Skocz do zawartości

Globo Opticum 4060CX


mic225
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

polecam jak najbardziej tylko zalezy do jakiego uzytkowania bo ja go kupilem do pokoju dla dziecka,jest w nim soft 1.3.69 i dziala super ze spliterem zadnych zawieszen itp. oczywiscie wada jest brak mozliwosci odbioru kanalow HD wiec dla siebie bym go nie kupil ale do ogladania przez dziecko bajek jest wystarczajacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla mnie jest obraz i dźwięk są bardzo dobre. Ale jakoś bardzo wymagający nie jestem. Jedyne co zauważyłem to jakby kontrast z niego na moim TV nie jest wystarczająco ostry. Objawia sie to delikatnie bardziej stonowanym obrazem- jakby przyciemnionym w porównaniu do obrazów z kablówki. Skalowanie obrazu wg. mnie też działa odpowiednio. Przynajmniej ja nie mam z tym problemów.

Ja za cene którą znalazłeś to nawet bym sie nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Przywiozłem ten tuner z Francji i tam działał bez problemów. Gdy podłączyłem go do mojej anteny i chciałem przeskanować ofertę TNK, wtedy tuner zaczął się resetować przy określonych transponderach. Jest to np. numer 27 (11240V z poza em). Po zresetowaniu nie traci zadnych ostawień poza znalezionymi kanałami. Wcześniej wyszukiwało ładnie nawet te eurosporty. Próbowałem zmieniać kilkakrotnie konwenter jednak wciąż jest to samo. Pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Właśnie mam dokładnie identyczny problem od 2 dni.

Kanały Hotbird'a instaluje bez problemu, przy Astrze następuje zwis po wyszukaniu ok 30 kanałów... (27?)

Nie pomaga powrót do ustawień fabrycznych, zmiana konwertera, instalowanie tylko Astry ...

Z góry dzięki za podpowiedzi

Pozdr

adrozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z astrą jest tak samo. Nie wiem natomiast na którym tp (ale zaraz sprawdzę). Mam soft 1.2.88. C0o ciekawe mam jeszcze jeden archaiczny (ale cyfrowy) tuner skymaster w którym dzieje się tak samo na astrze.

ps. Próbowałeś skanować 11240V z hotbirda ?

ps2. Na astrze resetuje się na 11568 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam. Mam problem z tym dekoderem od jakiegoś czasu gubił sygnał aż wkońcu przestł działać. Pojawiło się na ekranie "brak sygnału"Nie wiem czy to czasem nie jest wina konwertera ale dziwne dla mnie jest to że nie świeci się na wyświetlaczu zielona dioda ktora zawsze pojawiała się po włączeniu. Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lavs

Przyczyną braku sygnału najprawdopodobniej jest zepsuty konwerter, który należy wymienić. Dioda świeci się tylko wtedy, gdy poziom sygnału jest wystarczający do odbioru kanałów. Możesz jeszcze sprawdzić złącza, bo mogło się coś rozłączyć, złączki zardzewieć itd.

 

Sprawdź także ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...