Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przez rok mialem recordera, a pare dni temu wymienilem go na turbo i mam maly problem. juz ze 4 ray mialem sytuację sprowadzającą się do tego,że dekoder nagle przestał podawać dźwięk. pomaga tylko odłączenie z prądu, po którym wszystko działa jak nalezy. dodam tylko, ze podlaczony jest nie bezpośrednio do anteny, ale do dekodera cyfry ( o ile to moze miec jakiekolwiek znaczenie ).

czy ktos z Was sie moze z czyms takim spotkal i czy ew. moze sie to zmienic z aktualizacja oprogramowania , czy moze raczej powinienem juz isc wymienic tego turbo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no konczyla mi sie umowa, wiec oddalem stary recorder i zamowilem przez infolinie nowy. a dostalem paczke z turbo ( tzn. malo sie znam i nie potrafie odroznic turbo "po wygladzie" ,ale na pudelku mam napis, ze za dodatkowa oplata bedzie 500 gb pojemnosci, wiec wywnioskowalem ze to turbo ).

 

to raz jeszcze - czy zanik dzwieku, na ktory pomaga reset dekodera jest powszechniejszym problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury to Ty piszesz opłata bedzie za tzw up. sprzetu czyli jak ktos ma starego nBoxa to dostanie Turbacza z nowym softem i dopłaci a jak ma juz jakims sposobem Turbo to doplaci za soft ktory zwiekszy jego mozliwosci. Zawsze mozna pzostac przy "starym" recoderze. A co d wysokosci oplat to zadna lal z APSu n niie wie bo oni sami jeszcze pracuja nad ta oferta, ale wiecej jak 100-150 napewno doplaty nie bedzie. Sa ludzie kompetentni na forum n i mozna conieco sie dowiedziec na privie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kilku dni jestem chyba nie bardzo szczęśliwym posiadaczem eNki i nowego nboksa 5720SX.

Przez pierwsze dwa dni nie miałem najmniejszych problemów, podekscytowany przesyłką od kuriera antenę ustawiałem po ciemku koło 20:00 wieczorem, ale udało mi się ustawić ~70% jakości i 0 BER. Wszystko działało ok aż pewnego razu rano nie chciał się włączyć. Nie reagował ani na przyciski z obudowy, ani z pilota. Pomagało jedynie wyłączenie i włączenie z prądu. Właśnie - "pomagało", do któregoś kolejnego wyłączenia go, po którym nie chciał już wstawać. Wraz z konsultantem z BOK-u resetowałem go do ustawień fabrycznych (później jeszcze kilka razy we własnym zakresie), pomogło na kilka godzin, później znowu to samo. Raz zawiesił się podczas włączania któregoś z kanałów sportowych - nie było dźwięku, później już włączony przestał na cokolwiek reagować. Czasem miga tylko lampka stand by jakby jednak w reakcji na naciskanie guzików na pilocie. Godzina na wyświetlaczu też "zamiera".

W serwisie nie udało mi się go w żaden sposób zawiesić, niechętnie, bo niechętnie, ale wymieniono mi go na ten sam model (tj. turbo na turbo) i... znowu to samo. Przed chwilą ustawiłem bardziej na spokojnie antenę i w tej chwili mam sygnał ~70%, jakość 100% na obu LNB na HotBird.

 

Jeżeli chodzi o sprzęt, to mam nowiutkie:

- Konwerter Monoblock Twin P-22

- Antena Famaval 85LH grafit

do tego triset 113 z dwoma przejściówkami okiennymi oraz Panasonic TX-L32X15E jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie. NBox podłączony kablem HDMI (próbowałem wszystkie gniazda).

 

W ustawieniach mam:

Ant 1 (DiSEqC):

Hot Bird LNB1

Astra LNB2

 

Ant 2 (DiSEqC):

Hot Bird LNB3

Astra LNB4

 

Wszystkie logiczne wytłumaczenia wyeliminowałem, myślałem, że może te 70% jakości sprawia, że w stand by kiedy pobiera VOD przerywa połączenie i wtedy się zawiesza. Jednak chwilę po ustawieniu na 100% jest to samo. Przełączyłem zasilacz z przedłużacza bezpośrednio do gniazdka, przetarłem chip na karcie, próbowałem też ustawić Ant 1 na "bez DiSEqC", bo AFAIK właśnie z tego pobiera VOD, ale nic z tego.

Nie jestem jakimś specjalistą w dziedzinie SAT TV, trochę poczytałem tylko i bawię się tym odkąd właściwie "mam" eNkę, czyli niecały tydzień, więc proszę o jakąś poradę w miarę zrozumiałym językiem ;)

 

edit: od ok 9:30 zawiesił się już 2x, po jednym wył/wł z prądu, wyłączyłem go tylko, żeby nie ogladac nic i już nie wstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj wszystkie "F"-ki w swojej instalacji satelitarnej, w miarę upewnienia się zarób je jeszcze raz na nowo. Czy na jednym kablu tuner zachowywał się podobnie? Również warto wyeliminować przejściówkę okienną i połączyć antenę z tunerem jednym całym kablem. Problem musi leżeć po stronie Twojej instalacji, skoro w serwisie z działaniem odbiornika nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafiX,

Niestety nie mam możliwości wyeliminowania przejściówek okiennych i połączenia tego jednym kablem - dekoder znajduje się na przeciwnym końcu mieszkania niż antena. Fakt, jest trochę tego kabla, ale jak już działa, to bez zarzutu...

Zaczynam sobie również wyrabiać nawyk spoglądania na godzinę na komputerze i na nboksie. Wróciłem przed chwilą do domu, godzina, fakt, poprawna. Włączyłem go zatem i... brak dźwięku. Teraz nie chce się wyłączyć :/

Jednym kablem jeszcze nie próbowałem. Jak wtedy ustawić antenę na nboksie? bez DiSEqC, żeby była pewność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem pojedynczo oba kable z dwiema różnymi przejściówkami i w obu przypadkach jest to samo. Nie wierzę, że do tego wszystkiego jeszcze obie przejściówki są walnięte :/ Obecnie nie mam możliwości zrezygnowania z nich choćby na chwilę, z uwagi na konieczność otwarcia okna i mrożenia kogoś w drugim pokoju ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w instalacji lub w wadliwym konwerterze oraz ewentualnie w jego ustawieniu(pamiętaj o lekkim skręceniu konwertera w uchwycie to czasem pomaga). Jak chceszsz się o tym przekonać idź ponownie do punktu i sprawdź, jeśli i na tym u nich będzie ok to już będziesz pewny gdzie szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem jeszcze jeden test, na który mogłem sobie pozwolić dzisiaj: podpiąłem nbox po euro do tv, który się znajduje w drugim pokoju, z pominięciem przejściówki okiennej, połączyłem tylko krótki kawałek kabla, który mam od dawna (zaciskany na zaciskarce) beczką z kablem łączącym konwerter z "oknem" i dalej to samo. Pozostaje zatem, tak jak mówisz, albo konwerter, albo kable konwerter<->okno, ale raczej stawiam na to pierwsze, bo znowu nie sądzę, żeby oba były naraz walnięte.

Możesz coś więcej napisać o tym skręceniu konwertera? Chodzi o obrót dookoła osi, czyli uchwytu na hokeju? Parametry mam raczej dobre, siła 70%, jakość 100%, BER 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...