Skocz do zawartości

Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie było np. z serialem "Alf", który najpierw emitowała "jedynka" "TVP" (tam czytał ten serial Maciej Gudowski), a potem po kolei "Polsat" (czytał Jacek Brzostyński) i "TVN" (czytał Andrzej Matul) :D .

 

Swoją drogą szkoda, że mało już jest takich seriali jak "Alf", niby dla dzieci i komediowych, a jednak moim zdaniem BARDZO pouczających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim pobożnym życzeniem też byłoby aby był na Astrze najpierw FTA a potem gdybyśmy zobaczyli jego zawartość programową to mogą sobie zakodować :cry:

Zawartość, to odgrzewane kotlety. Na początek: Czterej pancerni i pies, Sawka większa, jak życie itd.

I tak w koło Macieja w różnych godzinach emisji i z grzmotem wszędobylskich reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satkurier.pl[/url]":f5bbnnwp]Na konferencji potwierdzono najbliższe plany TVP - 6 grudnia wystartuje kanał TVP Seriale. Nadawca zapowiada szeroką dystrybucję kanału w ramach sieci kablowych, platform cyfrowych i DVB-T, ale nie padły żadne szczegóły. TVP Seriale jest gotowy do emisji w technologii HD - jeśli platforma cyfrowa lub sieć kablowa poprosi o przekaz w HD, to możliwe jest jego dostarczenie. 70 proc. ramówki zajmą produkcje polskie, reszta zostanie przeznaczona na seriale zagraniczne. Szefem projektu TVP Seriale została Iwona Bocian. Jedną z pozycji zagranicznych będzie serial Siostra Jackie (Nurse Jackie), znany abonentom platformy n z kolekcji VOD nSeriale. Z propozycji polskich oprócz pozycji znanych z innych anten TVP, pojawi się wiele premier.

Już widzę chętnego na TVP Seriale w HD... :P A poza tym to ja już raczej na pewno pożegnałbym się z myślą o niekodowanym przekazie (chyba, że się mylę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu najnowszej informacji "Satkuriera" w sprawie "TVP Seriale" mam PEŁNĄ jasność co do jednego: kanał będzie KODOWANY, tylko zastanawia mnie, że będzie dostępny dla operatorów, na życzenie także w jakości "HD". Jak oni to zrealizują (będą dwa odrębne przekazy satelitarne???) i gdzie zmieszczą, bo transponder na "Astrze" jest raczej wykorzystany i nawet wyłączenie "TV Trwam" i "Belsatu" nie da chyba miejsca na dodatkowy kanał HD+SD, chyba, że usuną z "Astry" "TVP1" i "TVP2" i wersja "SD" "TVP Seriale" też będzie w "MPEG4" (kodowana, więc może tak być), a gdzie do tego dołożą "TV(P) Parlament"???

 

Wiem, że to są dywagacje techniczne i bardziej pasują do "zmian na transponderach", ale piszę o tym tutaj, bo z ewentualnych parametrów emisji można wywnioskować czy kanał będzie ogólnodostępny czy nie (i z moich przemyśleń wynika niestety, że nie... - teraz ważne, aby dali go w najniższych pakietach platform i "TNK HD/SD", a nie jako opcję dodatkową... )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Seriale SD oraz HD to nowe kanały i w sumie chyba nawet nie muszą być na satelicie jako dosył na astrze.

Platformy cyfrowe pewnie na HotBirdzie dodadzą swoje kopie kanału SD, dalej kablówki duże UPC, Vectra itp mogą spokojnie pociągnąć kanał po światłowodach. Problem dosyłu to nie jest teraz problem. Poza tym Emitel jak dobrze pamiętam , oprócz nadawania MUX3 ma tez za zadanie tworzyć dosyły miedzy oddziałami, więc jakiś dodatkowy kanał to nie problem, przesłąć z Waw-y do jakiejś kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytani czy wiadomo już coś na temat TVP Seriale chodzi mi u jakich operatorów będzie ten kanał i z jakiego satelity będzie nadawał?

 

Jeśli dalej obowiązuje umowa między N-ką i TVP, to NA PEWNO będzie ten kanał w N-ce.

 

Przypomnę, że na pierwszej konferencji N-ka chwaliła się umową z TVP na WSZYSTKIE obecne i PLANOWANE kanały TVP.

 

 

Więc jeśli dalej to aktualne to będzie !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie te planowane kanały o których wspominali na owej konferencji to były kanały zapowiadane przy starcie nki czyli np. TVP Film, a nie wszystkie uruchamiane w przyszłości kanały to raz, a po drugie umowa ma swój okres ważności i nie wiadomo na jak długo była wiążąca w powyższej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że TVP Film startuje w 2011 więc ciekawe czy "umowa" go obejmuje czy to "inny" TVP Film.

 

Pożyjemy zobaczymy. Mnie już nie "rozpala" każdy uruchamiany kanał. Jest już tego tak dużo, że każdy kolejny staje się z czasem "zapchajdziurą". No bo sami powiedzcie: czym jeszcze mogą zaskoczyć, a czego nie ma na rynku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...