa z czego jeden wyprodukowany przed 9 listopada, oba działają jak narazie bezawaryjnie.

PS.

Jeżeli masz wątpliwości to kup opticum, zobaczysz jakie to badziewie jest dopiero awaryjne, o zawieszaniu nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zmianie softu na najnowszy dalej się zawiesza? ...:(

 

Ja zmieniłem soft zaraz po zakupie, przez 5 dni (tuner pracuje min 12h/dobę) zawiesił się raz.

Co do resetów, to tak jak wyżej napisałem, miałem na razie 2 przypadki kiedy tuner zaczął się nagle resetować

na kanale na którym wcześniej chodził oki. Pomogło ponowne skanowanie programów.

Podobno ma to coś wspólnego z przechodzeniem kanału w tryb rozkodowany - tak twierdza panowie z Fergusona

i podobno pojawi się soft który ma to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich bardzo serdecznie,

 

Moj problem wspomniałem już w samym temacie:)

 

Wiec sytuacja wygląda tak, że 2 dni temu kupiłem Fergusona Arive 100. Zakupilem również kabel RS 232 Null Modem. Sprawdziłem oczywiście czy wyjścia COM w moim komputerze sa poprawnie zainstalowane. Do wgrywania softu używam zalecanego programu ArivaUpgrade. Przebieg wgrywania softu:

 

1. Wyłaczam z sieci Arive oraz komputer.

2. Podłączam kablem RS 232 Null Modem komputer z odbiornikiem.

3. Właczam komputer oraz program ArivaUpgrade.

4. Wybieram odpowiedni port COM (próbowałem już oczywiście zarówno z jednym i drugim , posiadam je 2 w moim komputerze).

5. Zaznaczam opcje Include Bootloader.

6. Wciskam przycisk NEXT.

7. Następnie włączam do sieci odbiornik (na odbiorniku nic się nie wyswietla jest cały czas czarny po chwili dopiero wyskakuje ON na wyświetlaczu, potem jakiś napis P3RT5 i na samym koncu wyskakuj 0001 jakby normalnie sie załączył).

8. W samym programie ArivaUpgrade jest cały czas komunikat:

 

Synchronizing STBs...

Please reset target!

 

W tym momencie według instrukcji powinien sie wgrywać już soft niestety tak nie jest. I na tym własnie kończy się moja wiedza.

Jeśli jest ktoś w stanie pomoc to byłbym bardzo szcześliwy. Dziekuję z góry i wesołych świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wgraniem najnowszego softu, resetował się na Canale+ w paśmie niekodowanym. Po przebiciu resetował się na Eurosport HD i jeszcze jakimś powyżej 95 wg oryginalnej listy Cyfry+, przeskanowałem satelitę i resety ustąpiły. Zauważalną poprawką nowego softu jest, dobrze działający TIME SHIFT i pasek postępu w tabelce info. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też popełniłem ten błąd i kupiłem arive 100 działała może 10 min wszystko sobie ustawiłem zrobiłem aktualizacje przez LANa no i na tym się skończyło teraz tuner uruchamia się ale nawet nie dam rady nic nacisnąć a on automatycznie sam się wyłancza i przechodzi w stan czuwania i tak za każdym razem nie wiem co robic bede próbował jeszcze wgrać soft przez kabel RS niestety teraz nie mam takiego kabla wiec muszę z tym poczekać, dodam tylko że wcześniej miałem dreamboxa i cały czas działał bez problemu teraz dopiero padł i na święta chciałem szybko coś kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

kupiłem Arive 100, karte TNK, aktywowałem 2 dni temu, ale odbiornik jej jeszcze włączył. Mam wgraną liste cyfry+, ale wszystkie kanały pokazuje "zakodowane". Więc pożyczyłem się już aktywnej katy TNK i nadal to samo, wszystko "zakodowane". Wgrałem w nadziei więc nowy soft 1.03B4 i... nic nie dało. Gdy dałem wyszukiwanie programów znalazł ich chyba 900 ale żadnego z pakietu TNK, wiec już nie wiem.

 

Zastanawiam się co jest nie tak, czasza 90+monoblock, konwerter na arivie ustawiony na 5150-5750, sygnał 90% jakość 70%, na ustawieniu uniwersalny... tylko 45% i 10% jakość, może tutaj jest problem zły zakres? port 1 na hotbird, port 2 na astre, wogóle jak chce włączyć wyszukiwanie "fast scan" i TNK, to od razu wyskakuje mi "nie znaleziono kanału" niezależnie którą karte włożę.

 

help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ masz instrukcję, jak ustawić kanały TNK. Co do aktywacji to chyba już za późno, musisz teraz dzwonić do BOK z prośbą o ponowne wysłanie sygnału aktywującego kartę. Ariva 100 aktywuje TNK bez żadnych problemów, zwykle trwa to około 5min na kanale TVN.

PS

Aktywuj kartę na liście kanałów TNK a nie Cyfry+ !!!

Możliwe również, że masz źle ustawioną antenę, najlepiej sprawdzić to na innym działającym tunerze z listą kanałów satelity Hot-Bird 13.0E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem to wg instrukcji wgrania listy z TNK, ale pisze że nie znaleziono kanału... nie wiem dlaczego, bo zarówno na aktywnej karcie jak i nie aktywnej w ogóle nie szczytuje listy kanałów z karty, zastanawiam się jednak czy nie jest ustawieniem konwertera bo mi łapie sygnał tylko na zakresie 5150-5750, a na uniwersalny(9750-10700) mam tylko 45% sygnał i 10%jakość.

 

.... właśnie sprawdziłem na innej antenie, i jest wszystko ok :jupi: . karta aktywowała się do 1min. i kanały wczytał sobie z karty bezproblemowo, zatem mam albo padnięty konwerter, albo źle ustawiony :cry: . ide z nim walczyć... ale wiem już co jest nie tak.

 

thx za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...