Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opisywana przez Was sytuacja z transmisjami sportowymi dowodzi, że w TVP3 nie powinno być transmisji sportowych, ani w paśmie wspólnym, ani w pasmach lokalnych (na antenie ośrodków w wyjątkowych sytuacjach jeszcze ujdzie). Cała ta sytuacja potwierdza również, że jest problem z nakładaniem się transmisji sportowych. Nie jest wykorzystany potencjał TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Najpewniej Trójka miała w nocy z poniedziałku na wtorek przerwę techniczną. W ramówkach "dla prasy" nawet było to trochę widać, bo tam, gdzie zwykle są programy powtórkowe, nie było wpisane nic, kolejną pozycją po "wTyle wizji ekstra" było "Zakończenie dnia" o 5:55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W sobotę rekordowe udziały 1,9% miała TVP3. To najlepszy wynik anteny od 5 listopada 2015 roku, a najliczniejszą widownię zgromadził program rozrywkowy „Piosenka dla Ciebie”, który obejrzało 386 tys. widzów.

Źródło cytatu: https://centruminformacji.tvp.pl/46276816/wielki-weekend-dawida-kubackiego-i-tvp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zgadza się, TVP 3 Łódź zawsze miało nazwę miasta, jak Katowicka TVP3 przestała dodawać miasto do loga z racji ze odbieram obie wersje wybierałem tą z Katowic. Nie podoba mi się też wersja warszawska z satelity przez pasek z informacjami, mógłby być tylko w czasie pasm lokalnych, a zdarzało się że był w czasie seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kupiłem płytę DVD z serią wywiadów „Wojna i pamięć” o II Wojnie Światowej. Program wyprodukowała TVP3 Gdańsk wspólnie z Muzeum II Wojny Światowej.

 

Jestem mocno zawiedziony jakością nagranych filmów, co parę minut pojawia się zupa pikseli na ekranie. Jak na telewizję publiczną przystało, takich rzeczy nie powinno być. 

 

Do tej pory w żadnej kupionej produkcji DVD od TVP nie zauważyłem takiego niedbalstwa z ich strony. Pikselizujący się obraz źle wpływa na odbiór prowadzonych tu rozmów. A mowa w nich o wywózkach na Sybir, rotmistrzu Witoldzie Pileckim czy udziale Polaków w armii amerykańskiej podczas II Wojny Światowej. 

 

Naprawdę, dobrze przygotowany program, został na odwal nagrany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP3 przynajmniej w Krakowie i Katowicach aktualnie bez loga. Btw dostali te 2 miliardy, ciekawe za ile lat trójka przejdzie w końcu na HD, w tym TVP Seriale, ABC i Historia? To jest już żenujące jak się z tym ociągają, i jeszcze się chwalą cały czas ze lepsi od komercyjnej tv. To ma być telewizja publiczna która powinna być właśnie najbardziej nowoczesna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w przeszłości było mówione, że Trójka ma przejść do HD w 2019 roku. A jak to się skończyło, to wiadomo. Uważam, że Trójka w HD to powinien być jeden z priorytetów zmian w TVP. Pod względem ilości kanałów w HD Polsat, TVN dawno temu wyprzedziły TVP. I nie tylko  TVP Seriale, ABC i Historia są w SD - w SD są też Polonia, Rozrywka, Wilno, i być może też inne kanały, nie mam pojęcia. A szkoda. Z opinią poprzednika się zgadzam, a to, że są lepsi od komercyjnej TV, to jest kłamstwo. Przynajmniej pod względem ociągania się, i ilości kanałów HD przegrywają z kretesem z np Polsatem, TVN. 

Żeby nie było off-topic, to dodam, że dodatkowo powinna być też inna ramówka TVP 3, inne finansowanie ośrodków regionalnych TVP, bo teraz z tym też jest bardzo słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw, zanim Trójka przejdzie na nadawanie w HD, wypadałoby jakoś zrównać ją poziomem z Jedynką i Dwójką - teraz jej poziom jest, no cóż, opłakany. Nie lepiej postawić w paśmie wspólnym na jakiś jeden konkretny profil - np. dokumentalny (ale jakiś na poziomie, a nie to co widać teraz)? Nie trzeba specjalnie wykładać nie wiadomo jakich pieniędzy, bo archiwum TVP w tej kwestii jest dosyć przepastne, a zawsze to jakaś wartość dodatnia, bo raz - można byłoby odciążyć TVP Historię, dwa - nie będzie potrzeby tworzenia dodatkowego slotu dla TVP Dokument i trzy - może stacja w końcu zyskałaby jako tako z powrotem swoją tożsamość, tak jak za czasów TVP3 1.0.

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, zmianę kontentu TVP3 też bym poparł, ale coś na zasadzie przeniesienia premier niektórych produkcji z jedynki i dwójki - coś podobnego do TVN7, który ostatnio z kanału powtórkowego zmienił się na lepsze, mając kilka seriali spod szyldu siódemki, które zostały przeniesione z głównej anteny. Nie wiem czy TVP3 ma swoje oryginalne produkcje, ale oprócz pasm regionalnych wydaje mi się że nie, na dodatek kanał jest koszmarnie nudny. Zarówno ulepszenie oferty programowej TVP3 jak i przejście na HD powinna być największym priorytetem jeśli chodzi o TVP.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i to jest rzeczywiście fajny pomysł. Fajnie by było zobaczyć jakieś archiwalne materiały TVP, a tych jest na pewno multum. Tylko nie takie, które są odgrzewane cyklicznie w innych stacjach, ale np. jakieś seriale z lat 90tych, teleturnieje jak np. Miliard w Rozumie czy stare odcinki Va Banque.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...