Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

będę wiedział dopiero w nowym miesiącu organoleptyczni. natomiast na pytanie

 

jak to jest z tym oprogramowaniem uniwersalnym? (@Opticum HD TS 9600) nie działa absolutnie, sprawia problemy. obecnie korzystam z karty TNK i MultiPakietu C+. chce zastapic kartę TNK, modułem nCAM HD, tylko czy to razem będzie działać?

 

jeden z sklepów internetowych udzielił mi odpowiedzi

 

dziala poprawnie tak samo jak orginal

 

mimo że w opisie produktu u siebie mieli podane

 

Opticum HD 9600, HD TS 9600, TS 20 (tylko oprogramowanie Conax!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum HD 9600/HD TS 9600/TS 20 działają poprawnie z modułem nCAM HD dopiero od oprogramowania w wersji 3.30 i dotyczy to zarówno wersji Conax, jak i MCAS (3.30 MCAS już jest). Poniżej 3.30 odbiornik z modułem się zawiesza przy uruchamianiu z czuwania i może sprawiać różne inne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszałem: 3.30 MCAS jednak nie ma, znajomy wprowadził mnie w błąd - wgrał sobie lewy, czego nie polecam. Na 3.30 MCAS trzeba czekać, czyli idąc legalną drogą jest tak jak było napisane na satkurier.pl i w Hollexie - działa na sofcie Conax. Kto sobie kupił nCAM HD i korzysta z softu MCAS niestety musi przejść na Conax lub czekać aż pojawi się 3.30 MCAS, bo poniżej 3.30 jeśli uruchamiamy odbiornik z czuwania, to z modułem w kieszeni nie wystartuje - trzeba wyjąć CAM, poczekać aż tuner się zbootuje i wsadzić ponownie.

 

@eMTi: nie bardzo rozumiem - przecież na satkurier.pl jak i na Hollex jest napisane, że z softem Conax, co jest przecież prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum HD 9600/HD TS 9600/TS 20 działają poprawnie z modułem nCAM HD dopiero od oprogramowania w wersji 3.30 i dotyczy to zarówno wersji Conax, jak i MCAS (3.30 MCAS już jest). Poniżej 3.30 odbiornik z modułem się zawiesza przy uruchamianiu z czuwania i może sprawiać różne inne problemy.

 

Pytanko do Mr. Orbita a jak wygląda sytuacja z modułem CAM HD od Cyfry+ bo u mnie na sofcie 3.26 MCAS są zakodowane TV4, National Geo Wild HD oraz Eurosport 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eMTi - no to najwyraźniej działa - ktoś to testował ;) Jeśli jednak komukolwiek coś niestandardowego będzie się działo - proszę załadować 3.30 i zbadać, czy problem jest dalej. Ja tylko napisałem to co wiem - odbiornik z umieszczonym CAM TNK HD na starszym sofcie (nie wiem jakim - może chodzić o lewy) może (ale nie musi) nie uruchamiać się z czuwania i wymagać wyjęcia na chwilę CAM. Ktoś też kontaktował się z przypadkiem wyczyszczenia modułu do "Updater" po dłuższym użytkowaniu. Jeśli to się zdarzy lub cokolwiek innego dziwnego - zalecam zmianę softu na 3.30, który jest opisany jako oficjalny pod TNK HD :D

 

@ciacho007 - mam moduł z aktualizacją 4. Mogę z nim sprawdzić, ale nawet jak mi wyjdzie, że nie działa, to nie zrobię nic ponad zgłoszenie do producenta (o ile to wystąpi na sofcie Conax). Czytniki unikasz celowo, bo coś tam masz, czy z jakiejś innej przyczyny? Bo jeśli masz wolne, to jednak olej ten moduł, a jeśli są zajęte - to nie wnikam, sprawdzę we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam ten tuner z serii 9600 HD TS. Miałem taką oto instalację - kabel ze zwykłej anteny pokojowej szedł do tunera i tam wychodził na pozostałe 2 telewizory, w tym na jednym kanale antenowym można było dodatkowo oglądać program nadawany z tunera. Tak było jak korzystałem z tunera IPBox 200s. Jak robię tak samo z tunerem 9600 HD TS to kanały antenowe normalnie idą, ale za Chiny nie mogę złapać tego dodatkowo kanału z programami satelitarnymi. Da radę to zrobić jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomoRTK - nie da się. Tuner nie posiada modulatora. Gniazda takie same ale są one przeznaczone dla tunera DVB-T, wejście i wyjście (przelotka).

 

Dzięki za odpowiedź, bym się męczył z tym cały czas, albo nawet oddał na gwarancji ;)

 

A z innej beczki. Czy istnieje albo może jest w planach interfejs www do tego tunera? W sensie wchodzę po lanie na ip tunera i mogę sobie na przykład przełączać kanały. W starym tunerze to miałem. A jak nie to po co tak właściwie jest port rj45? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomoRTK nie będzie takich opcji to nie jest tuner na linux ..... co jeszcze może wam kawę ma odgrzać i śniadanie podać do łóżka ???

 

@cassub na miejscu moderatora dał bym ci %%% po to abyś się nauczył czytać jak widzę nawet instrukcja obsługi tunera jest dla ciebie Obca !!! tuner X550 to to samo co X560 i maja te same softy , i programy reszta jest w tym temacie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest prosta-zmien pena

Mam pena Kingstona i wgrywam z niego listę kanałów do tunera i nie ma z tym żadnego problemu...A jakiego polecasz?

 

 

Wgraj na pena rozpakowaną wersję softu (rozszerzenie nie może być .rar tylko .upd). Wtedy tuner pozwoli Ci je uruchomić. Skoro piszesz, że listę Ci wgrywał a softu nie, pewnie popełniłeś takie drobne niedopatrzenie. Wiem bo kiedyś po dłuższym czasie nie wgrywania też zdarzyło mi się taki problem stworzyć ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...