Jump to content

Recommended Posts

Pojutrze historyczna zmiana dla Telewizji Kraków - stacja opuści naziemny kanał 50 w którym to nadawała od początku działania jako osobny kanał od 31 grudnia 1993 roku. Wcześniej na tym kanale emitowana była włoska stacja Rai Uno. Obie emisje prowadzone były z krakowskiego RTCN na Chorągwicy.

Dokładnie. Jak udało mi się ustalić przekaz RaiUno był uruchomiony w 1989 roku więc 50-tka znika po 31 latach.

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Też uważam, że TVP3 powinna postawić na treści lokalne. Brak pomysłów? Pomysłów jest wiele, trzeba tylko realizować. Ostatnio TVP 3 Lublin emitowała mecz II ligi Górnika Łęczna z Pogonią Siedlce (swoją drogą ciekawe, że nie było jednocześnie w TVP 3 Warszawa). Myślę, że jest znacznie więcej lokalnych wydarzeń sportowych, których nie transmitują inni nadawcy. Mogłaby to zrobić TVP3. Poza tym np. filmy dokumentalne o historii regionu, reportaże przybliżające ciekawe miejsca w województwie, itp. 

• Upvote 2

To, o czym napisał poprzednik, jest tym, co ja chciałbym zobaczyć w TVP 3 w np. pasmach lokalnych. Taka powinna być TVP 3. Myślę, że w każdym województwie jest bardzo dużo zabytków, historii, kultury itd - naprawdę można stworzyć ciekawą ramówkę TVP 3, tylko trzeba chcieć. 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Cytat

Córka wicemarszałka Sejmu i szefa Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Terleckiego dzięki rodzinnym i politycznym konotacjom znalazła intratne zatrudnienie w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej – twierdzą źródła Onetu.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ryszard-terlecki-corka-maria-terlecka-kosowska-z-tvn-do-tvp/drn1tdv,79cfc278

• 1 month later...