Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Wanderer - w poniedziałek sprawdzę - mam możliwość ;)

@Ryba229 - zbyt krótko jeszcze korzystałem, żeby jakieś konkretne porównanie zrobić. Co do MCAS - ciężko powiedzieć, może w ogóle nie wyjść (aczkolwiek taka opcja jest mało prawdopodobna). Za MCAS nie odpowiada Globo.

@nailz - z tego co wiem nagrywa z jakością identyczną, jak na satelicie, czyli wniosek: przechwytuje transport stream. Nie znam jeszcze formatu (rozszerzenia) i jak dzielone są pliki. Jak pisałem - bawiłem się nim krótko, a ciąg dalszy w poniedziałek ;) Będę jeszcze informować o ciekawostkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanderer - odbiera kanały BBC z 27,5W (choć w menu nie ma FEC 9/10 :shock: Na szczęście na automacie poszło), przy okazji nawet odkryłem, że dodali tam BBC HD i ITV HD ;) Ale kodowane są ;) Akurat będzie do zmian na orbicie dziś :D Niestety gorzej z niskimi SR - nic w okolicach 1000 Msps nie udało mi się odebrać, a do tego odbiornik jest średni do DX-erki, bo ciężko reaguje na zmiany sygnału, niekiedy w ogóle przestaje pokazywać jego zmiany; czasami sygnał jest, a tu tuner twierdzi, że nie ma - trzeba restart mu zrobić, albo podłubać po menu, przy stracie/braku sygnału lubi się nieco przywiesić. Ogólny werdykt: póki co raczej nie dla DX-erów. Oczywiście w normalnym użytkowaniu (nie wyczynowym) nic takiego nie ma miejsca.

 

275w_bbc.jpg

 

Mała korekta: X550 jest bardzo podobny do HD 9600 - ten sam soft, tylko nieco uboższe wyposażenie i tańszy. Początkowo myślałem, że X550 będzie czymś zupełnie innym, ale tak nie jest ;)

 

@nailz: oprogramowanie jest kompletnie inne, nowa grafika ekranowa, wygląda znacznie ładniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak odbiór SR 44100 w DVB-S2 przy standardowych 30000 to już jest coś wartego uwagi.

Ostatnio zbieram informacje na temat HD-BOX FS-9200 - to klon Octagon'a SF-1018, ale dopóki go nie zamówiłem, zdanie mogę zmienić.

Zwłaszcza, że jednego Opticum'a już mam. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

jestem tutaj nowy, zamierzam w najblizszym czasie nabyc tuner pod cyfre+, szukam informacji na temat tego tunera opticum 9600, z tego co widze tuner prezentuje sie calkiem niezle, ale brak jak na razie opinii uzytkownikow.

 

znalazlem na uploadzie software pod cyfre, moze ktos kto ma ten tuner moglby sie podzielic jak ot dziala?

 

[linki wycięte - nie znam pochodzenia, uwaga w edycji]

 

widze ze tuner ma fajna funkcje, a mianiowicie sortowanie kanalow jak w odbiorniku oryginalnym cyfra+.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krackenday

Moduł Polsatu i karta TNK działają (bynajmniej u mnie). O sharingu zapomnij ze względu na zakaz dyskusji nt. lewego oglądania na tym forum. Nie pytaj tu o pirackie wersje, czy sharingi - to forum oficjalne.

 

@Uki1897 - nie jest jasny temat softu. Na pirackim nie zamierzam tego sprawdzać, a jak będzie jakiś MCAS, to na nim zerknę. Póki co mam oryginalny Conax i do niego do C+ potrzebny jest moduł, co zapewne Cię nie urządza.

 

Z innej beczki do wszystkich: cały dzień poświęciłem na wszelakie dłubanie przy tym sprzęcie (soft oryginalny) i muszę przyznać, że nawet nieźle działa. Zwiechy nie zaliczyłem.

 

Highlights: ;)

- ma fabrycznie przygotowane listy pod FTA, C+, Cyfrowy Polsat i TNK. Po resecie fabrycznym można je wybrać, nie trzeba układać od zera

- skanuje szybko - w 7 minut z groszami miałem komplet kanałów z 13E i 19,2E

- ulubionych 8, ale 3 są zajęte przez listy C+, Cyfrowego Polsatu i FTA

- operacje na kanałach na liście można robić grupami, tj. przenosić grupami po wiele kanałów, kasować wiele jednocześnie - wygodne

- oprócz oczywistości jak DiSEqC 1.0/1.1/1.2/USALS jest obsługa Unicable

- sortuje częstotliwości na liście transponderów (dla DX-erów to jest wręcz wymagane w moim mniemaniu, bo można utonąć w parametrach), sortowanie robi się po wyjściu i ponownym wejściu na listę TP

- z opcji egzotycznych widzę klienta Twittera (prawdopodobnie Twittera - nie mam konta, nie mogę sprawdzić, a w instrukcji obsługi to pominęli), w sumie blip byłby dla nas - w Polsce - lepszy, ale i tak ciekawostka ;)

- timerów jest 10, można programować je jednym przyciskiem prosto z EPG

- EPG dla C+ trzy dni z polskimi znakami, dla Polsatu do końca dnia z polskimi znakami, dla TVN - 7 dni, ale wolno ściąga (bo wolno nadają)

- napisy z DVB z polskimi znakami, biała czcionka z czarnym obrysem, z TXT nie chciały mi na Canal+ startować - musiałem wejść do teletekstu i wpisać stronę - po tej operacji działają

- teletekst jest też ok (z polskimi znakami)

- o OTA już wspominałem, a nagrywania jeszcze nie testowałem dokładniej

 

Tyle informacji ogólnych, szczegóły będą w SAT Kurierze 12/2009, a na forum jeszcze coś zapewne wrzucę z informacji ;) W kwestii DX z niskimi SR bez zmian - nie udało się nadgryźć, ale jeszcze nad tym spróbuję popracować.

 

Dodatek własny: odbiornik wygląda mi na klona/brata marki Crenova (niezbyt znana firma, chyba z Austrii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tylnej ściance 9600 jest jakieś gniazdo Ext. IR. Wiadomo do czego to służy? Pewnie coś z pilotem. Jakaś przedłużka?

 

Już se znalazłem - Ext.IR Umożliwia podłączenie dodatkowego, zewnętrznego czujnika pilota. Czyli tuner możemy upchnąć w szafce a na zewnątrz wystawić tylko czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR.Orbita.Mam 3 tunery Opticum 1. 7300 Ci2CX 2.7000CX 3.71C-1CI jeżeli kupię któryś z HD wymienionych powyżej czy będzie mi chodził sharing wewnętrzny przez RS-232 i ewentualnie.jak to wykonać .Rozumię to że HD będę.miał na jednym ale czy uda się jakaś konfiguracja na 2 lub 3 tunerach Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Mr. Orbita. Mógłbym prosić o wrzucenie jakiś grafik prezentujących 9600 zarówno na żywo jak i z samego menu.

Tak szukałem czegoś po google/grafika ale nici. Zupełnie nowy sprzęt więc chwilowo nic nie ma.

 

Swoją drogą szkoda, że na YouTube nie ma żadnych prezentacji nowszych modeli.

 

Jakby dało się coś takiego zamieścić to byłbym bardzo wdzięczny.

 

 

No i jeszcze dwa pytania:

 

01 = Przedni panel Opticum 9500 HD moim zdaniem prezentuje się o niebo lepiej szczególnie kółko poruszania się po menu.

W 9600 jest to jakaś metalowa nakładka. Chciałbym się temu przyjrzeć i dowiedzieć się co o tym sądzicie.

 

02 = Który dekoder Waszym zdaniem jest lepszy 9500 czy TS 9600 (chwilowo wyprzedany zapas - sprawdzałem na sklepie int.)

i oczywiście dlaczego. Proszę o uzasadnienie.

 

 

W tej chwili mam dylemat czy kupić 9500 czy 9600. Dlatego jeszcze się wstrzymam. Dziękuję. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co podniecać jak wypuszczali do sprzedaży model 9500HD obiecywali jak to będą dopracowywali softy a tylko kilka razy zmienili numerację nic poza tym.

Zawiodłem się na tej firmie (no sorry poprawili pasek postępu odtwarzania i świecący piksel ) :brawo:

A miało być tak pięknie. :jupi:

I tak samo będzie z X550, 9600, TS 9600 reklama szybka kasa :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gyunimo - HD będzie tylko na odbiorniku HD, natomiast ogólnie konfiguracja może się uda, ale raczej nie dowiesz się na tym forum zbyt wiele, bo oprogramowanie zawierające sharing (nawet jeśli chcesz go wykorzystać w dobrych celach) zawiera także pirackie elementy i nie pozwalamy na tym forum na dyskusję na jego temat.

 

@Fishburger - na dniach być może wstawię coś, chwilowo nie mogę, bo grypa uniemożliwia mi pobyt w redakcji. Co do opinii to:

01 - kwestia gustu, mi trochę te świecące na czuwaniu kółko się nie spodobało, do tego nie widzę opcji wyłączenia tego światełka, ogólnie jednak nie ogląda się obudowy, tylko kanały na TV ;)

02 - 9500 jest już jakiś czas na rynku, więc doczekał się poprawek softu, znane są jego bolączki. 9600 póki co ma mało osób, ciężko wyczuć, czy nie wypłyną z biegiem czasu jakieś błędy/problemy, których nie uda mi się dostrzec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po budowie i wyglądzie te nowe Opticumy to kopie Ventonów, podobnie jak Globo HD S1 to kopia Vantage. Ciekawe czy można będzie wgrywać oryginalne oprogramowanie z niemieckich stron? Podobno do Globo HD S1 można od Vantage. A co sądzicie o wykorzystaniu softu Ventona? http://venton.de/downloads.php

 

PS. Czy w SK 12/2009 będzie pełny test Opticum X550 / 9600 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GieKa jesteś wielki. :jupi: Dokładnie o to mi chodziło.

 

Swoją drogą sporo kanałów łapie z samej karty Conax.

Nie spodziewałem się MTV czy ESKA.TV.

 

Do tego sporo kanałów łapie w HD. Więc będzie coś

czym można byłoby pochwalić się np rodzicom.

 

Mają telewizor HD Ready i nie chcą dekodera HD.

Chcą zwykły dekoder TNK byle jak najmniej płacić.

 

 

A ile się ostatnio im natłumaczyłem :roll: Wpadł do mnie wujek.

Zakupił sobie telewizor Full HD i nie wie po co mu taki dobry.

 

Kłócił się ze mną, że każdy sygnał zawsze jest jednakowy :lol2:

Obojętnie skąd by nie pochodził. No i co to jest rozdzielczość.

 

Szkoda, że nie mam Playstation 3 i zwykłego DVD.

A oni sobie porozciągali sygnał analogowy na cały

ekran i zacieszają jaki to super obraz w telewizorze.

 

Ahhh!

 

Ja zawsze tłumaczę w ten sposób: Masz mały obrazek na dużej ramce,

chcesz go rozszerzyć na cały ekran. Będzie porozciągany i mało dokładny.

To jest sygnał zwykły. Sygnał cyfrowy HD duży obrazek chcesz upchnąć

na mniejszej ramce. Efekt taki, że obrazek będzie miał dużo więcej

szczegółów. Nie będzie nigdzie sztucznie porozciągany. Cała filozofia.

 

Nie zrozumieli. Chociaż czy dobrze ? Czy to nie jest format ekranu ? Nie wiem.

No ale dobra. Nie o tym miałem się rozpisywać.

 

 

 

Podsumowując:

 

Genialne są te zdjęcia. Szczere dzięki. O ile nie jest problemem.

Wrzućcie jeszcze jak wygląda sam dekoder z zewnątrz.

 

To teraz powiem Wam szczerze, że jestem

coraz to bliżej zakupu TS 9600 HD.

 

Dobry sprzęcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mr. Orbita - Szybkiego powrotu do zdrowia życzymy. Wracaj chłopie bo bez Ciebie bida z nędzą heh. :wink:

@ GieKa - Nic nie szkodzi a wręcz przeciwnie. Naprawdę wielkie dzięki za fatygę. :mrgreen:

 

Ciekawe jak prezentuje się podświetlenie dekodera 9600 :)

 

Zarówno w formie nazw kanałów jak i słynnej srebrno niebieskiej

tarczy menu wyboru na przednim panelu. :roll:

 

No i jak wygląda na żywca a nie w bezcieniowym namiocie. :wink:

 

 

Także uważam, że przydałoby się porównanie 9500 z 9600.

Myślę, że sam soft będzie nie raz aktualizowany także

nie należałoby się tym specjalnie przejmować.

 

Globo zawsze wrzuci coś na swoją stronę.

W dodatku oryginalnego. Także lajt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...