Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dr.STech napisał:

A na swoim sprzęcie nie przepadną jak dysk padnie? 😁

Zawsze dysk można dać firmie specjalizującej się w odzyskiwaniu danych. Jak kogoś stać oczywiście na taką operację. Następna sprawa, gdy prywatny sprzęt z wolnego rynku padnie, nagrania nadal pozostają na dysku. W przypadku sprzętu operatora,  trzeba go wymienić. Nagrania przepadają.  Doskonale o tym wiesz, więc....

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniła dzisiaj miła pani z propozycją wymiany turboboxa na 4K ultrabox+ (wymiana kurierem (20 zł za przesyłkę doliczone do następnego rachunku), starego nie trzeba oddawać, 5 zł/mies., bez opłaty aktywacyjnej, podobno taka promocja do końca października). No i tu mam pytanie o ten stary, którego nie trzeba oddawać.

Czy taki turbobox odpięty od umowy będzie w jakiejś mierze działał (odbiór FTA, DVB-T (z donglem USB), oglądanie nagranych wcześniej nagrań), czy nada się jedynie na podstawkę pod kwiatek? Pani niestety nie wiedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie wisiał na ekranie aktywacji, więc lipa. Kiedyś można było wejść w nagrania ale od jakiejś aktualizacji zablokowali ta opcję. Tzn. wejść w nagrania się da ale nie będzie odtwarzany obraz. Do DVB-T to już w ogóle średnio się to nadaje. Pomijając kwestię, że za parę miesięcy dongle będzie bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie! 

 

Mam problem z turboboxem 5720sx który jest ze mną 10 lat i miał się świetnie do teraz. 

Nie chcę oddawać do salonu bo nie chce tego nowego szrotu. 

 

Problem w tym, że w losowych momentach wyłącza się "tak jak z prądu" i przechodzi ekran aktywacyjny. 

Restart wygląda w ten sposób że ekran staje się czarny, na wyświetlaczu cały czas pokazuje się nazwa kanału i tak przez kilka sekund po czym całkowicie się wyłącza i włącza się ekran aktywacyjny. 

 

 

Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i po tym działał gdzieś od 14:00 do 3 w nocy kiedy to zrestartował się minimum 2 razy i go wyłączyłem pilotem, rano włączyłem i działał cały dzień i około 19 się zrestartował. 

Właściwie to ok. między 3 a 4 godziną w nocy się restartuje.

 

Gdy jest w trybie czuwania to się nie restartuje. 

 

Oprócz resetu ustawień sprawdziłem na innym zasilaczu o tych samych parametrach i jest tak samo.

Pod tą antenę podłączyłem dekoder multiroomu box+ 5800s-działa normalnie i jest poziom 100% i jakość normalnie jest 40% a jak wieje to poziom skacze od 100-0% a jakość od 40 do 0 i czasami skoczy do 100%.

Na turboboxie jest poziom 60% a jakość 40%. I gdy wieje skacze poziom od 0-60% i jakość 0-40%.

 

Co mogę jeszcze zrobić? 

 

Proszę o pomoc bo tyle się naczytałem o tych nowych że już wole obecnego restartującego się. 

Edytowane przez MAV225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

Może zasilacz pada ?

Sprawdzałem na zasilaczu od 5800s ma te same parametry 12v i 14,16a i tak samo jest. 

3 godziny temu, Dr.STech napisał:

Teraz za Turbo i Media dają przy usterce Premiumboxa.

 

3 godziny temu, connor07 napisał:

Ale dadzą ci mediaboxa, miałem tak samo. Turbo nie są już wydawane. Wifipremium Box lub  Ultrabox 4K pewnie będzie z czynszem w trakcie umowy.

A jak wygląda sprawa z multiroomem? 

Mam 2 białe box+  adb-5800s do multiroomu. 

Jak dadzą zamiast turbo mediaboxa albo premiumboxa to będą stare multiroomy działały? Czy trzeba wszystkie 3 oddać? Jakie są najlepsze? Z jakim jest najmniej problemów? z premium czy media? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ircios napisał:

Madiabox to praktycznie zabytek. Premiumbox to dziadek. Jak miałbyś wymieniać to na 4k.

 

Prawdopodobnie wszystkie deki do wymiany. 

Ale nie chce dopłacać, wiadomo jaka sytuacja jest i każda złotówka sie liczy. 

8 minut temu, ircios napisał:

 

 

 

Tego premiumboxa nie podłącze do kina domowego bo nie ma wyjścia optycznego. 

Edytowane przez MAV225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MAV225 napisał:

Witajcie! 

 

Mam problem z turboboxem 5720sx który jest ze mną 10 lat i miał się świetnie do teraz. 

Nie chcę oddawać do salonu bo nie chce tego nowego szrotu. 

 

Problem w tym, że w losowych momentach wyłącza się "tak jak z prądu" i przechodzi ekran aktywacyjny. 

Restart wygląda w ten sposób że ekran staje się czarny, na wyświetlaczu cały czas pokazuje się nazwa kanału i tak przez kilka sekund po czym całkowicie się wyłącza i włącza się ekran aktywacyjny. 

 

 

Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i po tym działał gdzieś od 14:00 do 3 w nocy kiedy to zrestartował się minimum 2 razy i go wyłączyłem pilotem, rano włączyłem i działał cały dzień i około 19 się zrestartował. 

Właściwie to ok. między 3 a 4 godziną w nocy się restartuje.

 

Gdy jest w trybie czuwania to się nie restartuje. 

 

Oprócz resetu ustawień sprawdziłem na innym zasilaczu o tych samych parametrach i jest tak samo.

Pod tą antenę podłączyłem dekoder multiroomu box+ 5800s-działa normalnie i jest poziom 100% i jakość normalnie jest 40% a jak wieje to poziom skacze od 100-0% a jakość od 40 do 0 i czasami skoczy do 100%.

Na turboboxie jest poziom 60% a jakość 40%. I gdy wieje skacze poziom od 0-60% i jakość 0-40%.

 

Co mogę jeszcze zrobić? 

 

Proszę o pomoc bo tyle się naczytałem o tych nowych że już wole obecnego restartującego się. 

Mam dokładnie to samo. Kilka razy dziennie samoczynny reset i od nowa. Do tego co chwila znika EPG i potrafi się też zawiesić na amen. Dzieje się tak od poniedziałku. Nie wierzę w zbiegi okoliczności. W serwisie miła Pani powiedziała mi, że dostała wytyczne nakazujące informowanie klientów o trwających pracach zmierzających do wyeliminowania tego błędu. Tylko nie wiadomo kiedy to nastąpi. Codziennie robię reset do fabrycznych i przez jakiś czas jest ok. Na pewno nie pomaga zaakceptowanie nowych ustawień (wyskakuje taki komunikat) podejrzewam, że broi jakiś update od nich. Dostałem propozycję wymiany za darmo na 4K ale nie mogę się pogodzić z napisami przy wyborze oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Brak możliwości ich wyłączenia skutecznie odstrasza mnie przed tym sprzętem. Sytuacja bez wyjścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stolno napisał:

Mam dokładnie to samo. Kilka razy dziennie samoczynny reset i od nowa. Do tego co chwila znika EPG i potrafi się też zawiesić na amen. Dzieje się tak od poniedziałku. Nie wierzę w zbiegi okoliczności. W serwisie miła Pani powiedziała mi, że dostała wytyczne nakazujące informowanie klientów o trwających pracach zmierzających do wyeliminowania tego błędu. Tylko nie wiadomo kiedy to nastąpi. Codziennie robię reset do fabrycznych i przez jakiś czas jest ok. Na pewno nie pomaga zaakceptowanie nowych ustawień (wyskakuje taki komunikat) podejrzewam, że broi jakiś update od nich. Dostałem propozycję wymiany za darmo na 4K ale nie mogę się pogodzić z napisami przy wyborze oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Brak możliwości ich wyłączenia skutecznie odstrasza mnie przed tym sprzętem. Sytuacja bez wyjścia. 

A robiłeś ustawienia fabryczne z usunięciem nagrań czy bez? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Nasir napisał:

Czy coś się zmieniło w sprawie częstego samoistnego resetowania się Turboboxa?

Powiem tak na infolinii kazali wyłączyć dekoder z prądu, wyjąć kartę i po włączeniu włożyć spowrotem ale to nic nie dało. 

 

Robiłem już wcześniej 3 razy ustawienia fabryczne i tym razem zrobiłem jeszcze 4 raz z usunięciem nagrań. Bo na facebooku komuś pomogło 4 krotne przywrócenie ustawień fabrycznych, ja za 4 razem zrobiłem z usunięciem nagrań. 

 

Wcześniej wyłączał się co 10-30 minut teraz działa już dobrze 2 godziny ale zobaczymy o 4 w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...