Skocz do zawartości

Globo Opticum 4060CX


mic225
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam tuner Globo Opticum, po jego włączeniu TV nie przełącza się automatycznie.

Dodam, że wcześniej miałem tuner Big-sat i problemu nie było.

Proszę o pomoc

Model tego tuner to: Opticum 4060CX

Czy jest możliwe, że nie ma takiej opcji w tym modelu??

http://www.hollex.pl/zdjecia/7913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz eurozłącza to prawdopodobnie używasz niepełnego kabla euro, jeśli kabel jest "pełny" to najprawdopodobniej ten model tunera nie wystawia na 8 nóżce eurozłącza sygnału przełączającego, jeśli w menu tunera nie ma możliwości włączenia funkcji przełączania AV to musisz pogodzić się z ręczną zmianą źródła pilotem telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokladnie tak samo. Nie przelacza mi automatycznie. Ale to chyba wina kabelka euro u mnie. Bo u rodzicow jest Opticum 4050CX i tam smiga ladnie wszystko jezeli chodzi o przelaczanie. Natomiast ten 4050 zainstalowany u mnie tez nie przelaczal a uzywalem mojego kabelka. Niestety nie pamietam jak bylo u rodzicow gdy tam uzywali mojego 4060CX.

A moze masz telewizor Panasonica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Od razu przejde do rzeczy. Mam poustawiane kanały w tym tunerze (Astra/Hotbird) według moich upodobań które mozolnie ukłądałem z godzine :) ..wszystko fajnie :) a tu pojawia sie informacja przy włączeniu tunera "znaleziono nowe kanały. przeszukać satelite tak/nie". No nic, dałem przeszukaj, znalazł jakieś śmieci i oczywiście bez mojej zgody pozamieniał kanały według swojego "widzi mi sie" wszystko pomieszane :? Następnym razem nie dam sie nabrać na to, poustawiałem kanały a za jakiś czas znów pyta o aktualizacje. Teraz jest tak jak odrzucam aktualizacje to za kazdym włączeniem tunera o nią pyta. Czy jest możliwość żeby to jakoś ustawić żeby nie pytał ciągle o tą aktualizacje ? Patrzyłem w menu tak pobieżnie ale nic konkretnego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robie list ulubionych bo z tunera korzysta starsza osoba i wytłumaczenie jej że trzeba coś tam nacisnać zeby coś tam oglądac zajęła by mi dużo czasu :) chyba ze da sie tak to ustawić zeby od razu przy włączeniu były te kanały ulubione w co wątpie, Co do aktualizacji softu to tuner jest na gwarancji i nie wiem czy w "razie czego" by nie uznali przez to gwarancji, zresztą nie po to kupowałem tuner pod tnk żeby teraz gdzieś z nim latać i szukać softu albo kable jakieś kupować żeby ten soft wgrać.

 

Ogólnie tuner 4060cx jest "leżącym dziadostwem" moze sie nie zawiesza ( zresztą technisat ten dedykowany pod tnk już też sie nie zawiesza od kilu miesiecy) to pod względem oprogramowania 4060cx jest jakby robiony od łopaty. Zamiast skupić sie na konkretnych rzeczach to skupili sie na durnowatych gierkach dodawanych do menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam. ktos moglby opisac jakies konkretniejsze zmiany na plus (minus) w innym sofcie niz oryginalny tnk ? warto zmieniac ? u mnie za kazdym razem tuner uruchamia sie na kanale nr 1. niewazne jaki kanal byl poprzednio ogladany. poza tym chodzi troszke wolno, a epg nie dziala zbytnio dobrze na tvnach i nie tylko. zauwazylem tez ze jesli chce przeszukac jakis transponder to: majac wlaczony jakis kanal (np. tvp1) wchodze do menu i przypisuje parametry transpondera do przeszukania (np tego z viva) - pokazuje info ze juz istnieje taki tp - ok - zaczyna skanowac wszystkie tp (nie tylko ten jeden). nastepnie wychodzac (exit) zapisuje dane ii ... trace obraz z uprzednio ogladanego kanalu (tvp1) gdyz przypisalo mu nowe parametry innego tp. nie potrafie tego obczaic o co chodzi... jak przeszukiwac recznie jakis transponder wpisujac samemu czestotliwosci ? jak pozniej znalezc te kanaly z danego tp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja zmienilem soft na nowszy a i tak sie zapytalo czy przeszukac satelite bo wykrylo nowe kanaly ... teraz pozostaje tylko utworzyc liste ulubiona i tylko z niej korzystac wylaczajac na niej dekoder. na tym sofcie juz sie tak da i tuner wlaczy sie na tej ulubionej. na poprzednim sofcie oryg. od tnk tak nie bylo. teraz ta lista glowna co to sie na niej moze zmieniac kolejnosc nie interesuje mnie. ma pytanie - teraz mam soft ze strony globo 1.3.07 PL ... a czy mozna wgrac 1.3.22 DE ? dziala to tak jak powinno ? na tym obecnym sofcie zdarza sie niestety ze jak wlaczam tvp1 albo tvn to pojawia sie ZAKODOWANE .. wczesniej tak nie bylo na poprzednim sofcie ... zreszta ja kupile mdekoder w grudniu - moj znajomy kilka tygodni temu i tez mu sie pojawia ZAKODOWANE przez pare ladnych sekund ... ile jest dobrych softow do tego ? bo ten 1.3.07 to jednak taki sobie jak widac ... ktos cos wie o tym 1.3.22 DE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OK, jeśli chodzi o taki cechy to mogę się podzielić takimi doświadczeniami (czas próby - 6 miesięcy):

- nie wiesza się wcale

- nie gubi kanałów

- zakodowane łapie rzadko, tylko przy przełączaniu, nigdy podczas oglądania (multiroom c+)

- po prostu działa :jupi:

 

Z minusów to tylko jeden mi dokucza - po wyjściu z menu ponownie "przełącza" kanał, czyli czarny obraz na 1s.

Co do jakości obrazu na CRT nie wypowiem się, bo wiem jedynie jak wygląda przez YPbPr ze scarta i tu nie jest źle :D

Grać gra, tyle mogę na niego pomarudzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały ustawiamy ręcznie w dekoderze lub wgrywamy przez rs232 listę, listy są w necie oraz można samemu ustawić.

Oczywiście możesz najpierw przeskanować satelitę, zgrać na kompa, na kompie ustawić kolejność i wrzucić z powrotem na dekoder.

Jeśli chodzi o "zakodowane" to jeśli już sie pojawi to dosłownie sekunda lub dwie i kanał sam wskakuje. Nie trzeba nic ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :D

Ja chciałbym zapytać jak ustawić listę wg swoich upodobań ?

Mam pilot czarny (bo wziąłem czarny tuner) ale NIE taki jak tu:

PR-1001F1.jpg

Taki inny, jest narysowany w instrukcji.

Ale do rzeczy nie mam pojęcia jak je ustawić, robiłem tak jak pisze w instrukcji, ale to nie działa! Ten pilot ma mniej przycisków, więc nie wiem czy to nie o to chodzi...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie co to moze byc ze jak przeszukuje astre[zez] tym dekoderem to po przeszukaniu czesci tp. zatrzymuje przeszukiwanie i pojawia sie info "brak sygnalu".Normalnie na astrze mam moc 90,jakosc 80.Po wylaczeniu dekodera i wlaczeniu przeszukania zaczyna przeszukiwac i znowu sie zatrzymuje ale juz nieco dalej tzn przeszukal wiecej tp.Itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...