Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście co się dzieje w wątku o nbox turbo na forum enki... Każdy tam pyta o jedno i to samo sto razy. A wszyscy taką podnietę mają, pomimo że wydaje mi się, iż warunki wymiany (a dokładniej to przedłużenie umowy o 13(!)) jest trochę absurdalne, przecież wymiana dekodera to nie jest podpisanie jakiejś umowy na nową ofertę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dziś wymieniłem dekoder w N na nowy z dyskiem 500 GB i zapłaciłem 99zł ( i umowa na 13 miesięcy ) i po podłączeniu mam nadal niebieskie Menu EPG itp. co muszę zrobić ( lub ) ile czekać aby mi się wgrało to oprogamowanie 3D ?

Narazie ten tuner mi działa na niebieskim oprogramowaniu.

 

czy np. jak bym zadzwonił do nich do obsługi klienta , czy wtedy wgranie tego oprogramowania by się odbyło szybciej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Wczoraj wymieniłe recordera na turbo (nawet dowodu i umowy nie chcieli - wystarczy sam recorder +99 zł) i o 17 podłączyłem turbo. Najpierw ściągał aktualizacje (ok 20 minut) potem czekał na pobranie moich danych (czekał na planszy o ustawieniu anteny, sądzę ze wtedy "dowiadywał się"co mam wykupione) i potem był jak "zwykły" recorder. Po ok 15 minutach pojawiła się informacja o instalacji turbo.

 

Czyli przynosisz ze sklepu, podłączasz i....czekasz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem ten tuner na Turbo i mi od wczoraj niechce się ściągnąć VOD ( cały czas pisze że jest w trakcie ściągania ) , a na zwkłym Nbox recorderze działało bez problemu .

ile teraz muszę czekać aby zaczęło działać ?

opłacam : Nfilm VOD , Picture Box i Nseriale .

 

i drugie pytanie , co zrobić ( po wymianie zaczęło się coś takiego robić ) : jak chcę wybrać jakiś kanał np. raz nacisznę klawisz na pilocie to mi się same wciskają się np. 4444 ( i czasami ciężko jest to zatrzymać ) , podobnie jest gdy używam klawiczy kirunkowych na pilocie ( strzałek ) wystarczy że raz naisnę na pilocie i mi się kanały przełączają do końca listy dekodera .

czy można wymienić pilota do dekodera w tym punkcie co wymieniałem dekoder ? i czy to może być wina pilota , czy dekodera i nowego oprogramowania 3D ?

 

 

to nowe oprogramowanie 3D w tych dekoderach jest fajne , tylko mi się wydaje że dla wielu ludzi zwłaszcza starszych może być trochę trudne w obsłudze . i z tym oprogramowaniem 3D może być podobie jak z windowsem vistą że prawie nikt niechce kupować i bardzo dużo ludzi zmienie na Windowsa XP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem w Empiku "test" tego Turbo w najnowszym SK, jednym słowem kpina!!! Były targi w Krakowie, mieli czas na przetestowanie, dysputy z ADB, sprawdzenie etc., zamiast tego w miesięczniku zamieszczono pseudotest, dwie strony z obrazkami, które i tak nie oddają istoty, nowego menu i EPG, nowych funkcji, do tego kiepski opis.

Myślałem nawet, że redakcja przetestuje współpracę z Turbo i pozostałymi dekoderami, USB sticka póki był sygnał NTC, a o co tak błagali i wyprosili Emitela o przedłużenie emisji testowej.

Jeśli chcieliście kupić SK, aby zapoznać się ze specjalistycznym testem Turbo, nie warto, szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :jupi:

Ja od wczoraj mam "GO" :lol2: za 99,- zł wszystko odbyło się tak jak pisali koledzy czyli 2-etapowo. Problem wystąpił z anteną nr 2 ponieważ ja mam tylko 1 antenkę podłączoną do -IN 1, Pani z N-ki przez 40 minut próbowała mi pomóc ale nic z tego nie wyszło. Bo obraz jest gdy są podłączone kable w 2-ie anteny lub 1 kabel a druga antena wyłączona, ale ja sobie poradziłam sama nie wiem jak to zrobiłam :roll: ale wyszło :brawo: . Jedyne co mnie denerwuje to pojawiający się przez 2 sekundy napis "Problem z HDCP" i następuje odświeżanie obrazu , jest to cykliczne co 10-15 minut. . Połączenie mam poprzez "inteligentny" kabel HDMI który pozwalał mi słuchać radia przy wyłączonym telewizorze w poprzednim dekoderze. No to koniec z kłopotami :wink: a teraz jakość obrazu , HD wszystkie są rewelacyjne nawet HBO ma o niebo lepszą jakość nie wspomnę o Discovery bo poprostu oczu nie można oderwać, i ztego jestem najbardziej zadowolona. A-ha telewizor na którym odbieram N-ke to Panasonic Full-HD TX-L37G10E

 

PS, Artek dlaczego Ty płacisz za VOD N-film bo ja mogę wypożyczać za darmo , opłacam tylko dodatkowy pakiet - 20,- zł m-c

Pozdrawiam Nana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD wszystkie są rewelacyjne nawet HBO ma o niebo lepszą jakość nie wspomnę o Discovery bo poprostu oczu nie można oderwać, i ztego jestem najbardziej zadowolona.

Tak, jasne a świstak siedzi i zawija... Obraz jest taki sam jak na starym recorderze chyba że specjalnie na potrzeby turboxa enka wynajęła nowe transpondery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe co nowego popsują przez tą aktualizację co ma podobno dziś być .

 

pytanie jak VOD z okładkami ma wyglądać ? , bo mi się poprało kilka okładek . a poniżej w opcjach jest VOD podobne do starego.

 

czy docelowo VOD tradycyjne zostanie zastąpione przez same okładki ?

 

np. wchodzę pod obcję Picture Box i zamiast pozycji literowych , będą same okladki ?

proszę napisać jak docelowo to nowe VOD będzie wyglądać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem w Empiku "test" tego Turbo w najnowszym SK, jednym słowem kpina!!! Były targi w Krakowie, mieli czas na przetestowanie, dysputy z ADB, sprawdzenie etc., zamiast tego w miesięczniku zamieszczono pseudotest, dwie strony z obrazkami, które i tak nie oddają istoty, nowego menu i EPG, nowych funkcji, do tego kiepski opis.

Myślałem nawet, że redakcja przetestuje współpracę z Turbo i pozostałymi dekoderami, USB sticka póki był sygnał NTC, a o co tak błagali i wyprosili Emitela o przedłużenie emisji testowej.

Jeśli chcieliście kupić SK, aby zapoznać się ze specjalistycznym testem Turbo, nie warto, szkoda pieniędzy.

Dla Twojej (i reszty) wiadomości:

1) Odbiornik Turbo nie został udostępniony na testy i w praktyce mamy go dopiero z nowym softem od kilku dni (wcześniej owszem był, ale dostarczony ze starym softem). W efekcie aby było cokolwiek - zdjęcia musieliśmy robić z ekranu TV, zamiast z profesjonalnego stanowiska do wykonywania zrzutów ekranowych. Lepiej się nie dało.

2) USB Stick z głowicą DVB-T na targi nie był gotowy, więc także nie został udostępniony i nadal nie jest - nie mamy go. Póki co sticka oprócz ludzi z ADB i n nikt nie widział. Jak stick będzie, to zostanie przetestowany.

3) Prośby o podtrzymanie emisji testowej nie były związane z dekoderami Turbo - było (i nadal jest) milion innych powodów, aby o to walczyć.

4) Kultury trochę może? I ogłady więcej? Nie zaszkodziłoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...