Skocz do zawartości

Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo miło z strony TVP że zaczęli emitować kultowe już "Cudowne Lata". Ogólnie mimo że na początku byłem sceptycznie nastawiony do idei powstania tej stacji to swoim poczynaniami przekonali mnie do siebie (bardzo duży plus za emisję Lokatorów). Największym minusem jest za to zbyt częsta emisja dwóch irytujących mnie seriali : Rancza i Mateusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że w tv publicznej ma być wszystko proporcjonalnie? W takim razie powinno być też: 50:50 w stosunku do płci bohaterów i proporcjonalna ilość co do wieku bohaterów i zawodów bohaterów, itd. Już nie przesadzajcie. Poza tym taki ojciec Mateusz nie podarł nigdy żadnej świętej księgi żadnej religii, ani nie naśmiewał się z obrzędów religijnych żadnej religii, więc myślę, że bardziej zasługuje na miejsce w TVP, niż taki Nergal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podarcie Biblii przez Nergala to akurat tylko jeden z jego wybryków. Nie wiem dlaczego akurat TVP wybrała [beep]tę (wnioskuję po tekstach jego piosenek, które kiedyś z ciekawości przejrzałem), który za wszelką cenę chce wzbudzić niechęć do siebie ze strony katolików (podarcie Biblii, parodiowanie obrzędów katolickich, [beep]tyczne teksty piosenek), a nie rasistę, recydywistę, transwestytę, czy antysemitę. Jeżeli już chcecie w TVP skandalistę, mającego jakieś związki z muzyką, czy filmem, to czemu nie Jarosława Kaczyńskiego (śpiewał hymn "Wolski" i grał w "O dwóch takich, co ukradli księżyc")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawl. Powiadasz, że poprzez podarcie biblii, Nergal wzbudza niechęć do siebie ze strony katolików. Biblia to Pismo Święte nie tylko katolików. Są jeszcze inni chrześcijanie dla, których ta księga jest czymś wartościowym, czymś co czytają i stosują jej zalecenia w życiu. Na ile jest znana przez identyfikujących się z ogólnie przyjętą religią w Polsce, widać czasami w teleturniejach np. "Jeden z Dziesięciu". Znajomość Biblii jest mniej więcej na takim samym poziomie, jak znajomość mitologii. Większość pada na prostych pytaniach z Nowego Testamentu. Więc jeśli ktoś nie bardzo zna Jej treść, nie powinien aż tak bardzo się burzyć. Dla jasności powiem, że występek wymienionej w dyskusji osoby jest dla mnie nie do zaakceptowania, ale nie sam człowiek. Czy według Ciebie pozytywne postaci to tylko te, które noszą sutannę, koloratkę czy habit? W naszym życiu na co dzień spotykamy wiele innych osób, więc niech może więcej prawdy życiowej będzie w tych serialach. Czasami może nawet gorzkiej, nie tej lukrowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podarcie Biblii oczywiście wzbudza niechęć ze strony ogółu chrześcijan, ale ja wymieniałem to z innymi występkami Nergala, które w szczególny sposób obrażały katolików. Nawet, gdyby Nergal nosił sutannę i koloratkę, to gdyby obrażał innych, był arogancki, to byłbym przeciwko promowaniu takich osób w telewizji, która ma spełniać misję. Nie rozumiem jednak, co złego jest w serialu, w którym jednym z bohaterów jest osoba duchowna (nawet, gdyby był to główny bohater). Nie twierdzę, że wszyscy pozytywni to duchowni, a wszyscy negatywni to sataniści, itp. Podaję jednak fakty co do danych osób, czy postaci, które świadczą o tym, czy są to osoby/postaci negatywne, czy pozytywne. To nie moja wina, że fakty świadczą przeciwko Nergalowi, a np. taki ksiądz Mateusz jest postacią pozytywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale TVP jest dla wszystkich Polaków nawet tych co podarli Biblię :)

KRRiT ma w swej ustawie zapisane jasno, że ma krzewić chrześcijaństwo, a tutaj jest coś odwrotnego, więc Nergal nie powinien być w TVP i już nie będzie, ale wielu innych też nie powinno być. A Ojciec Mateusz, to ks., który zajmuje się kryminalnymi sprawami, rzadziej duchowymi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten serial jak dla mnie oczywiście miałby większe prawo bytu gdyby emitował seriale premierowe tzn. takich których nie było jeszcze na TVP lub te które są np. polskie z jakimś wyprzedzeniem np. 2 odcinków w stosunku do emisji w tVP1 lub TVP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki oglądalności stacji pokazują, że Polacy lubią przypominać sobie stare odcinki znanych z głównych anten seriali. Ja nie mam dostępu do TVP Seriale, więc trudno mi się wypowiadać, czy często bym stację oglądał, ale patrząc po jakości obecnie emitowanych seriali czy to na TVP, czy gdzie indziej, to myślę, że od czasu do czasu wolałbym obejrzeć powtórkę starego dobrego serialu zamiast nowego gniota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam na tej stacji głównie Ranczo.Nie ma nic ,daje na TVP Seriale i leci Ranczo- lubię, znam ,oglądam. Serial z grupy można oglądać 100 razy.

 

Fenomen Rancza to:

* łagodna spokojna fabuła

* znakomita obsada

* wyraźnie nakreślone postaci

* genialne dialogi i kultowe już sceny

* dobra muzyka

 

Odnośnie TVP Seriale nurtuje mnie pytanie - po jaką ******* pokazują tam m jak miłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...