Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Pobudowałem nowy dom i położyłem sobie wszędzie kabel lanowy w piwnicy postawilem Opticum Orton 9600 TS HD na serwer do sharingu po lanie jest on tylko włączony i ma rozdzielać na 3 pokoje cyfrę. Jako klienty stosuje ( na razie jeden do testów opticum x403p. Mam problem co jakiś czas zawiesza mi sie to wszystko i nie wiem od czego zacząć e[beep]owanie problemu - na pewno nie jest to wina sieci bo pingi mam po 1ms. Proszę pomóżcie.

1. Jaki soft stosować to 9600 najlepszy do sharingu.

2. Jaki do x403p do klienta

3. Mozna kupic fergusona jako klienta skoro serwer jest na Globo ?

4. Czym sie roznia oprogramowania Conax od Mcas

Bardzo bede wdzieczny za pomoc - są swieta i nie moge dzieciakom zabronic oglądania tv - podrugie zainwestowalem troche pieniedzy i chcialbym by to dzialalo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś jak chodzą te softy na ts, i czy działa opisywany w info media player z tych softów?

Niestety nie mam 9600 aby sprawdzić ( softy zapodałem na upload w nowym dziale)

 

 

Witam Serdecznie

Pobudowałem nowy dom i położyłem sobie wszędzie kabel lanowy w piwnicy postawilem Opticum Orton 9600 TS HD na serwer do sharingu po lanie jest on tylko włączony i ma rozdzielać na 3 pokoje cyfrę. Jako klienty stosuje ( na razie jeden do testów opticum x403p. Mam problem co jakiś czas zawiesza mi sie to wszystko i nie wiem od czego zacząć e[beep]owanie problemu - na pewno nie jest to wina sieci bo pingi mam po 1ms. Proszę pomóżcie.

1. Jaki soft stosować to 9600 najlepszy do sharingu.

2. Jaki do x403p do klienta

3. Mozna kupic fergusona jako klienta skoro serwer jest na Globo ?

4. Czym sie roznia oprogramowania Conax od Mcas

Bardzo bede wdzieczny za pomoc - są swieta i nie moge dzieciakom zabronic oglądania tv - podrugie zainwestowalem troche pieniedzy i chcialbym by to dzialalo :(

 

Czy kolega czytał regulamin ??? ( na marginesie , serwer zrób z tunera na linux np dm 500 i będzie okkk ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Dla przypomnienia mam 9600TS. Ujawnił się dziś w moim sprzęcie dziwny kłopot. Po włączeniu po ok 2-3 min dekoder zawieszał mi się. Zrobiłem reset ustawień konfiguracji, wcześniej zainstalowałem soft 3.25A. Teraz dekoder po włączeniu odpala się na ok 10 sekund a następnie się zawiesza na wyświetlanym obrazie. Nic nie można zrobić, przez pierwsze sekundy po włączeniu tez nie reaguje na żadne komendy (np. menu, przyciski 1,2,3 itp.) Jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć, pomóc będę wdzięczny za okazaną pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj tuner Opticum 9600 HD i mam parę pytań.

 

Gdzie sprawdzić jaką wersję oprogramowania mam wgraną?

Jaką polecacie najnowsza wersję tak dla porównania?

Dlaczego w pasku informacyjnym z epg każdego kanału nie wyświetla mi się pasek siły i jakości kanału? Gdzie to mogę ustawić? W instrukcji na obrazku takie coś widnieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ts ale powinno być chyba tak samo. Wersję softu sprawdzasz menu> system> informacje. Soft najnowszy producenta to 3.30 i go polecam jak nie cudujesz, ja próbowałem alternatywny to na tunerze można było smażyć jajecznicę.

 

Poradziłem sobie... Zawiesza dekoder MUX, odłączyłem antenę naziemną i dekoder ruszył. Teraz myślę, że sobie poradzę. Swoją drogą naziemne nie powinny wieszać tunera...

Wgraj oprogramowanie 3.31 i problem z dvb-t znika.

 

I jak odważył się ktoś na firmware od primy? :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oprogramowanie od serii "Prima" nie ma prawa funkcjonować w starszych odbiornikach, bo obie linie mają na pokładzie zupełnie inny procesor.

 

Stary HD TS 9600 i HD 9600 ma procesor STI7101, a nowa linia "Prima" prawdopodobnie STI7111.

 

Także zaprzestańcie testów, bo Media Player na procesorze STI7101 raczej działać nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie od serii "Prima" nie ma prawa funkcjonować w starszych odbiornikach, bo obie linie mają na pokładzie zupełnie inny procesor.

 

Stary HD TS 9600 i HD 9600 ma procesor STI7101, a nowa linia "Prima" prawdopodobnie STI7111.

 

Także zaprzestańcie testów, bo Media Player na procesorze STI7101 raczej działać nie powinien.

 

Media player na tym procku działa w wielu tunerach, całkiem niezły procesor. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Media player na tym procku działa w wielu tunerach, całkiem niezły procesor. :jupi:

 

Niestety STI7101 nie obsługuje standardu 1080p, a to jak się pewnie domyślasz spora kula u nogi, szczególnie w zastosowaniach medialnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odkąd jest dostępne oprogramowanie do serii "Prima" można się pokusić o doklejenie modułu MP do oprogramowania od starszej linii odbiorników, ale jak pewnie się domyślasz Globo nie będzie tym zainteresowane i trzeba się będzie uśmiechnąć do teamu trumana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Piernik nie ma nic z wiatrakiem :P a dreambox są na prockach 5518 działa także na 7101 .......

 

Być może, choć nie umiem podać żadnego przykładu na ten właśnie procesor, czyli STI7101, a Ty jeśli znasz, to chętnie posłucham.

 

Poza tym jeśli uważasz, że to będzie działać, to niebawem team trumana obdarzy nas tą funkcjonalnością, chyba że się jednak mylisz, to wtedy nie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A nie sądzisz, że system linuksowy to zupełnie inna para kaloszy? ;)

 

Poza tym dlaczego twierdzisz, że nie czas na to?

 

Myślisz, że dla wszystkich zmiana daty według kalendarza juliańskiego jest na całym świecie wielkim wydarzeniem?

 

Otóż oświadczam Ci, jeśli nie wiesz, że nie jest.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...