Skocz do zawartości

TV USB PCTV Hybrid Pro Stick HDTV Ready


Mutii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to tuner cyfrowy (a właściwie hybrydowy, cyfrowo-analogowy), więc tak. Jednakże słyszałem wiele złego o tunerach Pinnacle'a, niezależnie od złącza. I to narzekano zarówno na sprzęt i oprogramowanie, co możesz sprawdzić wertując ofertę Komputronika http://www.komputronik.pl/index.php/cat ... ydowy.html Na niekorzyść Pinnacla przemawia też to, że parę miesięcy temu firma wycofała się z rynku komputerowych tunerów (dział przejęty przez Hauppage'a) więc na nowe sterowniki nie ma co liczyć. Innymi słowy ja bym akurat dał spokój akurat z tym tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem pozytywne opinie o tunerze X3MTV-HU2200 aczkolwiek nigdy nie miałem go w ręku. Znajomy ma i raczej sobie chwali. Używałem za to siostrzany model modelu Leadtek WinFast DTV Dongle H (miałem wyłącznie cyfrowy a nie hybrydę). Napiszę w dużym skrócie, że poza dość pokręconym sposobem instalacji sterowników (najnowszych nie można było instalować "na czysto", ale tylko jako upgrade), niezbyt funkcjonalnym pilotem (malutki, z "foliowymi klawiszami") i dużymi wymiarami geometrycznymi samego tunera to trudno byłoby się do czegoś przyczepić. Po prostu żadnych problemów nie miałem do momentu aż ktoś mi ten tuner świsnął :-( Przyznam, że ja mam zaufanie do tunerów Avera, ale bez bicia przyznam, że nigdy nie używałem ich wyrobów na USB, więc nie chce opowiadać bajek że ten dobry czy nie dobry. Jednak tunery na złączu PCI robią świetne - co wiem jako użytkownik najpierw tunera analogowego, a obecnie DVB-T. Lubię dobre wsparcie programowe Avera - już teraz mają sterowniki pod Windows 7 i to w wersji 32 i 64-bitowej. AverTV jako program do obsługi też jest niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Wczoraj otrzymałem przesyłkę z tunerem Leadtek WinFast DTV Dongle H. Zaraz po rozpakowaniu, nie zastanawiając się zbytnio podłączyłem go do kompa i zainstalowałem sterowniki z dołączonej płytki. Najpierw zacząłem wyszukiwanie kanałów analogowych na dołączonej do zestawu antence wystawionej na parapecie. Wyszukał kilka programów ale raczej kiepskiej jakości "bardzo śnieżyły". Bez zbytniej nadziei zadałem mu szukanie kanałów DVB-T. Szukał dość długo, ok. 4-5 minut aż wreszcie program powiadomił mnie że znalazł siedem programów: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4, TV Puls. Włączam jedynkę i patrze obraz żyleta. To samo na innych programach. Co prawda od czasu do czasu lekko przerywały i dławiły się, ale zrobiłem antenkę starym sposobem z wieszaka i po odpowiednim ustawianiu wszystko chodzi oki. Martwi mnie jednak fakt, że nie działa u mnie funkcja TimeShift, po jej włączeniu w ogóle nie ma głosu i obraz bardzo rwie. Po wyłączeniu wszystko wraca do normy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TimeShifta i nagrywania to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Wbrew rozpowszechnionemu mniemania wymagania w takim przypadku wymagania są wyższe niż przy zwykłym oglądaniu. Problemy biorą się stąd, że program musi być nagrany (strumień video opakowany w kontener, dochodzi parę innych operacji) a później wyczytany. I to wszystko na bieżąco. Zasadniczo problemy można rozbić na dwie grupy:.

1. wydajność podsystemu dyskowego - prędkość zapisu w KAŻDYM momencie musi być wyższa od przepustowości zapisywanego strumienia. Dyski laptopowe są w gorszej sytuacji (mniejsza średnica talerza, zazwyczaj mniejsze obroty i gęstość = sporo niższy transfer) od desktopowych. Niemniej solidne defragmentowanie dysku (na przykład jakimś darmowym programem jak Defraggler, MyDefrag, etc.) powinno przynajmniej częściowo zaradzić temu problemowi (głowica dysku nie będzie skakać po talerzu). W przypadku nowszych dysków i defragmentacji na pewno nie powinno być to wąskim gardłem.

2. wymagania wobec CPU są sporo wyższe niż podczas odtwarzania, ponadto nie ma w takim wypadku co liczyć na wspomaganie karty graficznej. Dla porównania u mnie (aplikacja AverTV 6) przy odtwarzaniu DVB-T SD obciążenie dwurdzeniowego procesora to około 20% cykli CPU. Przy skorzystaniu z TimeShifta obciążenie rośnie do 50-55%. Przy nagrywaniu do 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie pomogło dopiero ściągniecie i zainstalowanie najnowszej wersji oprogramowanie do obsługi urządzenia ze strony producenta. Dopiero po tej operacji sprzęt w pełni rozwinął skrzydła. Zarówno timeshift jak i nagrywanie chodzą bez żadnych problemów i zacięć a o to mi chodziło. Obciążenie procesora w trakcie timeshifta sięga maksymalnie 45% więc nie jest źle. Teraz pozostaje tylko mieć nadzieję że telewizja DVB-T jak najszybciej obejmie cały kraj.

 

Jeszcze raz dziękuje za poradę w sprawie zakupu tego tunera, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...