Skocz do zawartości

DiseqC 4/1 a monoblock...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest "Wanderer" ten specjalny przełącznik diseqc obsługujący także monoblocka? W tej chwili z monoblocka,pojedyńczego konwertera i diseqca 4/1 GoldenInterstar łapie Astre ustawienia:

-typ LNB-Uniwersal1

-Diseqc-LNB 1

-siła,jakość-91,86

-pozycja anteny-85

Hotbird 13*-niełapie

Sirius 4-4,8*E:

-typ LNB-Uniwersal1

-Diseqc-LNB 3

-siła,jakość-90,85

-pozycja anteny-85

 

edyt.

Zmieniłem teraz w diseqcu podłączenie kabla monoblocka z LNB1 na LNB2,także teraz mam Hotbirda a Astry nie:

-siła,jakość-91,77

-pozycja anteny-63

Reszta ustawień bez zmian,kanały Hotbirda normalnie się ogląda-bez szatkowania i zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze że niema chętnych do odpowiedzi jak to popodłączać. :(

Ale testuje dalej,pod disqCa mam podłączony:

- Monoblock ,odbiera Hotbirda

-typ LNB-Uniwersal1

-Diseqc-LNB 2

-siła,jakość-91,77

-pozycja anteny-63%

-konwerter pojedyńczy:odbiera Thor3-5 -0,8W

-typ LNB-Uniwersal1

-Diseqc-LNB 3

-siła,jakość-91,77

-pozycja anteny-63%

-konwerter pojedyńczy:odbiera Sirius4 - 4,8E

-typ LNB-Uniwersal1

-Diseqc-LNB 4

-siła,jakość-91,74

-pozycja anteny-63%

-Astra- niema-pomimo różnego ustawienia LNB

 

Chyba się poddam temu monoblockowi,już niemam pomysłów jak to ustawić. :/:/:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wanderer" szukać to ja umiem,znalazłem nawet opis w SATKurier 02/2009 str.28 i 30 ,o tym przełączniku DiSEqC "Option Switch"Johansson Typ 9216 coprawda nic niesłyszałem,ale czytałem o przełączniku Wavefrontier i rozgałęźniku RSAT-2 na którym się zatrzymałem i uparcie szukałem -którego i tak nieznalazłem (jedynie podobne),a niewiem dlaczego pominąłem Wavefrontiera który by rozwiązał problem.

"gdor" twój układ połączenia był nawet opisany w w/w SATKurierze.

Ale dałem rade bez tego rozgałęźnika ,jutro opisze co i jak podłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dziekuje tym forumowiczom że co nieco pomogli.I tak na swoim tunerku Golden Interstar 870 CRCI XPeed z DisecqC 4/1 Golden Interstar-411 i konwerterem monoblock Golden Interstar-205 oraz konwerterami pojedyńczymi:Alps,Philips odbieram takie satelity jak:

-Astra - Disecq:miniB

-Hotbird - Disecq:LNB2

-Thor3/5 - Disecq:Auto

-Intelsat10 - Disecq:Auto

-Sirius4 - Disecq:Auto

Po południu osadziłem trzeci konwerter pojedyńczy (myśle że na Eurobirda9) i połączyłem kabelkiem-ale jeszcze nie ustawiałem w tunerze.Programy z w/w satelit działają obraz i sygnał jest stabilny.Myśle że podzespoły jednej firmy dużo dają i dlatego obyło się z innymi rozdzielaczami,jak by te konwertery pojedyńcze też były z Golden Interstar-a nie stare różnych firm, ze strychu :wink: -to chyba bezproblemowo byłoby z podłączeniem.Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o to Ci chodziło ale u mnie działa bezproblemowo takie oto rozwiązanie, przelącznik zawsze daje sygnał na jedno wejście czyli wystarczy 1 i 2 połączyć za przełącznikiem zwykłym rozgałęźnikiem (5-2400Mhz) i to wszystko...

 

 

schemat poniżej...

 

dis.JPG

 

 

 

rozgał.: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=109&id=889

diseqc: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=1400

monoblock: http://www.skymedia.pl/0sklep/product_i ... cts_id/214

 

pozdrawiam

robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam mam wielki kłopot a zarazem wołanie o pomoc.Mam cztery pojedyncze konwektery oraz Diseq Switch 4/1 i nie wiem jak połączyć a dokładnie w które wejśćie mam podpiąć Hodbirda,Astre 1,Astre 2 oraz Siriusa? Błagam pomocy lub jakieś zdjęcie jak to wygląda serdecznie dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...