Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

odpowiedzi dla @fishburger

 

 

Pytanie 001: Jakiej konkretnie firmy dysk twardy podłączyłeś do dekodera ?

mam dysk WD 3,5" na USB, 320GB, ma kabel z podwójnym zasilaniem, do komputera podłaczam 2 kable, ale wystarczy podłaczyć jedon do tunera i tuner wykrywa, takze widac ze tuner ma wzmocnione zasilanie i nie potrzebuje drugiego portu.

 

Pytanie 002: Czy dysk którego użyłeś ma zasilanie z USB czy osobne ?

zasilanie tylko z USB, brak zewnętrznego zasilacza

 

Pytanie 003: Jak całość wygląda w menu. Trzeba coś jeszcze poustawiać przed samym korzystaniem ?

generalnie nic nie trzeba wiece konfigurowac. ja uzywam softu pod cyfre i listy cyfry+ oryginalnej jak w odbiorniku cyfry, ktora powstaje po opcji Szybkie wyszukiwanie z menu. oczywiscie mozna listę zmienić, ale jeszcze nie mialem na to czasu. nie wiem dokladnie co masz na mysli.

 

aha. wczesniej padlo pytanie o wyjscia. z wyjsciami mie mam problemu, wszystkie wyjscia działają cały czas, HDMI jest zawsze włączone, SCART i YPbPr też. w menu można przełączyć YPbPr

 

 

Pytanie 004: Jak wygląda diagnostyka tego dysku z menu dekodera. Sprawdzanie tego czy dysk pasuje ?

jest test prędkości dysku,

jest formatowanie dysku

wiecej chyba nic z diagnostyki.

 

 

Pytanie 005: Jak dysk radzi sobie z samym nagrywaniem. Jaka opinia o Timeshift i nagrywaniu materiałów w HD ?

generalnie odbiornik nagrywa dobrze. jak dotąd nagrał wszystko co zaprogramowałem, nawet jak był w standby. najbardziej chwalę sobie nagrywanie z menu EPG. wystarczy wejsc na dany program, i wcisnąć REC, zostanie wyswietlona lista zarezerwowanych zdarzen i wystarczy wcisnąć EXIT zeby wyjść, i już zapisane. dla TVN i cyfry+ jest EPG siedmiodniowe, więc jest z czego wybierac.

co do nagrywania to zauważyłem też parę problemów. w sofcie 3.05 lista nagrań jest z błędami, tzn nazwa niagrania to jakieś "krzaki" a pod komputerem jest wyswietlana ok. tego nie widzialem w sw 3.03.

no i nie wiem czy to kwestia softu, ale widzę że u mnie odbiornik nagrywa tylko bieżący kanał, tzn jak wcisnę OK, to niby widzę częśc kanałów na szaro a częśc normalnie, więc teoretycznie można przełączyć,, ale przy probie przełaczenia odbionik pyta czy zakonczyc nagrywanie. nie wiem, moze to kwestia za wolnego dysku.

 

fajna opcja to przewijanie za pomocą klawiszy |<< i >>| odbiornik skacze ok. 30 sekund do tyłu lub przodu. w ogole nie uzywam przewijanai 2x, 4x 8x 16x, itd

 

z nagraniami HD nie ma problemu. odbiornik nagrywa bardzo ładnie HD, raz nagrywałem HD całą noc wszystko jak leci i nie było

 

jezeli chodzi o timeshift to dzial bardzo prosto i bez kombinacji, wciskasz pauzę/play (jeden przycisk) i zaczyna buforować, potem play i odtwarza,

 

 

 

Pytanie 006: Są tam jakieś ślady nt nagrywania 2 kanałów i oglądania 3 w przyszłości - wspominał coś o tym Mr Orbita.

jak wspominalem wyżej nie znalazlem zadnych takich opcji, wiec nie ma.

 

 

@gariwaldi:

 

spróbuj jeszcze sformatować pendrive, moze problem z odczytem,

zobacz też czy ładujesz poprawny soft, soft do opticum HD TS 9600 i HD 9600(sam satelita) jest inny .

skoro masz 9600 TS, to potrzebujesz software do COMBO, musi miec taki dopisek w nzswie. software to samego 9600 satelitarnego ma w nazwie "fs2", nie wiem co to znaczy..

ale skoro ladowales sw ze strony z globo to brak pomyslow. moze sformatuj pendrive w odbiorniku, zobacz czy nagrywa, etc. czy postęp napewno idzie? u mnie jest najpierw kopiowanie od 0 do 100%, potem kazowanie 0-100 i zapisywanie 0-100%. calosc trwa jakies 3-4 min.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Soft już wgrany. Nie wiem co było powodem ale wczoraj tzn 6.12 pokazał sie na "znanym forum" soft 3.05 z obsługą kart cyfry i ten wgrał się bez problemu. Dziękuję rafal23 i fishburger za zainteresowanie.

Rafal23 u mnie właśnie nie pokazywało kasowania tylko samo zapisywanie restart tunera i soft zostawał bez zmian. Ten który wgrałem teraz ma 3,6 mb a tamten miał 3,7 może to wina tego nie wiem. Rozmiaru softu ze strony Globo nie sprawdzałem.

Fishburger softy do 9600 i 9600 ts są różne z tego co mi wiadomo. Na dzień dzisiejszy nie programu do wgrywania softu przez RS232.Rozszerzenie było prawidłowe upd. Ze skracaniem nazwy pliku też próbowałem.

Ale nic wazne że chodzi. Miałem go podłączony na chwilę do Funaia LCD 22' po kablu EURO firmy Begli obraz na programach sd z pakietu Cyfry w porównaniu do Azboxa 720 usb lekko na korzyść Azboxa. Dziś podepnę tuner po Sharpa 32 LCD po kablu HDMI i porównam do Philipsa 7201 z Cyfry. Teraz tylko jeszcze kupic dysk. Może koledzy mają jakieś propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafal23

Mam do Ciebie pytanie odnośnie napisów na Canal+:

1. czy działają (są wyświetlane zgodnie z dialogami) napisy na C+ i C+filmHD.

2. czy opticum ts 9600 nagrywa napisy oraz wszystkie ścieżki dzwiękowe i czy można je uruchomić przy oglądaniu nagranego materiału.

 

Jeśli znajdziesz chwilkę b. proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam w domu dekoder CP ustawiony na HB.

Rzadko bo rzadko ale zdarza się, że niekiedy nie wskakują w nim różne kanały.

 

Czytałem, że dekodery z tej serii różnie radzą sobie z odczytem sygnału. Jako starszy

człowiek ciekaw jestem przed samym zakupem, jak to wygląda w praktyce.

 

Czy kupując jeden z tych nowych model (np X550) jest szansa, że nie będę musiał wymieniać tych

odbiorników na czaszy a siła i jakość kanałów będą lepsze niż na dekoderze Cyfrowego Polsatu ?

Starego Samsunga posiadam. Nie wiem dokładnie co to za model. Musiałbym szukać instrukcji.

 

Może ktoś, kto posiadał wcześniej instalację satelitarną pod inny dekoder a teraz zamienił na Opticuma

z nowej serii coś opowie. Jak ten dekoder widzi sygnał ? Czy nie ma skakania, zaniku obrazu itd.

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja do tej pory nie zadałem Wam chyba najważniejszych pytań.

 

001 # Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T w dekoderze OPTICUM 9600 HD TS.

 

A) Jak dekoder OPTICUM 9600 HD TS radzi sobie z obsługą sygnału naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T ?

B) Czy w menu odbiornika znajdują się jakieś dodatkowe zakładki względem zwykłego modelu 9600 ?

C) W jaki sposób do listy odbiornika dodawane są nowe kanały DVB-T ?

D) Kanały DVB-T znajdują się na jeden liście razem z kanałami z satelitarnymi czy też jakoś oddzielnie ?

E) Jak z jakością odbieranych kanałów z multipleksów DVB-T - czy ktoś już miał możliwość przetestowania ?

F) Czy jeżeli istnieje dodatkowe menu dla DVB-T to czy tutaj także są paski jakości jego sygnału ?

 

002 # Kłopot z dokładnością pasków sygnału.

 

A) Na Hollex.pl podano, że paski jakości sygnału bywają mało dokładne. Czy jest to tylko kwestia dalszej aktualizacji softu ?

B) Jak zachowują się u Was paski sygnału dla kanałów SAT oraz dla kanałów DVB-T - pytano o to już nieco wyżej.

 

 

Dziękuję za poprzednie jak i kolejne odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam tylko 3 proste pytania:

 

1. Jak długo tuner włącza się z trybu czuwania do załączenia programu ?

2. Jak szybko przełączają się kanały SD oraz HD (ile sekund) ?

3. Czy tuner jest cichy podczas zwykłego oglądania oraz nagrywania? Są tam jakieś wiatraczki - tuner będzie w sypialni. PVR HD cyfry jest głośny, nbox też.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odbiornikiem Opticum 9600 HD TS, a współpracą z Serwerem CardSplitter RFlink600 oraz kartami ClientRFLink100 (GreenEightSystem) oraz Kartę GES kablowa do RFlink600/GES. Niestety nie działają, w Globo HD TS1 działa /wszedzie piszą, że te same czytniki/ oraz w innych odbiornikach (1430, 1530, IPBox 9000HD, , Philips 7201 PVR) wszystko chodzi OK (konfiguracja zatem jest więc prawidłowa i karty zaprogramowane również są prawidłowo).

W odbiorniku Opticum karta kablowa identyfikowana jest jako błędna, natomiast radiowa identyfikowana jako SECA ale świeci się tylko jedna czerwona (z lewej strony) diodka i to wszystko. Programy oczywiście są zakodowane. Włożona oryginalna karta do czytnika bez problemów odkodowuje programy.

Czy może ktoś miał taki problem i go rozwiązał - proszę o informację. Już próbowałem softów 3.02, 3.05 i ostatni 3.07 - na wszystkich identyczny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie oto pytania:

 

1. Czy kanały naziemne DVB-T i satelitarne są na jednej liście ulubionych czy oddzielne tryby oglądania przełączane pilotem od odbiornika. Podobnie jak w dekoderach: TV/RADIO albo w dekoderach CP gdzie jest kilka trybów przełączania.

 

2. Na starcie oferowano soft chyba 3.05 a wiec co nowego dodano w sofcie 3.07 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Otrzymalem dzisiaj moja TS9600 i musze przyznac, ze jestem milo zaskoczony. Porownywalem cale popoludnie obraz SD przez SCART z Pioneerem 1430 i na szczescie - nie ma roznicy! Porownanie robilem na 50 calowej plazmie Panasonica. Obraz SD przez scart - rewelacja. Obraz SD przez HDMI oczywiscie nieco gorszy niz przez scart - ale to typowe. Przyczyna jest brak sprzetowej korekcji obrazu (realizowanej przez TV) przez zlacze HDMI. Obrazu HD jeszcze nie sprawdzalem, bo dopiero dzis maja mi wlaczyc kilka kanalow. Nagrywanie dziala bardzo dobrze, pliki .trp odczytywane sa przez Media Player Windows 7.

 

Martwi mnie tylko brak opcji ustawien obrotnicy - w tym USALS. Chyba, ze nie moge tego znalezc? Czy ktos wie moze jak sie do niej dostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

w koncu znalazlem chwile na testy, widze ze pytan jest sporo...

 

@Jack777

napisy na C+ wyswietlają sie prawidłowo

z tego co widze po nagraniu odbiornik widzi inne sciezki, ale nie mozna przelaczyc. napisow nie nagrywa.

a po co kolega potrzebuje nagrywania napisow, uzywasz zewnetrznego amplitunera i sluchasz oryginalnej sciezki dzwiekowej?

 

@espero.

tuner faktycznie po scarcie ma slabszy wygląd, zwłaszcza menu juz nie jest tak efektowne,

co do obrotnicy to sprawdz software 3.07, czytalem na innym forum ze obrotnica w nim dziala lepiej. a zeby ja znalezc, wejdz do skanowania manualnego, nastepnie wybierz satelite, i wybierze EDYCJA - zolty klawisz, tam bedzie motor.

 

 

@ ajuw

podswietlenie jak dla mnie jest ok, nie oswietla pokoju :) i da sie przy mim zasnac. fakt, kolko jest dosc spore, ale generalnie dobrze wykonane.

 

@VerticalPolar

1. tuner budzi sie ze stendby w ok 15 sekund.

2. kanalu zmieniaja sie w 2 sekundy, calkiem przyzwoicie,

3. tuner nie ma zadnych wiatraczkow, jest cichy, jedynie jak podlaczysz do niego dysk, tobedziesz go slyszec, ake w standby dysk jest wyłaczany.

 

@ Fishburger

niestety nie mam dostępu do sygnału, wiec w tej sprawie nie pomoge.

 

@dinoskok

jakiego softu uzywales, jaki numer i co takiego zrobiles?

ja uzywam sw 3.05 jak dotąd jest najlepszy z tych co probowalem, ten najnowszy 3.07 potrafi sie zwiesic.

 

pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ostatnio zaciekawiło. Najlepiej w moim ( nie wiem jak w waszym przypadku )

będzie przejechać się do sklepu firmowego i tam wszystkiego sobie dopilnować.

 

Ja akurat mam jakieś 40 km. 8)

 

Swoją drogą jestem ciekaw jednego. Czy w sklepie firmowym jest tak samo tanio jak na necie ? :roll:

Jeżeli ceny mają te same co na necie albo taniej to wziąłbym taki odbiornik już na żywo.

 

Po co jechać a potem jeszcze zamawiać w necie i płacić za przesyłkę.

Jeżeli cały zestaw w paczce można odebrać osobiście.

 

 

@ rafał23 - dzięki za odpowiedź.

 

Szkoda, że nie da rady by wypowiedział się ktoś kto ma Opticum 9600 TS i odbiera na nim sygnał DVB-T. :(

 

Pytania do rafał23:

 

01 = Jak wrażenia po pierwszym okresie użytkowania tego sprzętu ? Ogólnie Plus Neutral czy Minus ?

02 = Co Ci się w nim najbardziej podoba a co najmniej i czego jeszcze brakuje Twoim zdaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal23: dzieki za rade z USALS'em, znalazlem :) Odnosnie Scartu - ja napisalem, ze obraz kanalow SD jest u mnie lepszy po scart niz po HDMI (a nie odwrotnie!). Porownywalem go z 1430 i nie widze roznicy, a testowalem to bardzo dokladnie i dlugo.

Obejrzalem kilka kanalow HD (z Astry) i zastanawiam sie czy obraz HD nie jest delikatnie rozmyty? Jak Ci sie wydaje? Niestety HD nie mam z czym porownac, moge polegac jedynie na swojej pamieci (kiedys uzytkowalem Philipsa PVR cyfry...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dysk USB bez dodatkowego zasilania WD 320 GB i jest OK.

Fajna sprawa że dysk jest wyłączany w momencie wyłączenia tunera a budzi się po włączeniu.

Ma gorszy obraz od Arivy HD Combo ( SD i HD). Testowane na Samsung TV LED UE40B7000

 

Jedno co mi się nie podoba i to dla mnie WIELKI MINUS - nie można zaprogramować nagrania kanału ktory nie nadaje EPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-T na TS 9600:

1.Czułość głowicy DVB-T w moim egzemplarzu jest dobra.

Porównywałem z PVR HD C+ oraz TS-1. Z tych trzech najgorzej wypadł TS-1(widocznie trafiłem na kiepską głowicę w TS-1).

2.W przeciwieństwie do TS-1 kanały DVB-T ładowane są na końcu listy głównej, czyli układ zbliżony do tego co narzuca C+.

3.Oczywiście na liście FAV można dowolnie układać kolejność nawet przeplatać SAT z DVB-T, przy czym uwaga przy danym kanale (DVB-T) wyświetla nr kolejny kanału z głównej listy (inaczej jak w TS-1 dla list FAV). Przełączanie kanałów na danej liście FAV rotacyjnie góra lub dół oczywiście bez konieczności wywoływania podglądu listy tak samo jak w TS-1 i odwrotnie jak w 5400CRCI.

4. Przydatna funkcja „grupuj”( wszystkie/naziemne/satelita/ulubione/operator/CAS).

Dodatkowo „sortowanie”(numerycznie/alfabetycznie/fta-kodowane).

5. Przełączanie kanałów w DVB-T szybsze niż na starszych Combo MPEG-2 (GI 870) z zamontowanym modułem NP 4. Może odrobinę szybciej od TS-1. Obraz szybko wskakuje ale robi krótką pauzę żeby zsynchronizować fonie (denerwuje ale można się przyzwyczaić).

6. Jak kupować to tylko COMBO! Zawsze można wykorzystać starego LCD lub plazmę z MPEG-2 jako monitor. Oczywiście zapis na dysk kanałów naziemnych tak samo jak SAT (pliki typu *trp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dBuV

 

Dokładnie o taką właśnie odpowiedź mi chodziło.

Nawet dowiedziałem się więcej niż chciałem.

 

Także wielke THX! Dzięki. :jupi:

 

Mam małe pytanie: Czy kwestia włączenia zegara w trybie czuwania to jedynie kwestia nowego softu ?

Fajnie byłoby mieć zegar gdy nie oglądamy kanałów na dekoderze. Z funkcją włącz / wyłącz zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...