Skocz do zawartości

Domowa Wypożyczalnia Filmów (VOD)


lukaszdvbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czy darmowy pakiet VOD na pół roku oznacza, bezpłatny dostęp do wszystkich filmów na kanałach z zakresu 201 do 209 czy tylko od wybranych na kanałach 205 do 208?

Na marginesie oba Eleveny, też mam dostępne, chociaż umowa na ten temat nic nie wspomina.  

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Próbowałem wypożyczyć film VOD w prepaidzie, ale trzeba mieć portmonetkę, a w prepaidzie jest ona chyba niedostępna i pieniądze wpłacone nawet za dwa miesiące z góry za określony pakiet nie otwierają portmonetki, chyba że się mylę. Czy jest możliwe wypożyczenie filmu VOD w prepaidzie? Pisałem do centrum obsługi klienta, ale ja o niebie, a oni o chlebie i dalej nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To co CP robi ze swoją usługą VOD to jakaś kpina. Usunęli 4 kanały, a dziś do wyboru jest 6 filmów, w tym powtórka taka, jak "Bogowie". Coś mi się wydaje, że ta usługa powoli umiera. A szkoda. Od czasu do czasu coś zamawiałem.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe?  "Dziewczyna z pociągu", "Iluzja2" http://www.cyfrowypolsat.pl/redir/vod/tv/

Chciałbyś filmy przed premierą w kinach? Zapewniam ciebie, że wiele osób nie widziało tych filmów.

Nie wszyscy ciągną wszystko z sieci :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe?  "Dziewczyna z pociągu", "Iluzja2" http://www.cyfrowypolsat.pl/redir/vod/tv/

Chciałbyś filmy przed premierą w kinach? Zapewniam ciebie, że wiele osób nie widziało tych filmów.

Nie wszyscy ciągną wszystko z sieci :)

Faktycznie, sorki, nie zwróciłem uwagi i napisałem o Katalogu VOD, a tam akurat nie jest tak kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to zastanawiało dlaczego CP nie ma VOD na takiej zasadzie jak kablówki czy nc+? :) Tylko jakieś dziwne kanały...

Chociażby dlatego że są też ludzie korzystający z ich modułu CI wpietego bezpośrednio w telewizor i dzięki temu też mogą korzystać z VOD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam akurat jestem zadowolony z modelu usługi VOD, jaki funkcjonuje w Cyfrowym Polsacie. :) Cyfrowy Polsat nazywa tę usługę "VOD", a tymczasem tak naprawdę jest to usługa typu PPV (pay-per-view).

Jak już zostało wyżej zauważone, dzięki temu osoby posiadające własny, niezależny tuner satelitarny lub telewizor z wbudowanym takim tunerem i moduł CAM CI/CI+ Cyfrowego Polsatu, mogą również korzystać z dobrodziejstw VOD. :)

Dzięki takiemu modelowi, filmy nadawane w ramach VOD nie zajmują cennego miejsca na dysku dekodera, nie ściągają się automatycznie, co wymusza też ciągłą pracę dysku i dodatkowe zużywanie energii elektrycznej. Gdy moi rodzice mieli dawniej n'kę i Turbodekoder to najbardziej drażniło mnie właśnie tamtejsze VOD, gdzie filmy non-stop pobierały się na dysk tego dekodera, zajmując przy tym sporą część jego pojemności, a co najgorsze, mimo iż filmy w ramach tamtejszego VOD nie były dla nas w ogóle dostępne (jedynie tylko po wykupieniu) to ich pobieranie na dysk dekodera odbywało się zawsze na nasz koszt, czytaj: koszt energii elektrycznej, jaką zużywał dysk dekodera w tym celu. Pewnie ten koszt był niewielki, ale zawsze coś. :?

Dlatego też model funkcjonowania usługi VOD w Cyfrowym Polsacie bardzo mi się podoba. :)

Największą wadą VOD Cyfrowego Polsatu, jak dla mnie, jest brak emisji filmów w rozdzielczości HD. Niestety, wszystkie kanały VOD Cyfrowego Polsatu, póki co, nadawane są tylko w rozdzielczości SD. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe? "Dziewczyna z pociągu", "Iluzja2" http://www.cyfrowypolsat.pl/redir/vod/tv/

Chciałbyś filmy przed premierą w kinach? Zapewniam ciebie, że wiele osób nie widziało tych filmów.

Nie wszyscy ciągną wszystko z sieci :)

W porównaniu z ofertą nc+ wyglądało to słabo. Brak HD, niejednokrotnie w CP jako VOD pojawiały się filmy, które można było już obejrzeć (sic!) w Canal+. Nie wiem, jak to teraz wygląda. U konkurencji korzystałem czasami z VOD, w CP nie zamówiłem jeszcze nic.

Poza tym, mi w przeciwieństwie do Bartiego, bardziej podobał się model VOD z nc+, gdzie był większy wybór filmów kosztem zajętej sporej części przestrzeni dyskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Cyfrowy Polsat powinien wynająć kolejny transponder na satelicie i przeznaczyć go na VOD HD. Oczywiście jest to nierealne, bo Polsatowi musi się to opłacić, a jak patrzę na to, co oni robią z tą usługą to wydaje mi się, że nie do końca zadowoleni są z wyników finansowych generowanych przez VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że na VOD w rozdzielczości HD w Cyfrowym Polsacie nie mamy co liczyć. Widać, że Cyfrowy Polsat tę usługę traktuje też trochę jakby po macoszemu. Np. teraz, gdy uruchomił kanały TV6 i Super Polsat w rozdzielczości HD, usunął przy tym 4 kanały VOD aby zrobić miejsce dla jednego z tamtych właśnie kanałów. Wygląda to tak, że jak zajdzie taka konieczność to Cyfrowy Polsat jest w stanie całkowicie zlikwidować to swoje VOD. :roll:

Wynajęcie przez Cyfrowy Polsat kolejnego transpondera tylko dla kanałów VOD w rozdzielczości HD jest więc praktycznie nierealne. To są zbyt duże koszta, a zysk przy tym może być z tego znikomy (nie wiadomo, ile abonentów regularnie wypożycza filmy w ramach usługi VOD, nie licząc tych, którzy mają dostęp do tzw. Katalogu VOD). Chyba, że Cyfrowy Polsat podniesie przy tym znacząco cenę wypożyczenia danego filmu. Ale to już może sprawić, że z VOD dopiero nikt lub prawie nikt nie będzie korzystał. To takie błędne koło... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że na VOD w rozdzielczości HD w Cyfrowym Polsacie nie mamy co liczyć. Widać, że Cyfrowy Polsat tę usługę traktuje też trochę jakby po macoszemu. Np. teraz, gdy uruchomił kanały TV6 i Super Polsat w rozdzielczości HD, usunął przy tym 4 kanały VOD aby zrobić miejsce dla jednego z tamtych właśnie kanałów. Wygląda to tak, że jak zajdzie taka konieczność to Cyfrowy Polsat jest w stanie całkowicie zlikwidować to swoje VOD. :roll:

A mnie się wydaje, że Cyfrowy Polsat usunął 4 kanały VOD, bo zrobił miejsce dla PPV KSW HD oraz dla Tenis Premium 1 i 2. Czasem, jak się pojawia PPV KSW ,to Cyfrowy Polsat usuwa jeden kanał VOD na ten czas. ;)

Edytowane przez Patjyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanały akurat nadawane są z innego transpondera. Natomiast z transpondera, z którego nadawane są kanały VOD, nadawany jest też teraz kanał TV6 HD. I stąd zapewne usunięcie czterech kanałów VOD, aby upchnąć tam "Szóstkę" w HD. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dziś przedłużyłem umowę i w związku z tym mam 3 miesiące VODów 205-208 bezpłatnie i mam do Was pytanie - czy VODy powinny działać też na dekoderze od Multirooma? Mam komunikat "Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie." i nie wiem, czy do nich dzwonić, czy nie. ;) Kiedyś już miałem te kanały w pakiecie, nawet przez dłuższy czas i też nie działały na MR, ale jakoś się tym nie zainteresowałem.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pewnie otrzymałeś tzw. Katalog VOD. Są to 4 kanały VOD, które w ramach tego pakietu są dostępne przez 24 godziny na dobę.

Nie powiem ci teraz, które to są dokładnie kanały, bo co jakiś czas to się zmienia, a ja w moim tunerze aktualnie nie mam tego zaprogramowanego poprawnie. Ja praktycznie z tego nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...