Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie, mam problem.

Turbodekoder nie wzbudza mi telewizora. Podlaczony jest przez HDMI. Chodzi mi o to, ze - wlaczam tv, wlacza sie TV cyfrowa (chociaz antena nie jest podlaczona), wlaczam dekoder i musze recznie w TV wybrac HDMI, zeby dzialalo. To troche denerwujace. Wydaje mi sie, ze dekoder powinien wysylac jakis sygnal wzbudzajacy - tak przynajmniej dawniej bylo w przypadki kabla SCART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udostepnili do ściagnięcia a nie przysłali

 

Ani jedno, ani drugie! Soft turbo jest już na HDD i co najwyżej BOK go uaktywnia.

 

@xtek - niestety HDMI to kichowaty i niedopracowany sposób połączenia sprzętów. Automatyczne przełączanie na HDMI dostępne jest dopiero od wersji 1.4 (mogę się mylić), a nboxy mają 1.3 (turbo). Pozostaje się przyzwyczaić i pomstować na tfurców HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft turbo ściąga się razem z sofem głównym (niebieskim) i trwa to nawet 30 min. Potem dociągana jest ewentualna aktywacja softu turbo i trwa to może 2-3 min. Soft turbo jest programową nakładką na soft główny (niebieski) i znajduje się na na dysku, a nie w pamięci nboxa jak soft główny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

powiedzcie mi jak u Was jest z dźwiękiem. U mnie na niektórych programach min. na Discovery HD Showcase, Eska TV występuje rozjazd dźwięku z obrazem. Czasem jest większa, czasem mniejszy. Kolega sprawdzał u siebie na nBox recorder i twierdzi że ma wszystko OK. U mnie na turbodekoderze dźwięk się rozmija :(

A jak jest u Was ?

 

Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rezygnacji z CP chcę wziąć dla rodziców N-kę (54 zł) moje pytanie do Was jako użytkowników jest następujące: czy brać nbox recorder za 99 zł, czy lepiej dołożyć 100 zł i wziąć nbox turbo? czy faktycznie te dodatkowe 250GB + inne funkcje przemawiają za "turbo"? Dodam, że rodzice pewnie i tak z tych funkcji nie będą korzystać, ale chodzi mi przede wszystkim o niezawodność sprzętu (aby się nie wieszał itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem resetu, czy to oznacza ponowne ściąganie oprogramowania ?

 

Są w sumie 3 rodzaje resetów:

- wtyczkowy - wyłączasz z prądu na parę sekund

- z menu turbo lub z panelu EPG-RES-strzałka w prawo - kasuje ustawienia Internetu i ulubionych

- EPG-REC-strzałka do góry - formatuje HDD i kasuje wszystko łącznie z nagraniami, vod i softem turbo (który wróci za kilkadziesiąt min./kilka godzin).

 

@andi - rodzice raczej turbo nie wykorzystają (tak jak i moi) więc szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI działa.N :( ie czekając na jakiekolwiek uprawnienia,sprawdziłem,ze nie grają kanały z trp.10834, 11258 oraz 12476.Pytanie czy tak może być ,że uprawnienia spływają według transporderów czy z anteną jest coś nie tak?aczkolwiek z trp.11258 działa Wojna i pokój,a reszta jest w HD i nie gra.Jakieś pomysły?dodam,że na antenie tej odbierałem CP i było ok.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...