Skocz do zawartości

Domowa Wypożyczalnia Filmów (VOD)


lukaszdvbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@barti

Po pierwsze VOD z polsatu nie ma oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Miałem tę usługę dostępną w promocji przez długie miesiące i tylko z tego powodu nie obejrzałem ani jednego filmu.

Po drugie, jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Bitrate na tych VODach jest tragicznie niski. NC+ z drugiej strony strumieniując VOD na HDD daje bitrate na SD wyższy niż polsat ma HD.

Po trzecie, w VOD z NC+ są treści HD, a CP to tylko SD i to karygodnej jakości technicznej.

Po czwarte, że tak powiem "wiocha na ekranie". Oznaczenie wiekowe na materiale VOD? Litości. Kolejny powód dla którego bym nie obejrzał ani jednego filmu, ale cóż, wymuszony lektor wystarczył w zupełności, bym nigdy z tej usługi nie skorzystał.

 

Co prawda można nagrywać z modułu CAM bez problemu na swój własny dysk, ale pytanie po co? Jakość gorsza niż youtube 360p i te wszystkie powyższe wady.

 

W kategorii VOD NC+ jest o lata świetlne przed CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerstwy : To ja już nic nie kumam.... To ten dysk jest ważny czy nie.............. :lol2:

 

Hi hi i o to mi właśnie chodziło :brawo: bo się gościu zamotał na całego :mrgreen:

 

A tak po prawdzie czy jest się o co pieklić?- VOD czy PPV ... czy w tych systemach nie chodzi o to by za dodatkowy szmal klient mógł zobaczyć to co na kanale TV jest nie dostępne :?:

Jeżeli komuś uda się rozstrzygnąć wyższość jednego nad drugim to Nobla dostanie :?:

@czerstwy wyluzuj bo gimbazą zajeżdża.

Chyba sam sie zamotałeś bo sam nie wiesz kompletnie o co chodzi.Mój post był skierowany do osoby @Czytnik a Ty sam zacząłeś ciągnąć temat że niby operator oferuje Tobie VOD bo coś nagrasz sobie na dysk i będziesz oglądał w określonych przez siebie godzinach.Nie pisałem o wyższości którejś z form udostępniania tych treści tylko pisałem jak to technicznie wygląda.@tajniak+ są też i minusy czyli ciągłe ściąganie na dysk co sie wiąże z niemałym poborem prądu a do tego część dysku jest wykorzystana tylko dla tej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi system z VOD niewiele ma wspólnego platformy to tak nazwały żeby sprawić wrażenie że są nowoczesne w jednym i drugim przypadku nie masz dostępu do treści w wybranym przez ciebie czasie tylko w ramach czasowych określonych przez operatora jedyna przewagą polsatowskiego rozwiązania jest możliwość nagrania i obejrzenia ponownego nawet po czasie dostępności określonym przez operatora

 

O ile nie wyłączą Ci możliwości nagrania danej pozycji (co zauważyłem, zdarza się przy ciekawszych pozycjach). Mi bardziej do gustu przypada VOD z nc+, chociaż tylko raz kupiłem film z premier, tak korzystałem z tego, co miałem w pakiecie (dawniej Picture Box, obecnie C+ VOD). Z drugiej strony w CP miałem tylko te kanały 161-165, tutaj zazwyczaj jak coś chciałem obejrzeć to nagrywałem w godzinach nocnych na dysk (mam dekoder jednogłowicowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że na kanałach 161-164 Cyfrowy Słonecznik dubluje jedne i te same filmy.

 

"13 grzechów" sympatyczny thriller, ale ja już go widziałem wczoraj na pozycji 162, a dziś śmiga sobie na pozycji 161.

 

WTF?!?

 

Kolejny przykład to polska komedia "Kochanie, chyba cię zabiłem". Oglądałem już ją na 164, a teraz widzę, że będzie na okrągło puszczana bodaj na 162...

 

Cytując klasyka z tej witryny "ręce mi opadają"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma to jednak znaczenie.

 

Ktoś wykupuje dostęp, a ci puszczają mu jedne i te same filmy.

 

Ktoś wykupuje dostęp, a ci puszczają mu trefny film, gdzie zawiesza się obraz i lektor nie jest poprawnie zsynchronizowany z obrazem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czytnik - W tradycyjnej wypożyczalni też miałeś pretensje, że na półce leży film, który już oglądałeś? Kiedy film masz na kanale VOD161, to nie ma go na innym kanale VOD równocześnie. Następnego dnia ten sam film może być już na innym kanale i to już nie ma najmniejszego znaczenia.

@Project_ALF - przytrafiło Ci się to na jednym filmie z powodu awarii, problemów u operatora. Wynajdujesz z tego powodu absurdalne wady usługi, kiedy są poważniejsze - brak dźwięku DD, napisów, oryginalnej ścieżki dźwiękowej, jakości HD. Zachowujesz się teraz jak przedszkolak, któremu następnego dnia dali zielony lizak zamiast czerwonego, jak było poprzedniego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to ująłeś, Cyfrowy Polsat traktuję swoich abonentów jak takich przedszkolaków, którym można wszystko wcisnąć. Nawet największy bubel. Oni tylko trochę popłaczą, pożalą się (jak ja teraz), potem sprawa ucichnie. CP uda się sprzedać trefny towar, nam nie uda się odzyskać straconych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt cię nie zmusza do tego VOD czy nawet tego operatora.

Czyli mam się biernie przyglądać i na to godzić?

 

Nikt mnie nie zmusza, jednakże CP się zobowiązał, ja na te warunki przystałem i teraz domagam się ich rzetelnej realizacji, bo gdybym to ja się z nich nie wywiązywał np. od czasu do czasu nie zapłacił we wskazanym terminie to sługusy Zygmunta straszyliby mnie windykatorem, sądami i walką z Pudzianem byleby odzyskać każdy grosz.

 

 

Z tego co pisałeś to widzę że kolejny operator tv sat ci nie odpowiada

Jestem wybrednym i bardzo wymagającym klientem. Takie moje prawo. Cyfra Plus sprawiła mi zawód dawno, dawno temu i nie mam zamiaru sobie tych traumatycznych przeżyć od nowa przypominać.

 

 

czyli pozostaje sprawdzić kablówki.

W mojej okolicy jest jedna, której oferta mnie całkowicie nie satysfakcjonuje.

 

 

O jakich straconych pieniądzach piszesz?Przecież pisałeś że dostałeś za free tą opcję przy przedłużaniu umowy.

Negocjując zgodziłem się na VOD.

 

Mogłem przecież wybrać coś innego.

 

Nie jest to więc do końca za free, bo równie dobrze mogłem otrzymać jakieś inne ulgi lub coś z oferty internetowej, komórkowej ewentualnie jakiejś innej.

 

Poza tym moją przygodę z VOD traktuję jako egzamin dla CP. Pozytywny wynik egzaminu spowodowałby, że wybrałbym ich ofertę VOD na Święta Bożego Narodzenia (bo akurat przed świętami ta promocja mi się kończy). Na razie jednak nic na to nie wskazuje. CP i jego VOD oblewają swój egzamin, z każdym kolejnym tygodniem, nie widać u nich poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś od CP VOD na wybranych kanałach i to masz więc nie wiem czego się jeszcze domagasz od operatora.Było poczytać o tej usłudze i jak to wygląda nie było by zdziwienia.Ale wybrałeś kota w worku i teraz pozostaje mieć pretensje do samego siebie że nie wybrałeś czegoś innego skoro ta usługa nie odpowiada Twoim wymaganiom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przedłużając umowę chciałem płacić mniej za miesiąc, mieć krótszą umowę i darmowe miesiące.

Wszystko dostałem, więc jak dawali jakieś tam VOD, to stwierdziłem: a co mi tam.

Drugi dzień mam te cuda na kanałach 161-164 i mogę tylko powiedzieć: LOL :lol2::/

Nie narzekam, bo mam to za free i może nawet nie użyję (telewizja dla rodziny, ja mam seriale online i NBA online hehe :-P), ale aż ze zdziwienia wszedłem na forum i sprawdziłem, czy tak będzie cały czas. Widzę, że będzie :/ Chociaż z drugiej strony jak na kanale 160 proponują film z Cage'em za 8 zeta, to nie mogło być szału skoro jak pisał ktoś to VOD kosztuje 20/m-c.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20zł wykupujesz dostęp do pakietu filmów dostępnych na kanałach VOD161 - VOD164. Tak działa ta usługa.

Ile w końcu kosztuje ta usługa tak z ciekawości??

Po przedłużeniu telefonicznie umowy dostałem (pewnie z automatu) maila o płatności 5zł/m-c za IPLĘ, więc dopytałem w ICOK o co im chodzi skoro miało być za darmo przez okres 5 darmowych miesięcy (umowa 15/5). Odpisano mi, że to opłata po tych 5 miesiącach.

Przy przedłużaniu umowy powiedziano mi, że jeśli po 5 miesiącach zrezygnuję z IPLI i VOD (161-164) to będę płacił 59,90 a jak nie to 69,90.

Napisałem z nudów znowu przez ICOK (niech się nie nudzą jak ja :/) o potwierdzenie, że VOD kosztuje 5zł/m-c i pani potwierdziła.

 

To trochę inna kwestia, za 5 zeta człowiek się mniej powkurza niż za 20 :D:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...