Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem od kilku tygodni posiadaczem Opticum 9600HD, czy szczęśliwym to się pewnie jeszcze okaże :D. Ale może moje spostrzeżenia przydadzą się jeszcze komuś. Sprzęt mogę porównać z Fergusonem FX7600 (soft 2.03) i Dreamboxem 500S - bo takowe posiadam również. Zaznaczam, że opis jest na podstawie moich doświadczeń osobitych (przyjmuję że u innych może być nieco inaczej).

 

1. Co mnie najbardziej wnerwia to modyfikacja list kanałów. Kilkukrotnie podczas modyfikacji tuner się "powiesił". Brak softu na PC do robienia list pod 9600 (po 9500HD są - to jest nadzieja...). Brak możliwości podglądu kanału podczas dodawania do list (jeśli mamy 1 kanał od kilku nadawców to zgadujemy, który jest nasz). W tym konkretnym przypadku plus dla FX-a. Ten aspekt w przypadku Dreama pominę z oczywistych względów (poprostu inna liga :)). Jeśli będzie ktoś zainteresowany to mogę podwiesić swoją listę (na bazie firmowej listy ze strony globo (Cyfra+, TNK, Cyfrowy Polsat) + dołożyłem ulublione tematycznie film/bajki/ naukowe/ informacja/sport z pakietu Cyfry+).

2. Poza przypadkiem podczas układania list, zawieszenie tunera mi się nie zdarzyło.

3. Używam softu 3.07 - Cyfra+ działa mi bez problemu z kablowum splitterem na PICu, również kanały HD. Żadnych "przycinek" obrazu, w przeciwieństwie do FX-a (co prawda tu też nie są zbyt częste, ale są...). Wcześniejszy problem z opóźnieniem dżwięku do obrazu nie występuje.

4. Szybkość przełączania kanałów jest przyzwoita, lepsza niż na Fergusonie. Kanały włączają się normalnie. W Fergusonie czasem mi się trafia, że po przełączeniu najpierw jest napis, że program jest zakodowany i po jakimś czasie wskakuje program sam lub trzeba przełączyć na inny kanał i wrócić - za drugim włączeniem jest już ok. Oczywiście Dream w tym względzie bije obydwa te tunery na głowę.

5. Jakość obrazu jest dobra. W przypadku wszystkich 3 tunerów znaczących różnic nie zauważyłem w przypadku kanałów SD. Oczywiście obraz HD jest zauważalnie lepszy, ale wg mnie różnica nie jest jakąś "przepaścią". Może dla posiadaczy telewizorów LCD, gdy sygnał SD jest gorzej wyświetlany to po przejściu na HD jest "inna liga". Osobiście używam (chyba) przyzwoitej plazmy (Panasonic P46G10E) i wg mojego odczucia, aż tak wielkiej różnicy nie ma. Jednak zaznaczam, że to tylko moje przywatne zdanie.

6. Funkcja nagrywania działa. Na ten temat nie będę się szerzej wypowiadał, bo narazie testowałem tylko z pendrivem kilkudziesiąt minut nagrania.

7. Tempraturę pracy tunera określiłbym jako normalną. Nie mam sprzętu żeby ją dokładnie zmierzyć. "Na dotyk" w przypadku tych 3 tunerów powiedziałbym jest podobnie.

8. Patrząc na paski sygnału (siła/jakość) w przybliżeniu jest w: Fergusonie 94/88, DM500S 92/90, Opticum 82/90 - trochę niżej, ale w oglądaniu "cywilnym" nie przeszkadza, a DX-erzy pewnie mają dla siebie lepsze typy.

9. Wgrywanie nowego softu/list kanałów (jeśli już się pojawią masowo) z pendrive banalne - ale to chyba wszyscy wiedzą :).

 

Z lżejszych wad mogę jeszcze dodać długi start tunera. Praktycznie rozruch ze stanu "standy" i z sieci trwa tyle samo. Myślę, że jest to związane z niskim poborem prądu w "standby" (producent podaje 1W), aby to uzyskać pewnie powyłączane zostało wszystko co tylko możliwe i za każdym razem jest uruchamiany kompletny system. LAN-u nie sprawdzałem (soft łatwiej wgrać przez pena, sharika nie używam, inne zastosowania na razie nie przychodzą mi do głowy). Generalnie tuner polecam. Jeśli już się na początku przemęczymy z ustawieniem go to dalej już jest lekko, łatwo i przyjemnie. Miałem dylemat jak parę innych osób przed zakupem, czy nie wybrać jednak 9500HD. Mnie przekonała opinia, że 9500 wyszedł z produkcji i jest bardzo prawdopodobne, że również skończy się dla niego wsparcie, a w przypadku 9500 sytuacja z softem była podobna jak teraz w 9600. Dlatego uważam, że w przypadku 9600HD rokowania pod tym względem są pozytywne.

Witam kolegę :D :D :D

Chętnie skorzystam z kolegi listy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Karty włożone następująco: górny> czytnik karta TNK, dolny karta C+, górne gniazdo moduł dostępu CP, soft> wersja 3,07.

Jeśli dobrze zrozumiałem to masz kartę Cyfry+ w dolnym czytniku kart, więc korzystasz z softu alternatywnego, a za taki Globo nie odpowiada.

 

Nowy soft dla Opticum 9600 HD jest zapowiadany na koniec Stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :D:D:D

Masz rację ale tunek już kupiłem w takiej konfiguracji i na razie nie chcę nic kombinować.

Wrzuciłem tylko informację z moich obserwacji i ciekawostkę że jednak Globo stara się nas wspierać.

Ale co do zegarka to się uśmiałem. Pozdrawiam :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner ma firmowo czytniki na conax więc sama karta C+ nie zadziała. Rozwiązana są 2:

 

1. Kupić moduł - na kanały SD wystarczy Matrix za ok 150 zł, lub na kanały HD Astoncrypt za ok 400 lub oryginalny moduł C+ cena chyba coś ok 250zł.

2. Zmienić oprogramowanie na alternatywne - wtedy karta działa w czytniku, ale ten soft nie ma wsparcia producenta i sam go będziesz musiał poszukać i wgrać.

 

Ponawiam pytanko - Czy ktoś posiada poprzednią wersję BOOTLOADERA do 9600 HD ?

Generalnie doszedłem już do tego ze po całkowitym zaniku napięcia tuner potrzebuje ok 5-10 min w stanie czuwania by się bezproblemowo włączyć. Wcześniejsze włączenie skutkuje restartem, może musi naładować jakiś kondensator czy co ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem dzisiaj nieprzyjemna sytuacje z moim jezeli chodzi o zwiechy, otoz przy probie przelaczenia kanalu robil zwieche i sam sie restartowal na kanal wyswietlany jako ostatni. znow proba zmiany kanalu czy to z pilota czy kolkiem - restart

ale gdy wybieralem numer kanalu z pilota to przelaczal ok, po pewnym czasie samo minelo ale nie ukrywam ze nie podoba mnie sie to

 

mam jeszcze uwage do programistow z globo o ile to czytaja:

chodzi o file list czyli nagrane pliki i ich odtwarzanie. milo by bylo gdyby po zakonczeniu odtwarzania pasek na liscie pozostawal w miejscu ostatnio odtwarzanego pliku a nie wracal na poczatek listy. jest ok gdy ma sie raptem kilka plikow na liscie, a co w przypadku gdy bedzie ich 100-200? czesto tez nagrywam sobie teledyski i chcialbym miec mozliwosc odtwarzania jeden po drugim bez koniecznosci ponownego uruchamiania po zakonczeniu kolejnego, moze jakas opcja odtwarzaj od zaznaczonego miejsca w gore lub w dol listy, shuffle oraz repeat bylo by w deche, bo tak jak teraz to jest to bardzo uciazliwe.

 

timeshift, dlaczego nie uruchamia sie on automatycznie po zaswieceniu kanalu tylko trzeba samemu go uruchamiac, przeciez to sie mija z celem, w Nce dziala on jak nalezy a tutaj sie rozczarowalem. jak mam go sam uruchamiac to dla mnie to nic innego jak zwykle nagrywanie

 

 

pozdr

 

edit: jeszcze mozliwosc zakladania folderow i przenoszenia plikow z poziomu pilota byla by super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od tygodnia posiadam tuner OPTICUM HD 9600 i poza zacinaniem się w czasie edycji kanałów działa całkiem nieźle. Posiada oczywiście wady opisane tutaj na forum. Tuner jest z oprogramowaniem w wersji 3.05. Używam karty TNK, CAM Polsatu, karty CYFRA+ oraz czasami karty z Viacess. Na szczęśćie dostawca zainstalował mi oprogramowanie" poprawione" i działa karta Cyfry w czytniku.

Eksperymenty z orginalnym modułęm CAM Cyfry dały negatywne doświadczenia. Orginalny moduł CYFRY + w moim egzemplarzu OPTICUM HD 9600 nie działa poprawnie, niestety mam to "szcęśćie" go posiadać. Ma typowe chyba objawy dla tego modułu nie tylko w tunerze OPTICUM HD 9600: przełączanie pomiędzy kanałami SD i HD zacina się i trzeba restartować moduł. W Fergussonie 8900, orginalny CAM Cyfry działłał w miarę poprawnie. ale wadą Fergusaona, który miałęm 1,5 roku było jego częste zawieszanie się.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi bo sie przymierzam do zakupu 9600, mam kartę cyfra+ czy nie będę mógł oglądać na tym tunerze tych kanałów, musze jeszcze coś dokupywać osobno jakieś moduły?? ile to kosztuje i gdzie to można dostac?

 

Tuner ma firmowo czytniki na conax więc sama karta C+ nie zadziała. Rozwiązana są 2:

 

1. Kupić moduł - na kanały SD wystarczy Matrix za ok 150 zł, lub na kanały HD Astoncrypt za ok 400 lub oryginalny moduł C+ cena chyba coś ok 250zł.

2. Zmienić oprogramowanie na alternatywne - wtedy karta działa w czytniku, ale ten soft nie ma wsparcia producenta i sam go będziesz musiał poszukać i wgrać.

 

Ponawiam pytanko - Czy ktoś posiada poprzednią wersję BOOTLOADERA do 9600 HD ?

Generalnie doszedłem już do tego ze po całkowitym zaniku napięcia tuner potrzebuje ok 5-10 min w stanie czuwania by się bezproblemowo włączyć. Wcześniejsze włączenie skutkuje restartem, może musi naładować jakiś kondensator czy co ....

 

Z tego co pisał wcześniej Mr.Orbita nie można wyciągnąć softu/loadera bezpośrednio z tunera, żeby ktoś mógł Ci podesłać (można tylko listy). Ja na Twoim miejscu próbowałbym kontaktować się bezpośrednio z serwisem. Z tego co pisali inni serwis działa - mam na myśli nawet odpowiada na maile, jeszcze jeden plus dla Globo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od tygodnia posiadam tuner OPTICUM HD 9600 i poza zacinaniem się w czasie edycji kanałów działa całkiem nieźle. Posiada oczywiście wady opisane tutaj na forum. Tuner jest z oprogramowaniem w wersji 3.05. Używam karty TNK, CAM Polsatu, karty CYFRA+ oraz czasami karty z Viacess. Na szczęśćie dostawca zainstalował mi oprogramowanie" poprawione" i działa karta Cyfry w czytniku.

Eksperymenty z orginalnym modułęm CAM Cyfry dały negatywne doświadczenia. Orginalny moduł CYFRY + w moim egzemplarzu OPTICUM HD 9600 nie działa poprawnie, niestety mam to "szcęśćie" go posiadać. Ma typowe chyba objawy dla tego modułu nie tylko w tunerze OPTICUM HD 9600: przełączanie pomiędzy kanałami SD i HD zacina się i trzeba restartować moduł. W Fergussonie 8900, orginalny CAM Cyfry działłał w miarę poprawnie. ale wadą Fergusaona, który miałęm 1,5 roku było jego częste zawieszanie się.

 

Pozdrowienia

 

:D:D:D :

Witaj. Jak masz soft jak wspomniałeś "poprawiony to możesz odbierać TNK z karty i cyfrę z karty plus moduły.

Ja mam narazie wgrany soft 3,07 alternatywny i działa w górnym slocie cały pakiet C+, niżej TNK i dolnym moduł CP z pakietem familijny.

Jednak aby nie blokowało Ci kanałów HD Cyfry i innych w Cyfrze a zakodowanych w CP muszę luzować moduł CP.

Oglądam wtedy bez zakłóceń Cyfrę i TNK. Wciskam moduł w przypadku chęci oglądania Polsatu głównie Sportowego.

Jest kłopot ale na razie do momentu nowego softu tak sobie daję radę.

:D:lol2::lol2::lol2::)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytania:

 

001 # Jakie konkretnie systemy uzyskamy w czytniku po wgraniu alternatywnego softu ?

002 # Czy po wgraniu alternatywnego softu możliwe jest odczytanie karty Telewizji TP ?

003 # W jakim obecnie systemie kodowane są karty obsługujące paczkę Cyfra+ i TP ?

004 # Które wersje systemu Viaccess obsługiwać nam będzie uniwersalny czytnik ?

 

 

Mam właśnie okazyjną możliwość wypożyczenia karty Telewizji TP.

Niestety nie chodzi na 7300 BLUE PLUS z org softem 1.0.77.

Ciekawe jak model 9600 HD TS sobie z tym poradzi.

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9600hd-Tuner mam od 06.12.09.w tym od razu był w serwisie.Miałem takie zawieszenie ,że już na nic nie reagował.Serwis trzeba pochwalić,że zrobili go na gwarancji mimo wgranego softu pod cyfrę.Teraz raczej się nie wiesza,ale nie raz przy włączeniu nie odczytuje uprawnień do c+-trzeba wtedy wyciągnąć kartę i wtedy dopiero rusza.Czytam wasze wypowiedzi na temat tego tunera i cały czas mam mętlik w głowie.Stosowałem wszystkie softy 3.02,3.04,3.07 i na wszystkich softach to samo z uprawnieniami.Obraz hd na lcd samsung bez zarzutu.Mam też kłopot z wyszukiwaniem kanałów-szukam hobirda i astrę,a póżniej w czasie wejścia w menu satelity:h.,a. i syrius4 ,którego w ogóle nie szukałem.Eska u mnie działa.Kółko świecące - rzeczywiście może być denerwujące-w nocy prawie latarnia.O nagrywaniu za dużo nie mogę powiedzieć bo mam na razie dwa peny ,które są za wolne.Na żywo można na nich nagrać i stosować timeShift.Szczęśliwego roku dla wszystkich czytających-miejmy nadzieję,że następne softy poprawią działanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji po prostu na nowo wyszukuję na transporderze potrzebny kanał, tzn. wchodzę w menu do Instalacja Rzczne Wyszukiwanie Kanałów Satelitarnych wyborze satelity i po ustawieniu odpowiednich parametrów przeszukuję ponownie odpowiedni transporder (TP) Na liście kanałów powinien pojawić się z poprawnymi parametrami poszukiwany kanał i pewnie trochę innych jeśli są nowe na tym transponderze. w tym wypadku dla Cinemax2 jest to zdaje się częst./pol.: 12188 V, transponder: 1500 (tak podaje na swojej stronie CYFRA+).

Trzeba tylko odszukać podstawowe parametry kanału, które można odszukać w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tak wlasnie robilem ale cinemax2 nadal nie swieci

znalazlem oto takie parametry

* (16h42) N: Nowy FEC dla Cinemax 2 Central Europe on 11258.00MHz, pol.H: FEC:3/4 ( SR:27500 SID:15117 PID:528[MPEG-4]/628 Polish - Conax).

i wyedytowalem ten kanal tym programem do edycji kanalow co podal Mr Orbita i wgralem do tunera ale nadal nie swieci, byc moze parametry mam zle wiec prosil bym o podanie szczegolowych i sprawdzonych (te co zacytowalem sa z 30.08.2009)

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzilem na tunerze, (ciekawy przycisk "STATUS" czarny na dole pilota). Operatorem kanału jest Cyfrowy Polsat i jest właśnie na tym transponderze o czym zresztą także pisałem. Mimo wszystko radzę użyć wyszukiwania kanałów w tunerze a nie edytora, działa szybko . Potem co prawda trzeb ręcznie podedytować kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja mam pytanie do użytkowników Opticum 9600 HD o przełączanie trybów TV/RADIO. Mam kartę C+, na żadnym z poprzednio użytkowanych tunerów nie miałem problemów z tego typu przełączeniami a na tym tunerze nie mogę słuchać stacji radiowych. Wciśnięcie na pilocie przycisku TV/RADIO powoduje wyświetlenie sie na ekranie jedynie informacji o oglądanym aktualnie programie telewizyjnym, wyglada to dokładanie tak samo jak po wybraniu przycisku "i" (info). Czy ktoś wie z czego może wynikać problem z dostaniem sie do radia, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem w swoim tunerze, czy mógłby ktoś podpowiedzieć jakie może być rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPTICUM - HD X560

 

 

1. Jeden czytnik kart dostępu w systemie Conax

2. Jedno gniazdo na moduł dostępu warunkowego

3. Obsługa systemów SD / HD (MPEG2 / MPEG4 H.264), DVB-S, DVB-S2

4. Wyjście video wysokiej rozdzielczości - HDMI, YPbPr

5. Wyjście video standardowej rozdzielczości - SCART, RCA

6. Obsługiwane rozdzielczości video - 576p, 720p, 1080i

7. Wyświetlacz na panelu przednim - LED 4 cyfry

8. Cyfrowe wyjście audio S/PDIF - coaxial

9. Analogowe wyjście audio - RCA stereo

10. Aktualizacja oprogramowania przez USB, RS-232C

11. Możliwość aktualizacji oprogramowania z satelity Astra 19.2 - OTA

12. Możliwość podłaczenia zewnętrznego czujnika pilota

13. Wyjście 0/12V do podłaczenia zewnętrznych urządzeń

14. Złącze LAN (Ethernet)

15. Złącze USB w standardzie USB 2.0

16. Niske zużycie prądu w trybie Stand-by - poniżej 1W

17. Automatyczne wyłączeniedo Stand-by po 3 godzinach od ostatniego użycia, celem oszczędzania energii

18. Obsługa systemów Unicable, DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 i USALS

19. Elektroniczny przewodnik po programach - EPG

20. Wielojęzyczne Menu, w tym polskie

21. Time Shift (zatrzymywanie, przewijanie obrazu)

22. PVR Ready - możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk USB

23. Blokada rodzicielska na kanały i Menu

24. Możliwość zapisania do 8000 kanałów (TV + Radio)

25. Szybkie przełączanie pomiędzy kanałami

26. Możliwość tworzenia własnych list programów

27. Możliwość tworzenia własnych list kanałów ulubionych

28. Sortowanie / grupowanie / wyszukiwanie kanałów

29. Funkcje edycji kanałów: Usuń, Zablokuj, Pomiń, Przesuń, Zmień nazwę

30. Obsługa napisów ekranowych - Teletext, DVB

31. Obsługa Teletext

32. Współpraca z TWEETER

33. Przeglądarka zdjęć

34. Wbudowany dekoder Dolby Digital (downmix do stereo)

35. Kolor obudowy - czrany

36. Współpracuje z dyskiem USB OPTICUM

37. Odbiornik OPTICUM HD X560 różni się od HD X550 stylistyką panelu przedniego.

 

 

foto panela przedniego http://globo.lh.pl/grafika_produkty/334 ... 916f4c.jpg

 

 

Ź:globo polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Jarsson

 

Pierwsze pytanie czy soft masz org czy alt ?

 

Jeżeli alt = alternatywny to wtedy jest wszystko możliwe.

Jeżeli org = orginalny to ..

 

Razem z T.L. Boratini mamy to samo zdanie.

 

Wygląda na to, że korzystasz z listy ulubionej gdzie nie koniecznie musiały zostać

dodane kanały radiowe do listy kanałów ulubionych.

 

Spróbuj wejść w Edycja kanałów ulubionych. Dodać do ulubionych dowolne kanały radiowe.

Potem wejść w listę ulubioną i zwyczajnie wybrać z pilota tryb RADIO.

 

Chyba najprostsze wyjaśnienie.

 

Dlatego zerknij czy da radę przełączyć się na liście głównej, na liście oznaczonej jako Wszystkie TV.

Tam zawsze przy wyszukiwaniu - dekoder zapamiętuje kanały radiowe.

 

Mam jeszcze model dekodera tejże marki - konkretnie Opticum 7300V CI2CX PLUS.

 

Tam jest inne rozwiązanie. Jeżeli nie dodałem na swoją listę kanałów ulubionych żadnego kanału radiowego,

to wtedy przełącza mnie na główną listę i radio mam. Sprytne bestie - nie ma co heh.

 

 

@ bigcyc123 - nie wiedziałem, że są OPTICUM HD X550 i HD X560 :smile: | Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedź. Idea rzeczywiście wydaje się być słuszna, problem jednak pojawia się inny - otóż w moim przypadku jest tak: wybieram menu, edycja kanałów, wchodzę i z tego poziomu menu mogę przełączać między trybami TV/RADIO. To chyba tak jak proponowaliście. Gdy tylko jednak zacznę się poruszać po liście kanałów radiowych , zacznę je odsłuchiwać, układać wg kolejności bardziej mi odpowiadającej dekoder za każdym razem mi się zawiesza. Jedynym wtedy sposobem jest odłączenie go od prądu. Po ponownym uruchomieniu tunera pojawiają się kolejne problemy, otóż po wybraniu POWER, na wyświetlaczu tunera pojawiają się standardowo komunikaty BOOT, LOAD a do tego inny , którego wcześniej nie widziałem NOCH. Na ekranie TV widoczne jest czarne tło i komunikat BRAK SYGNAŁU. Jedynym sposobem jaki znalazłem na ponowne oglądanie TV jest wejście do menu i ponowna instalacja kanałów. Być może moje problemy wynikają z tego, że soft jest jak twierdził sprzedawca ALTERNATYWNY, zrobiony pod Cyfre+. Wygląda na to, że póki co chyba daruję sobie RADIO, no chyba, że ktoś ma jakiś pomysł na to i jeszcze podrzuci mi jakieś rozwiązanie opisanej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co zauważyłem softy alternatywne mają dużo błędów. Polecałbym korzystanie z softów producenta pod Conax.

 

A jeśli chcesz przełączać między TV a Radio poza menu to należy podczas oglądania jakiegoś kanały nacisnąć przycisk OK/Enter aby wyświetliła się lista kanałów. Następnie czerwony przycisk. I po prawej stronie pojawia się lista. Wybieramy Wszystkie TV. Naciskamy OK/Enter i możesz spokojnie przełączać tryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwują mnie tacy ludzie jak @ 1smok . Chcesz to kup sobie jakiś dekoder Made In China.

Do którego będziesz miał lewy soft z mnóstwem błędów i szczęśliwe życie. Powodzenia.

 

Że niby ten sam dekoder z modułami i oryginalnym softem - nie jest nic wart ?

Żenua wypowiedź. Poza tym kompletnie nic nie wnosząca do wątku.

 

Chyba nie o to chodzi. Wolę na forum zdobywać konkretne

informacje niż udowadniać komuś swoją rację.

 

Chcesz sobie podyskutować na takie tematy zmień dział bo

tak to możemy tutaj godzinami o pieedouuach nawijać.

 

Bez komentarza! :lol2: Więcej do tematu nie wracam. Love Music & PiS :jupi:

 

Mam pytanie: Dowiedział się może ktoś z Was do czego służy TWEE w menu dekodera ?

23 grudnia byłem w salonie firmowym Globo Opticum ale zapomniałem o to zapytać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
KOlego T.L. Boratini gdyby korzystać tylko z softu oryginalnego to ten tuner jest warty około 350 zł.

Przecież napisałem, że mają dużo błędów, więc soft alternatywny raczej zaniża wartość tego tunera niż podwyższa.

Co mi to za radość, że mogę kartę Cyfry+ trzymać w czytniku kart, ale żeby pooglądać kanały HD to muszę wyjąć kartę CP z modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...