Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne, co mogę polecić, to jest odpalenie przekazu za pomocą niezależnego odtwarzacza (Kodi dawne XBMC).

Poczytaj: http://forum.radiopolska.pl/index.php?showtopic=23169&view=findpost&p=339493tu jest trochę postów o tym, jakie są adresy i jak je odpalić. Niedawno właśnie bawiłem się nad tym, żeby w ten sposób odpalić ośrodki regionalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest łatwiej

ALE SĄ BŁĘDY

chodziło mi o to, że są durne reklamy

PS: Właśnie widzę, że wogóle TVP3 Lublin nie używa trójkowej pętli. Za to używa puszczanego identu głównego w kółko ;-)

http://www90.zippyshare.com/v/vLCnK7l4/file.html

A tak poza tym to "Co niesie dzień" także jest już nie z zielonymi, a z niebieskimi elementami:

31rrF3Y.jpg

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej już kupić coś na obecne standardy? Nie mówię o czymś hiper nowym drogim. Już używanego można coś znaleźć w dobrej cenie.

Ale jak ten telewizor działa to o co chodzi? Tyle się mówi współcześnie o ochronie środowiska, a w kwestii sprzętu RTV nikt na to nie patrzy.

 

Ustawa ta jeszcze nie weszła w życie. Podpis tzw. prezydenta potrzebny. :)

Dlaczego "tzw. prezydenta"? Z tego co wiem to Sąd Najwyższy nie stwierdził nieważności wyborów, TK nie stwierdził przejściowej niemożności w sprawowaniu przez Prezydenta RP urzędu, a Trybunał Stanu nie odwołał go z urzędu, więc powinno się go tytułować zwyczajowo przyjętą formą: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę spóźnione, ale nie prezentowałem jeszcze publicznie swojej opinii na temat samego faktu rebrandingu Regionalnej w TVP3.

Biorąc pod uwagę plany zwiększenia czasu pasm regionalnych do 16h/dobę, uważam że zmiana nazwy w tym kierunku jest kompletnie nietrafiona. TVP3 kojarzy się widzom, że byłby to jeden kanał. I miałoby to jako taki sens w dotychczasowej sytuacji (od 09.2013 r. jeszcze do 03.2016 r.), tzn. kiedy jest to jeden kanał z kilkugodzinnymi rozszczepieniami regionalnymi.

Kiedy natomiast pasmo wspólne ma być emitowane tylko przez 8 godzin, i to nocnych, wspólna nazwa po prostu nie ma sensu, i tutaj znacznie lepiej sprawdzałoby się dotychczasowa identyfikacja, czyli każdy funkcjonuje pod własną nazwą, co więcej z własnym logo nawet w paśmie wspólnym, a słowo Regionalna funkcjonuje tylko jako umowna nazwa zbioru programów regionalnych, głównie do publikacji prasowych i sieciowych.

 

Co do graficznej strony zmian - przyznam, że podoba mi się nowa oprawa graficzna oraz kostki reporterów - nieco subiektywnie, jako że lubię kolor niebieski :P - ale to nieistotne z punktu widzenia samej koncepcji, którą jak wyżej napisałem, oceniam negatywnie.

No chyba że do 16-godzinnych pasm lokalnych jednak nie dojdzie. Wszystko się może zdarzyć, zwłaszcza że za kilka dni władzę obejmie najprawdopodobniej nowy prezes, jak również z przyczyn finansowych, bo nie sądzę, żeby ośrodki reagowały zbyt entuzjastycznie na perspektywę tak długiego własnego programu.

 

 

EDIT: Ujmę to jeszcze od tej strony:

Jeżeli marcowe plany Daszczyńskiego dojdą do skutku, kanał TVP3 Warszawa będzie miał niewiele wspólnego z TVP3 Wrocław, TVP3 Gorzów, itd. Stąd też nie ma sensu stosowanie wobec nich wspólnej nazwy TVP3.

 

Jestem ciekaw, jak na mój pogląd zapatruje się zwłaszcza @Poland, który szczególnie entuzjastycznie wypowiada się na temat nazwy TVP3 na wszystkich znanych mi forach :P

 

Moim zdaniem planowane zmiany są bardzo dobre i mam nadzieje że dojdą one do skutku. Wprowadzenie nowych pasm może bowiem odciążyć od powtórek pasmo popołudniowo-wieczorne i pozwolić na wprowadzenie większej ilości nowości, w tym dodatkowych wydań serwisów informacyjnych i programów publicystycznych. Marka TVP3 jest potrzebna bowiem umacnia całość jako jeden projekt - w moim odczuciu podobnie nawet powinno zrobić Polskie Radio ujednolicając nazewnictwo stacji radiowych.

Podsumowując mam nadzieje że marcowe zmiany dojdą do skutku ponieważ pozwolą one ośrodkom rozwinąć skrzydła i naprawdę pozwolić na bezgraniczne decydowanie o swoim programie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dzisiaj jest 4 stycznia, to jak tam poranki regionalne u was? U mnie w Warszawie dobrze wyprojektowane studio, barwy żółto-czerwone nawiązujące do stolicy, a także trójkowe belki. Nie rozumiem dlaczego przy reporterach pojawia się podpis "TVP Warszawa", a nie "TVP3 Warszawa". Skoro poniedziałek, to w Warszawie telegazeta... może wszyscy myślą że na biało-niebiesko, ale jednak nadal na zielono. Muszę jeszcze sprawdzić jak tam z identyfikatorem, bo mam rozładowaną baterię w przenośnym telewizorze/odtwarzaczu DVD, w którym mam dostęp do DVB-T.

PS: I mam jeszcze jedną prośbę: czy mógłby ktoś zrobić zapy z telegazety, jeśli jest biało-niebieska?

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram dwie wersje TVP3 Katowicką oraz Łódzką i właśnie zauważyłem że pojawiła się nowa identyfikacja w sygnale i mam na liście kanałów:

TVP3 Lodz

TVP3 Katowice

czyli prawidlowe.

Przy tych zmianach zastanawiam się czy ID kanału może mieć polskie znaki, czego brakuje wersji łódzkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ID chyba może mieć polskie znaki - problem tylko w tym że tunery do DVB-T nie oferują do nich dostępu na przykład w przypadku edycji nazwy stacji.

Co do poranka do ten z Krakowa wygląda w miarę dobrze - najbardziej w nim mogę pochwalić ładne belki które są o niebo lepsze niż w Kronice. Minusem jest tylko jedno z wydań pogody poza programem oraz krótki czas trwania audycji.

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilos951 Dzięki za zapa :)

EDIT z 18:02: Gdyby wprowadzili coś takiego w Warszawie...

dcyGsgK.png

...to byłbym ucieszony lecz jednak to się nie stało u nas :sciana:  Co ciekawe, identyfikator w MUX3 to wogóle... teraz jest jako TVP3 Warszawa :!:  :!:  :!: Brawo, jednak się postarali!  :smile::]:-):grin::brawo: A tak poza tym to tak zaczyna się pasmo lokalne w Szczecinie:

http://www92.zippyshare.com/v/48U3QGWq/file.html

Jak widać, belka z napisem Pogoda zmieniła kolor na niebieski, a sama plansza zawiera już nowe logo ośrodka.

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na moją opinię:

Moja ocena TVP3 jest... mieszana. Z jednej strony nieźle zrobiona oprawa graficzna (choć zielony bardziej by się nadawał, z racji pewnej świeckiej tradycji), z drugiej zaś... kolejny [beep] pomysł centralizacji regionów w postaci wspólnej nazwy i odgórnego loga (o ile plany prezesa Daszczyńskiego na marzec okażą się rzeczywistością to będą jedyne zmartwienia). W Niemczech (moim zdaniem ewidentny wzór mediów publicznych, zwłaszcza w kwestii mediów regionalnych) stacje regionalne są też wspólnie nazywane "die Dritten" (tłumacząc na polski: "Trójki"), ale tam są przyjęte takie założenia (przyjmując, że Niemcy składają się z 16 landów [w tym 3 miasta wydzielone]):

* 100% ramówki tych "Trójek" to pasmo regionalne bądź ponadregionalne, z czego pasmo ponadregionalne obejmuje najwyżej kilka landów (zdarzają się też nadawcy występujący tylko w jednym landzie)

* brak "pasma wspólnego" (czyt. istnieje inna koncepcja znana jako Das Erste - bardziej odpowiednik TVP1, choć ze względu na decentralizację mediów publicznych w Niemczech można to też podciągnąć pod pasmo wspólne TVP3)

* liczba nadawców regionalnych (udziałowców w ARD; jest ich 9) nie równa się liczbie landów

* liczba programów telewizyjnych "die Dritten" (jest ich 7) nie równa się liczbie nadawców udziałowców (Radio Bremen jest częścią telewizyjnego NDR oraz SR jest częścią telewizyjnego SWR)

* lokalne media radiowe są powiązane z lokalnymi nadawcami telewizyjnymi (np. pod NDR [nie licząc Radio Bremen] jest podpiętych 10 stacji lokalnych)

Skutki? Niemcy mają swoje lokalne stacje dostępne przez satelitę oraz w jakości HD (w Polsce debatujemy nad wersją satelitarną SD lub zwiększeniem dostępności HbbTV, choć ta debata jest bardzo niszowa!).

 

Jeżeli ta reforma byłaby w 100% skuteczna, to należałoby:

* zmniejszyć liczbę programów regionalnych (jedna z moich sugestii: TVP Północ [z mutacjami regionalnymi: szczecińską, olsztyńską, bydgoską i gdańską], TVP Wschód [z mutacjami regionalnymi: białostocką, lubelską i rzeszowską], TVP Małopolska [z mutacjami regionalnymi: krakowską i kielecką], TVP Śląsk [z mutacjami regionalnymi: katowicką, opolską i wrocławską], TVP Wielkopolska [z mutacjami regionalnymi: poznańską i gorzowską] oraz TVP Mazowsze [na bazie TVP Warszawa] i TVP Łódź)

* docelowo wyrugować pasmo wspólne (można zostawić pewien okres przejściowy)

* zadbać o jak najszerszy dostęp (też satelitarny!), możliwie jak najlepszą ofertę i najlepszą możliwą jakość emisji

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanko związane z oprawą graficzną Trójki - dlaczego podczas przejścia na pasmo lokalne niektóre ośrodki obok identu TVP3 dodają jeszcze własny ident (np. Warszawa z Zamkiem Królewskim i Syrenką), a niektóre nie (np. Lublin)? Moim zdaniem, jak tworzyć identy ośrodków, to wszystkim, a nie tylko wybranym ośrodkom (tak poza tym, to mimo że jestem z Mazowsza i niezbyt często oglądam to, co jest na lubelskiej Trójce, to miło by było zobaczyć po Panoramie Lubelskiej ident z np. Areną Lublin czy miejscowym zamkiem)

 

@Kuba2015, to teraz będzie powszechną praktyką po zlikwidowaniu bloku telezakupów - no jak tu obejrzeć program lokalny bez bloku zawierającego np. reklamę blendera Delimano? A propos CH Land - mnie denerwuje to, że od 2,5 roku (a może nawet i więcej? - nie wiem, TVP Warszawa na serio oglądam codziennie właśnie od wakacji 2013) co reklama, to prawie zawsze ta sama: „Centrum Handlowe Land, Wałbrzyska 11...”. Jedyne co to rok temu lekko zmienili spot i tyle, ale kiedyś reklamy na TVP Warszawa były jednak bardziej różnorodne

 

A co do telegazet - jak wchodzę na tę z TVP3 Lublin, to mimo, że jest aktualna (ale oni tam ją często aktualizują), to jednak na stronach 101-104 (spis treści), od 108 do 140 (informacje itp.), 199 (trochę jak str. 100, ale nie jest zielona), 300-334 (program dnia) jest jeszcze grafika a la TVP Info. Plansz nawiązujących graficznie do Trójki nie ma, IleTuTego też działa (ok. 8-9 ogłoszeń w różnych działach) ;)

Edytowane przez Camilieu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukis90el - ta koncepcją, którą przedstawiłeś, jest nawet dobra. Koncepcja niemiecka mogłaby się nawet dość dobrze w naszych warunkach sprawdzić, choć wymagałaby pewnego wkładu finansowego. Z tego co pamiętam, to regionalne stacje kiedyś chyba musiały tylko nadawać "Tagesschau" razem z Das Erste, ale i to już zniesiono. Niektóre ośrodki powtarzały jeszcze "Tagesthemen".

 

Co do tego, że Warszawa emituje te same reklamy - może niektórzy z Was nie pamiętają tego, bo są trochę młodsi, ale ja pamiętam jedną reklamę, która jest obecna w tym kanale od co najmniej 2000 roku (wtedy, jako mały dzieciak,zapamiętałem ją z lokalnych wejść WOTu w TVP2). Jest to reklama firmy "Megal" od szyb pancernych. Od ponad 15 lat wciąż jest emitowana ta sama wersja praktycznie. Zresztą, kiedyś TVP Bydgoszcz przez kilka lat podczas okresu świątecznego emitowała jedną reklamówkę domu handlowego "Domar", w której grał Tadeusz Drozda jako Święty Mikołaj. Więc to, co żeście zaobserwowali, nie jest aż tak skrajnym przypadkiem.

 

Jeśli chodzi o emisję serialu "Dom" - mnie to nie dziwi, coś też musi lecieć w paśmie lokalnym, a akurat ten serial pasuje do TVP3 Warszawa, bo jego akcja dzieje się w stolicy. Zresztą, to nie rzadkość że w paśmie lokalnym emituje się seriale produkcji Telewizji Polskiej. Tak robił Poznań, Bydgoszcz oraz kilka innych ośrodków. Już z dwojga złego lepsze to niż telezakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk, masz rację co do Megalu - ta reklama jest puszczana jeszcze dłużej niż spot CH Land (pamiętam - co prawda przez mgłę, ale pamiętam - że gdzieś na przełomie lat 2003-2004 często emitowali tę starszą wersję), ale to chyba nie było aż tak denerwujące, bo w owym czasie na TVP Warszawa puszczali często też inne reklamy (np. Marcpolu - swoją drogą, od 2013 r. nie widziałem żadnej reklamy tej sieci sklepów)

A co do filmów - jakiekolwiek by nie były, są lepsze niż pół godziny reklam środków na szkodniki czy wielofunkcyjnych urządzeń przydatnych każdemu majsterkowiczowi. Jak dla mnie dobrym pomysłem (aczkolwiek nie doskonałym, bo i tu zdarzają się kilkukrotne powtórki w ciągu dnia) jest też emitowanie różnych bardzo starych dokumentów lub kronik - i tu dla WOT-u plus, bo ostatnio często puszczają stare dokumenty, głównie dotyczące znanych osób i Warszawy, co jednak nie znaczy, że inne ośrodki tak nie postępują. Tak w ogóle myślę, że jeśli w marcu mają przedłużyć pasma lokalne, to fajnie by było, gdyby niektóre ośrodki w swoim paśmie retransmitowały jakiś kanał TVP, np. TVP Seriale czy TVP HD z downscallingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Camilieu Pewnie dwa ośrodki nie mają identu dlatego, że ich pasmo wspólne jeszcze nie dostarczyło. Moim zdaniem też by było miło gdybym podczas przejścia na pasmo lokalne bym zobaczył pętlę z Areną Lublin i lubelskim zamkiem, a potem w momencie gdzie pojawiają się te kwadraty z logami TVP3 Lublin z Bramą Krakowską. A zresztą co do reklam - to mam jeszcze dwóch sponsorów pogody, którzy częściej się pojawiają - sklepy Społem (obecnie) i Wierzejki (gdzieś od 2007).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj pierwsze wydanie programu "Nowy dzień z Telewizją Kraków". 

Spodziewałem się tandetnej czołówki ale w sumie nie jest taka zła. Jak na moje potrzeby jest przyjemna smiley.gif 
Program przyjemny chociaż jakby czegoś mi brakowało. Na pewno jeszcze się rozkręcą. Były łączenia z reporterami, przegląd prasy, sport, kartka z kalendarza, pogoda sprzed siedziby na Krzemionkach i druga ze studia z tym, że ta druga prognoza pogody była po pożegnaniu się z prowadzącą poranek p. Iwoną Sitnik-Kornecką i pogoda pokazana była już ze swoją standardową czołówką.

Była mała wpadka przy wejściu z dziennikarką w terenie bowiem w pierwszym wejściu ok 7:05 zapraszając na swoje kolejne wejście powiedziała, że będzie to za pół godziny a łączenie nastąpiło po 10 minutach. Ogólnie były łączenia z trzema reporterami w terenie.

Informację drogowe to pokazanie z kamery internetowej ulice Grodzką w Krakowie. 

Pojawił się zespół muzyczny (jak dla mnie kompletnie niepotrzebnie no ale zapełnił te kilka minut programu). Program zakończył się ok. 7:35. Nie liczę tu tej drugiej pogody bo pokazana była jak wyżej wspomniałem z własną czołówką. A przy okazji to myślę, że mogliby stworzyć krótkie jingle typu "sport", "przegląd prasy", "kartka z kalendarza", "pogoda".

Resztę programu wypełniły informację lokalne. Jak dobrze policzyłem było ich 8 ale niestety nie pamiętam ile jeden materiał średnio trwał.

Z tyłu w newsroomie logo "Kroniki". 

Drugie wydanie już trochę lepiej i myślę,że z każdym programem będą się rozwijać :)

Żeby tutaj zbytnio nie zaśmiecać odsyłam Was do zapów z pierwszego odcinka: https://drive.google.com/folderview?id=0B8MnQPn7jWhrT0tuSGNUVXV2VE0&usp=sharing

Edytowane przez Mr. Orbita
Z tego co widzę post dotyczy nie całej TVP, a konkretnie TVP 3, przenoszę do stosownego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak co to racją o poprawienie loga TVP3 plus za że jest małe co do zmian oby było 16godzin lokalnych typu audycje kulturowe pokaz roznych targów pracy ostrzeżenia pogodowe lub radarowe w podczas zbliżających się nawalnic informacji o obecnych nazywał wypadkach wydarzeniach koncertach itp.taka bym chciał telewizję regionalna powinna być plus poprawa jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...