Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

ja juz swojego 9600 zamowilem, a jako ze cyfra nie dała mi dekodera HD dluzej czekac nie moglem.

bedzie pewnie w poniedzialek wiec bede mogl sie podzielic opinią,

 

sklonil mnie do tego plik z opisami funkcji dla cyfry+ ktory znalazlem na znanym uploadzie

Instalacja kanałów według aktualnej listy Cyfry (Opticum HD 9600, HD TS 9600, HD X550).pdf

 

wkleil bym tutaj, ale nie wiem jak to zrobic, a linki ktore ostatnio wkleilem zostały skasowane :roll:

 

mysle ze pod cyfre tuner bedzie idealny, nie trzeba sie martwic o aktualna liste kanalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dokladnie, dzieki,

wczesniej malem dekoder opticum 7100 CX , ogolnie ok, ale czesto sie zdazalo ze jak nie zaktualizowalem listy to o nowym kanale za ktory i tak place dowiadywalem sie po kilku miesiącach :)

teraz mam nadzieje ze nic mi nie umknie, trzeba bedzie od czasu do czasu przeskanowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafal23 - zaciekawiło mnie nawet o czym napisałeś. No ja tez już sobie zbieram wszystko do TS 9600.

Grafikę jak wygląda dekoder, menu itd. Jak i wszelki soft na jaki można się natknąć w internecie.

 

Co prawda chwilowo ciągle nie jestem jeszcze przekonany do zakupu ale mam nadzieję, że gdy

pojawią się kolejne opinie np Twoje to ja także pomyślę nad zainwestowaniem w ten sprzęt.

 

 

Także czekam cierpliwie na Twoje oceny :)

 

 

Aha i kolejne pytania dotyczące modelu TS 9600. Nie byłbym sobą jakbym znów o coś nie zapytał.

Pytania może banalne ale czasami nurtuje mnie jaka jest szczegółowa odpowiedź na te pytania:

 

01 # Lista kanałów. Czy:

 

A) Istnieją jakieś programy do edycji listy, czy też trzeba całość edytować z menu dekodera ?

B) W dekoderze można zapisać samodzielnie stworzoną listę kanałów na pendrive USB ?

 

02 # Soft + Lista. Czy można:

 

A) Importować przez USB różne wersje softu wraz z nowymi wersjami list kontaktów swoimi lub tymi z internetu ?

B) Eksportować przez USB różne wersje softu wraz nowymi wersjami list kanałów poprawionymi przez siebie ?

 

W ten sposób móc archiwizować sobie zarówno najnowszy soft, jak i własne listy kanałów.

 

03 # Nietypowe połączenia.

 

A) Czy możliwe jest podłączenie dekodera TS 9600 do starego telewizora wyłącznie poprzez klasyczny kabel antenowy ?

B) Podobno TS 9600 i dekodery z nowej serii mają złącze na przedłużacz IR (podczerwieni) - gdzie można taki nabyć ?

 

04 # Kanaly HD.

 

A) Jaka jest ilość, jakość i jakie kanały HD można obecnie obejrzeć na dekoderach z nowej serii marki Opticum ?

B) Czy warto jest w to zainwestować czy może lepiej na chwilę obecną jakiś dekoder SD typu np 7300 CX 2CI ?

 

05 # Czytniki w dekoderze.

 

A) Czy to prawda, że domyślnie czytniki w TS 6900 pracują jedynie w systemie Conax ? Dlaczego nie są uniwersalne ?

B) Jak skomplikowane jest znalezienie softu o którym tak po cichu wspomina nawet oficjalna strona firmy ?

C) Czy trudne i niebezpieczne jest wgranie nowego softu, który zamieniłby takie czytniki na uniwersalne ?

D) Czy instalacja takiego softu by czytniki w dekoderze były uniwersalne jest legalna ?

 

06 # Mamy uniwersalne czytniki.

 

Załóżmy, że czytniki są już uniwersalne. Ściągnęliśmy dany soft z sufitu i mamy już wgrany na dekoderze.

 

A) Zgadza się, że dzięki temu załadowaliśmy sobie nowy system do odkodowywania kart w czytnikach ?

B) Czy w związku z tym - uzyskujemy dostęp do kolejnych kanałów satelitarnych ?

C) Czy dostęp do kanałów z nowych systemów uzyskamy także bez włożonej karty do czytnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro - opis będzie w SAT Kurierze 12/2009. Wyświetlacz X550 pokazuje tylko numer (to zwykły LED)

@cybertom - możliwości są zbliżone, edycja kanałów wydaje mi się, że w nowych wygodniejsza, wizualność zdecydowanie lepsza w X550/9600 - OSD mi się spodobało, soft będzie jednak jeszcze wymagać drobnych poprawek - coś tam czytałem po forach, że jest przykładowo problem z dwiema kartami Conax jednocześnie. Ja tam dwóch różnych kart Conax nie mam, więc sprawdzić tego nie mogę. Niespodzianki mogą jednak być - to nowy produkt. Trzeba czekać na pierwsze opinie od użytkowników.

@rafal23 - funkcje dla Cyfry+ są tylko w sofcie nieoficjalnym i jak się okazało linki wywaliłem słusznie, bo oprogramowanie było pirackie, proszę mi do takich wersji nie linkować. W oficjalnym oprogramowaniu nie ma pobierania listy dla C+ (aczkolwiek w wersji lewej - ciekawa opcja, z tego co się dowiedziałem - zachowuje pełny układ, dokładnie taki, jak jest na dekoderach Cyfry+, łącznie nawet z przerwami, czyli jak jakiegoś numeru nie ma w dekoderach C+, tylko jest przeskok, to w Opticumach jest dokładnie tak samo).

 

@Fishburger

 

01

A) Podobno pasuje edytor od tunerów Venton, Globo z tego co wiem jeszcze nie wypuściło własnego (zapewne docelowo to zrobi)

B) Tak

 

02

A) Soft to osobny plik, a lista to osobny plik, soft można wgrywać po USB, listy też

B) Listy można zgrać, softu po USB zgrać się nie da

 

03

A) Nie ma modulatora, więc bezpośrednio nie, ale zawsze możesz dokupić zewnętrzny modulator i podłączyć tak tuner przez niego

B) Mają takie złącza, a przedłużacz? Trzebaby podpytać w Globo, czy to jakiś specjalny musi być...

 

04

A) Darmowych jest niewiele, na Hot Birdzie - żadnego, na Astrze - klika niemieckich, ale w dobrej jakości. Z płatnych to już zależy jaki abonament i jakiej platformy wykupisz.

B) Zależy czego potrzebujesz, z pewnością odbiornik HD jest bardziej przyszłościowy niż SD

 

05

A) Na oryginalnym oprogramowaniu tak i czemu tak jest pisałem już wielokrotnie - chodzi o względy licencyjne. Czytniki uniwersalne są... niezbyt mile widziane przez producentów systemów CA

B) Gdzie wspomina? :> Znalezienie ogólnie nie jest trudne, ale na pewno nie na tym forum - tu znalezienie jest nierealne, bo kasuję linki :]

C) Teoretycznie nie, ale z tego co czytałem po forach - jakieś drobne problemy są, myślę, że te "nieoficjalne" softy muszą zostać jeszcze nieco bardziej dopracowane

D) W tej chwili nie. Są tylko wersje pirackie. Jeśli pojawi się oprogramowanie MCAS, czyli bez elementów pirackich, ale z czytnikami uniwersalnymi - linki pojawią się na tym forum, bo na takie wersje możemy sobie pozwolić

 

6)

A) Ogólnie tak, ale nie o to chodzi, że coś do czytników sobie załadowaliśmy, tylko po prostu tuner zaczyna rozumieć komunikację z innymi kartami, możliwy jest powrót do oryginalnego oprogramowania i znowu będzie działać tylko Conax. To kwestia oprogramowania w samym tunerze.

B) Jak kupimy kartę - tak ;)

C) Jak wgrasz wersję piracką, to coś tam się pojawi, ale po pierwsze - jest to w Polsce nielegalne, karalne i w ogóle "be", a poza tym teraz piractwo zostało mocno ograniczone i właściwie to i tak nic nie działa :P Przynajmniej nie działa bez dodatkowego zachodu, ale to nie są tematy na to forum. Proszę tematów piractwa nie poruszać - forum jest obserwowane przez przedstawicieli platform - po co sobie mamy kłopotów narobić? ;) Na tym forum panuje wersja oficjalna: piractwo nie istnieje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr Orbita.

 

Dziękuję za tak wyczerpujące odpowiedzi. Już podejrzewałem, że za samą formę i ilość dostanę jakiegoś bana. :roll:

Jakoś tak nie specjalnie chciałem robić tutaj zamieszanie więc dobrze, że padły odp na wszystkie pytania naraz.

Co do samych tematów, o których nie wolno wspominać to wybaczcie. Postaram się o nich ani mru mru.

 

No to już wiem coraz więcej.

 

Swoją drogą chyba trochę za szybko zrezygnowali z dodatkowego złącza: Power USB. Mogli zostawić.

Chociaż hmm.. przy obecnym rozwoju dysków przenośnych, nie jest to aż taki wielki problem.

 

Szkoda, że na HB nie ma przynajmniej jednego darmowego kanału HD. Szczególnie w dzisiejszym

boom'ie na wszelkiego rodzaju sprzęt HD. Telewizory, dekodery itd. Gdzie każdy chciałby zerknąć

na to, co może zaoferować mu tego typu - domowy sprzęt wysokiej rozdzielczości.

 

No i jakby nie patrzeć trzeba będzie zainwestować w Monoblocka. :roll:

 

01 # Funkcje nagrywania.

 

A) Czy do nagrywania potrzebujemy ciągnąć dwa kable z min TWIN czy wystarczy jeden ?

B) Jak to wygląda. Czy podobnie jak w 9500: Nagrywamy dwa kanały, oglądamy trzeci ?

 

02 # Funkcje dodatkowe.

 

A) Czy model 9600 posiada PIP tak jak to było w modelu 9500 ?

B) Czy model 9600 posiada jakieś wbudowane gry - wiem, że to nie konsola heh ?

C) Czy model 9600 posiada PIG - w menu kanałów na zrzutach zauważyłem podgląd na żywo.

D) Czy model 9600 posiada panoramę miniaturek kanałów tv jaką posiadał model 9500 ?

E) Zdawało mi się, że 10000 a obecnie jest 8000. Ile właściwie kanałów obsługuje model 9600 ?

F) Jak to jest: Model 9600 posiada jedną listę TV & RADIO - Kanały TV razem z RADIO. Czy dwie oddzielne listy ?

 

Chwilowo wystarczy. :wink:

 

@ rafal23 - dotarł już do Ciebie ten renifer z dekoderem ? :lol2: Czekamy na Twoje opinie. :smile: Miłego przeglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01

A) Jeden kabel, bo 9600 (podobnie jak 9500) ma jedną głowicę. Nie ma gdzie drugiego kabla podłączyć

B) Na oprogramowaniu 3.02, na którym testowałem odbiornik, nie było obsługi Semi Twin, czyli dało się nagrywać tylko to, co się oglądało (aczkolwiek chyba coś w tym kierunku jest robione, bo na liście kanałów były zaznaczone serwisy z tej samej częstotliwości - być może to kwestia rozbudowy oprogramowania w przyszłości)

 

02)

A) Nie zauważyłem

B) Nie

C) PiG w menu nie ma

D) Nie zauważyłem

E) Ja tam w danych katalogowych miałem 10 000

F) Osobne listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad kupnem Arivy 200 ,ale czytając komentarze na temat marki GLOBO zaczynam poważnie zastanawiać się nad kupnem któregoś z nowych modeli Opticum. Czy model 9600 różni się od x550 czymś więcej oprócz wejścia Ethernet i większej ilości wejść na karty ? Jak z jakością obrazu HD w modelu x550 ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy działają (dobrze) napisy na Canal+HD ?

Mam trzy odbiorniki opti9500, gis900 i arive200 i tylko na arivie napisy c+hd działaja poprawnie (nic nie zjada i dobra synchronizacja).

 

2. Czy tuner nagrywa tylko jedną wybraną scieżkę audio czy może cały strumień (wszystkie ścieżki dźwiękowe, telegazete) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was dobrą wiadomość. Odbiornik Opticum HD 9600 pojawił się już oficjalnie w ofercie sklepu Hollex.

Będzie sobie można zamówić go sobie jedną przesyłką wraz z innymi ciekawymi dodatkami do niego :D

 

W końcu wiadomo. Jedną paczką - zawsze taniej. :wink:

 

 

Absolutnie nie zgodziłbym się tutaj z negatywną opinią @ nailz.

Co wg Ciebie znaczy, że dekoder jest niedopracowany ?

 

Dekoder został wypuszczony na rynek gdyż spełnia swoje podstawowe zadanie.

Odbiera sygnały zarówno w SD/HD jak i DVB-T patrz model 9600 TS.

 

Takie postawiono mu zadanie - Takie zadanie spełnia. :)

 

Pamiętaj, że X550, 9600 jak i 9600 TS jako jedne z pierwszych

dekoderów tej firmy zawierają już w sobie menu w FULL HD.

 

 

Tak jak trafnie zauważył Mr Orbita. Dekoder 9600 jest o wiele bardziej przyszłościowy

od odbiornika 9500. Soft rzucony klientom na sam początek nie jest nam jeszcze

w stanie zaprezentować pełnych możliwości nowej linii ich dekoderów.

 

Dodatkowo ciekawostką jest fakt o jakim napisali na stronie sklepu internetowego Hollex.pl

Cytuję: W przyszłości pojawi się oprogramowanie dla różnych kart typu UCAS.

 

 

Więc sam widzisz. Warto czekać na to, co nowego wrzucą na oficjalną stronę. :jupi:

Osobiście wątpię w to aby ktoś miałby jakoś specjalnie na tym stracić.

Raczej stracić - nie straci a zyska. Szczególnie, że łatwiej jest

zawsze o aktualizacje do nowego sprzętu niż starego.

 

Sami wiecie, że to odwieczne prawo dżungli heh. :mrgreen:

 

 

Jeżeli ktoś chce, to może śmiało inwestować swoje pieniądze w nową linie odbiorników marki Opticum.

Myślę, że nowe oprogramowanie szczególnie do najbardziej rozbudowanego Opticum 9600 TS z DVB-T..

 

 

Jak i sama firma plus oryginalny soft - nie raz jeszcze mile i pozytywnie nas zaskoczy. :jupi:

 

ps. Wrzućcie jakieś zdjęcia prezentujące nowe odbiorniki w realu. :>

@ ralfal23 - jak tam renifer. Przybył czy błądzi ? Czekamy na opinię.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem. :roll:

 

Chodziło, mi właśnie o to! Opticum 9600 TS jako jedyny z nowej serii posiada DVB-T.

Z tych trzech, które zostały wypuszczone z nowej serii jest najbardziej rozbudowany.

 

01 = OPTICUM X550 HD

+ 01 x slot na moduły CI + 01 x czytnik kart dostępu w systemie Conax.

+ Standardowo, po wgraniu alternatywnego softu, czytnik staje się uniwersalny.

+ Ulubione, fabryczne listy kanałów dla: FTA, TNK, Cyfry+, Cyfrowego Polsatu.

+ Niskie zużycie prądu w trybie Stand-by - poniżej 1W.

+ Grafika ekranowa dekodera w FULL HD.

 

02 = OPTICUM 9600 HD

+ 02 x slot na moduły CI + 02 x czytnik kart dostępu w systemie Conax.

+ Standardowo, po wgraniu alternatywnego softu, czytnik staje się uniwersalny.

+ Ulubione, fabryczne listy kanałów dla: FTA, TNK, Cyfry+, Cyfrowego Polsatu.

+ Niskie zużycie prądu w trybie Stand-by - poniżej 1W.

+ Grafika ekranowa dekodera w FULL HD.

 

03 = OPTICUM 9600 HD TS

+ 02 x slot na moduły CI + 02 x czytnik kart dostępu w systemie Conax.

+ Standardowo, po wgraniu alternatywnego softu, czytnik staje się uniwersalny.

+ Ulubione, fabryczne listy kanałów dla: FTA, TNK, Cyfry+, Cyfrowego Polsatu.

+ Niskie zużycie prądu w trybie Stand-by - poniżej 1W.

+ Grafika ekranowa dekodera w FULL HD.

 

+ Model TS - dodatkowo obsługa sygnału naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

 

 

Poza tym oczywiste jest, że lepiej porównywać starą serię z tą nową.

Bo same odbiorniki z nowej serii niewiele się od siebie różnią.

 

ps. Gdyby wkradł się błąd na mojej liście. Proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @fishburger, chciałbym podkreślić iż opinia która wyraziłem bazuje na odpowiedziach na pytaniach które m.in. Ty zadawałeś na tym forum jak i opiniach z innego forum. Już od ok. 2-3 miesięcy "molestowałem" @mr.orbita o ten tuner bo sam byłem nim zainteresowany, na chwile obecna nie spełnia moich oczekiwań i tyle.

Swoją droga na chwile obecną jestem posiadaczem Globo HD TS1, więc teoretycznie tuner ze stajni....

Pamiętaj, że X550, 9600 jak i 9600 TS jako jedne z pierwszych

dekoderów tej firmy zawierają już w sobie menu w FULL HD.

Fajnie, jaki to ma wpływ na funkcjonalność tunera, to tylko feature, który juz jest właściwie we wszystkich tunerach szanujących się marek

Tak jak trafnie zauważył Mr Orbita. Dekoder 9600 jest o wiele bardziej przyszłościowy

od odbiornika 9500. Soft rzucony klientom na sam początek nie jest nam jeszcze

w stanie zaprezentować pełnych możliwości nowej linii ich dekoderów.

Właśnie o to chodzi, wchodzi na rynek dekoder z opisem jakie ma możliwości, ale upss niestety czekamy aż firma wypuści odpowiedni soft do niego, o ile sobie przypominam w przypadku niektórych firm trwa to nawet i rok, ja chce mieć produkt gotowy a nie przyszłościowy, dlatego szukam nowego bo HD TS1 i jego support to kpina z klienta

Dodatkowo ciekawostką jest fakt o jakim napisali na stronie sklepu internetowego Hollex.pl

Cytuję: W przyszłości pojawi się oprogramowanie dla różnych kart typu UCAS.

Dlaczego od razu się nie pokazało? Dlaczego chcąc mieć np. C+ trzeba szukać alternatywnych rozwiązań? W przyszłości czyli kiedy? Miesiąc, rok?

Właśnie o to chodzi, za dużo niewiadomych..

Jeżeli ktoś chce, to może śmiało inwestować swoje pieniądze w nową linie odbiorników marki Opticum.

Myślę, że nowe oprogramowanie szczególnie do najbardziej rozbudowanego Opticum 9600 TS z DVB-T..

A to już zabrzmiało jakbyś miał jakiś interes w tym..

 

Chcesz, kupuj, ja się wstrzymuje i poczekam na rozwój wypadków i softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

 

milo mi slyszec ze niektorzy czytelnicy forum z niecierpliwoscią czekają na moją odpowiedź :D

 

co prawda nie jestem ekspertem jak mr orbita i inni tutaj akrtywnie dzialajacy, ale chetnie sie podziele tym co przetestowalem, uslyszalem lub przecvzytalem.

 

a wiec tak, tuner przyszedl z malym opoznieniem, w zestawie oprócz odbiornika polska instrukcja obslugi, pilot (calkiem zgrabny i miły w dotyku :) ) , baterie, oraz kabelek HDMi jako gratis od sprzedawcy.

 

po włączeniu uruchamia sie przewodnik, wybieramy język, druga plansza to ustawienie czasu, a następnie niespodzianka, wybor listy kanałow, z tym że nie jako wybór ulubionych, tylko wybór kraju, tzn jest lista polska, niemiecka, austriacka, rosyjska, i bodajże czeska. widac tuner przygotowany pod te kraje. po wyborze listy dla danego kraju wybieramy czy chcemy cos jeszcze sobie doskanować, a następnie opuszczamy przewodnik.

po wybraniu polski mamy ulozone listy pod C+, polsat i TNK pod przyciskiem FAV.

 

software ktory dostalem z przesylką to software oryginalny, czyli tylko conax, pod kartę TNK.

tu dygresja odnosnie wczesniejszych wypowiedzi, pan sprzedawca mi wyjasnil ze brak oprogramowania ktore wspierało by cyfre to problem braku licencji, ktorych wlasciwie nie ma nikt w polsce, poza cyfrą+. tyle że inni producenci po prostu nie zwracają na to uwagi, więc dają taki sw pod cyfrę w standardzie.

z globo tak nie jest, software od nich to czysty conax, czyli tylko do TNK, a dalej kliencie rób co chcesz, w internecie jest wszystko.

są tez tacy co od razu zmieniaja ludziom software, ze juz jak otrzymamy sprzęt jest on gotowy pod cyfrę, ale to już sprawa sprzedawcow.

 

ale to nie jest problem w czasach gdy jest w odbiorniku USB zmiana oprogramowania to normalka.

ja wgralem najnoiwsze jakie znalazlem, czyli 3.05 zaznaczam ze multicas, bez zadnych dodatkow.

 

i tu faktycznie po wgraniu softu w menu instalacja jest dodatkowa funkcja - szybkie skanowanie, skanuje i uklada kanaly jak w odbiorniku cyfry+, co potwierdzil juz mr orbita.

 

jak dotąd działa stabilnie, żadnej zwiechy. odbiornik bardzo szybko reaguje na pilota.

wyswietlacz trochę mały, 8 znakow to za malo, ale na szczescie nazwa jest przewijana, wiec sie wyswietla w koncu cala nazwa.

 

mam dysk 320 GB, wykryty bez problemu, odbiornik obsluguje format fat 32 i z tego co widze to dzieli nagrania na pliki 1,5GB. nagrywa w formacie TRP. udalo mi zie odtworzyc nagranie programem GOMPlayer. kanały SD odtwarzają się super, z HD mam problem, ale to prawdopodobnie za wolny komputer, ktory sobie nie radzi.

 

na razie niczym wiecej sie nie bawilem, nie bylo czasu, postaram sie wrzucic wiecej informacji w najblizszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mam do Was pytanie.

Czy w ten odbiornik wypuszcza sygnal RGB na SCART i rownoczesnie na HDMI? Nie trzeba nic przelaczac w menu? innymi slowy - czy sygnal na obu zlaczach podawany jest rownoczesnie?

 

Jesli tak, czy obraz na SCART jest stabilny podczas gdy odbiornik podlaczony jest rownoczesnie kablem HDMI? 9500'ka i jego klon GI980 mialy z tym problemy. Bylbym ogromnie wdzieczny za sprawdzenie...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nailz - nie zamierzam tego komentować. Na technice satelitarnej znam się ogólnie tyle co statystyczny Kowalski.

Jeżeli już chcesz poważniej z kimś o tym porozmawiać to odsyłam do lepiej poinformowanych kolegów na forum.

 

:smile:

 

Poza tym ja nie porównywałbym nowych modeli tej firmy z jakimiś tam Humaxami. :D

Wiadomo, że każdy sprzęt zasługuje na ileś tam gwiazdek i odpowiednią półkę.

Ale uważam za to, że jak na tą cenę to nie jest tak źle z tą firmą.

 

Jest się czym pobawić. 8)

 

Zgodzę się z Tobą nailz co do jednego. Każdy ma prawo wybrać sobie to, na co ma akurat ochotę i na co go stać. :smile:

Jeden może namówić nas jedno, drugi na drugie. Warto więc samemu śledzić wszelkie pojawiające się plusy i minusy.

 

W tym celu przede wszystkim powstało te oto forum. :smile: Fantastyczne te emoty.

 

Udanych świąt mimo wszystko życzę. Wraz ze sprzętem, jaki tam sobie wymarzysz :) Tylko nie zrzędź Mikołajowi. :wink::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fishburger - gdzie ja napisałem coś o Humaxach?

O ile mi wiadomo Opticum 9500 do dziś nie jest ideałem, ale ma bardzo dużo pochlebnych opinii u użytkowników i wierze że w krótkim czasie TS9600 też z bardziej dopracowanym softem będzie dobrym wyborem - możliwości ma, to nie ulega wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @rafal23.

 

No nareszcie. Ahh te renifery. Tyle lat stażu i jeszcze z opóźnieniem. :wink:

 

Odbiornik, pilot, Polska instrukcja obsługi, baterie do pilota + gratisowy kabel HDMI. No no fajny prezent jak na święta. :smile:

 

Czyli już po podłączeniu taki asystent się załącza ? To nieco uporządkuje tą wypowiedź by było wiadomo co i jak.

 

001 # Przewodnik podany wg rafal23 uruchamiany podczas pierwszego uruchomienia dekoderów:

 

01. Wybierz: Język.

02. Wybierz: Czas.

03. Wybierz: Kraj - dodaje do ulubionych gotowe listy kanałów dla danego kraju: FTA, TNK, Cyfry+, Cyfrowego Polsatu.

 

Listy kanałów dostępne po naciśnięciu przycisku FAV na pilocie dekodera.

 

002 # Oprogramowanie.

 

Domyślny oryginalny soft na chwilę obecną - obsługuje czytniki jedynie w systemie Conax.

Ale tak jak już wspomniano. Każdy już na własną rękę i odpowiedzialność może poszukać

oprogramowania zmieniającego te czytniki na uniwersalne. Tak aby dało się odbierać

Cyfrę+ bez dokupywanie specjalnie dodatkowych, często dość kosztownych modułów.

 

Po wgraniu softu 3.05 multicas, bez zadnych dodatkow. W menu instalacja pojawia się dodatkowa funkcja:

Szybkie skanowanie - skanuje i układa ona kanały jak w odbiorniku Cyfry+ - co potwierdził już Mr orbita.

 

003 # Podsumowanie.

 

= @ rafal23: działa stabilnie , żadnej zwiechy. Odbiornik bardzo szybko reaguje na wszelkie polecenia z pilota.

 

004 # Trochę z mojej strony.

 

Rafal23 dzięki za opinię. Właśnie miałem się tutaj pytać o wyświetlacz. Bo naszło, mnie czy przewija te nazwy.

No i jeszcze mam nurtujące mnie pytania na temat samego dysku twardego jaki podłączyłeś do dekodera.

 

005 # Pytania nt dysku podłączonego do dekodera.

 

Pytanie 001: Jakiej konkretnie firmy dysk twardy podłączyłeś do dekodera ?

Pytanie 002: Czy dysk którego użyłeś ma zasilanie z USB czy osobne ?

Pytanie 003: Jak całość wygląda w menu. Trzeba coś jeszcze poustawiać przed samym korzystaniem ?

Pytanie 004: Jak wygląda diagnostyka tego dysku z menu dekodera. Sprawdzanie tego czy dysk pasuje ?

Pytanie 005: Jak dysk radzi sobie z samym nagrywaniem. Jaka opinia o Timeshift i nagrywaniu materiałów w HD ?

Pytanie 006: Są tam jakieś ślady nt nagrywania 2 kanałów i oglądania 3 w przyszłości - wspominał coś o tym Mr Orbita.

 

 

No dobra chwilowo wystarczy. Dzięki Ci wielkie kolego za opinię! :D Tylko nie siedź całych świąt przed tv heh. :> :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zakupiłem 9600 TS i do dziś walczę ze zmianą softu. Tuner znajduje na penie plik z softem pokazuje że aktualizacja przebiegła pomyślnie, restartuje się i po restarcie soft jest nie zmieniony. Próbowałem 2 penów i nic. Mam system Linux więc poszedłem do kumpla i wgrał mi na pena po sformatowaniu go plik z softem z poziomu Windowsa też nic. Próbowałem wgrać soft z obsługą kart cyfry ale próbowałem też najnowszy oryginalny 3.05 ze strony Globo. Ciągle to samo. Podam jeszcze może info softu jaki jest w tunku bo zaczynam podejrzewać że to wina softu że nie przyjmuje aktualizacji po usb.

Model F-Combo

Wersja hardware 3.02

Wersja oprogramowania 3.03

Wersja loadera 4.02

Data aktualizacji Nov 23 2009 17:23:28

Czy ktoś pomoże? Dałem za tuner 600 złotych i stoi bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ gariwaldi sam planuje zakup modelu Opticum HD 9600 TS.

 

To jest ten z dodatkowym wyjściem i wejściem antenowym.

A ogólnie niczym się nie różni od zwykłego modelu HD 9600.

 

Z pewnością wraz z zakupem podmienię sobie soft na czytniki combo.

Więc oczywiście przyłączam się do Twojego pytania.

 

Wpierw kolego spróbuje Ci coś podpowiedzieć a potem pozwól,

że zadam Ci parę pytań odnośnie odbiornika. Jeżeli można.

 

Na samej stronie jak i w specyfikacjach jest podane:

- Aktualizacja oprogramowania przez USB, RS-232C, LAN.

 

Co chyba często myli samych użytkowników, którzy idąc tym tokiem

myślenia podejrzewają, że da radę wgrać soft przez samo USB.

 

To tak. Wpierw zerknij czy aby na sto procent znalazłeś właściwy soft.

Często niby 9600 ale zerknij czy jest gdzieś wzmianka o samym TS.

 

Dodatkowo coś mi się wydaję, że sam soft trzeba wgrywać przez

kabel Null-Modem czy jak to tam się zwie. Zerknij na tylny panel.

Tzn dokładniej chodzi mi o te złącze RS-232C. Tak podejrzewam.

Chociaż oczywiście mogę się mylić bo nie nigdy tego nie robiłem.

 

Nie jestem pewny ale przez USB da radę wgrać chyba tylko listy.

No dobrze to byłoby na tyle. Może inni jeszcze coś dopowiedzą.

 

Edytowane na szybkiego. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...