Skocz do zawartości

Telewizja naziemna na Mazowszu


jarek999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polsat z Pałacu Kultury nadaje na kanale 45. Bardzo blisko bo na kanale 44. nadaje Polsat z Raszyna. Może pomyliłeś kanały i stąd ten zły odbiór bo nie potrafię inaczej tego wytłumaczyć ponieważ Polsat z PKiN odbieram bez większych problemów z odległości 50 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem przed chwila i mając 82km do PKiN odbieram Polsat zarówno na k44 jak i k55 (ten akurat lekko śnieży, ale da się oglądać).

Nie zaszkodzi wymienić kabel (szczególnie jeśli jest bardzo stary) i sprawdzić wszystkie połączenia, wtyczka antenowa rozdzielacze jeśli są. Co masz w puszcze antenowej symetryzator ? może po drodze jest jeszcze zwrotnica antenowa ? więcej szczegółów bo ciężko będzie komuś wróżyć z fusów.

Antena wydaje mi sie że to ostatnia rzecz która mogła zostać uszkodzona w całej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaczenie wyglada tak:

Antena kierunkowa wycelowana idealnie w palac kultury. Z tego co sie znam to z wzmacniaczem.

Nastepnie stary (bardzo) kabel dlugosci okolo metra. Nastepnie zlaczka i kabel koncentryczny nowy okolo 12 metrow i to podpiete prosto do gniazda antenowego w tv.

Jedyne co mi przychodzi do glowy to wymienie kabel na calej dlugosci na nowy, od wzmacniacza do tv.

Jednak wydaje mi sie to dziwne, ze wszystkie kanaly odbieraja a polsat akurat sie obrazil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala instalacja jest tymczasowa, mialem stara antene na balkonie z kawalkiem starego kabla. Mialem tez inny kabel, oczywiscie za krotki, wiec musialem je polaczyc. Mam 50 metrow kabla przygotowanego pod antene sat, wiec teraz korzystajac z okazji dotne odpowiednia dlugosc i podprowadze nowy kabel bez polaczen od wzmacniacza do tv. Przy okazji jak rozbiore puszke to tez bede wiedzial co w srodku siedzi. Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja nawet 21 listopada 2008 roku, jak byłem w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie, to trafiłem na naziemne wersje TVN (trwał program "Dzień dobry TVN"), TV 4 (był zwiastun meczu siatkówki, ale obraz był czarno-biały) i TV Puls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Śnieg daje się we znaki również nadajnikom naziemnym. W Ciechanowie przez prawie cały poniedziałek wielkanocny widzowie TVP Info/TVP Warszawa oglądali przekaz mimo, że analogowy to z pikselami, zacięciami i innymi typowymi dla przekazu cyfrowego zakłóceniami. Chyba zapadała im antena, którą dostarczają sygnał z satelity do nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...