Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TVP3 Warszawa będzie od września jedynym OTV, który od 12:30 do 13:00 będzie emitować pasmo lokalne (flesz ''Kuriera Warszawy i Mazowsza'' i ''Polityka w południe'' tworzony wspólnie z Radiem Dla Ciebie).

 

Pozostałe OTV będą emitowały o tej porze pasmo wspólne.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu ta uroczystość jest jednocześnie na kilku kanałach - TVP 1, TVP 3, TVP Polonia? Nie rozumiem, po co na kilku kanałach taka sama transmisja. Na Polonii - rozumiem, bo to idzie za granicę, ale... na TVP 3? Przy okazji na tym dublu ucierpiał mecz 2 ligi, który miał być, i poranne pasmo lokalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu ta uroczystość jest jednocześnie na kilku kanałach - TVP 1, TVP 3, TVP Polonia? Nie rozumiem, po co na kilku kanałach taka sama transmisja. Na Polonii - rozumiem, bo to idzie za granicę, ale... na TVP 3? Przy okazji na tym dublu ucierpiał mecz 2 ligi, który miał być, i poranne pasmo lokalne. 

Podobnie robił Polsat z jakimś festiwalem. Jednocześnie na Polo TV, DPM I Polsacie. Dziwne i bez sensu, ale tak niestety już jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od wielu, wielu miesięcy wiadomości regionalnych (TVP Olsztyn) nie da się oglądać bo tylko albo propaganda partyjna rządzących albo wiadomości parafialne ale to co się teraz zaczęło wraz z kampanią wyborczą to już normalnie [beep]ć się chce! Co wiadomość, jakakolwiek, to komentarz wygłasza kandydat do sejmu/senatu, oczywiście kandydat jedynie słusznej partii. Kandydat fachowiec od medycyny wypowiada się na tematy rolnicze, kandydat fachowiec z rolnictwa wypowiada się na tematy edukacyjne, byle zaistnieć te minutkę na ekranie, byle widzowie zauważyli że kandyduje (co podkreślają odpowiednie napisy w pasku).

Czekam, kiedy w wiadomościach sportowych zacznie wypowiadać się szef izby rolniczej a prognozę pogody poda wiceminister...

 

A to co zgłasza prezydent miasta to szczera prawda:

https://olsztyn.onet.pl/piotr-grzymowicz-tvp-olsztyn-stala-sie-telewizja-rzadowo-partyjna/lppmlny

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ostatnim czasie postanowiłem sobie posprawdzać ramówki telewizyjne stacji TVP 3, wraz z ośrodkami regionalnymi TVP - szczególnie interesował mnie Kraków, który mam dostępny w DVB-T.

 

I nie ukrywam, że jestem mocno zażenowany.

W programie lokalnym zauważyłem w programie niektórych ośrodków... Telezakupy. OK, rozumiem, że pieniądze, ale razi to strasznie w oczy i lekko wkurza. W niektórych ośrodkach występują powtórki z chyba nawet i innych ośrodków (na TVP 3 Gorzów są emitowane... "Pocztówki z Kielc" :/), a ośrodki regionalne TVP jak dla mnie nie mają pomysłu na ramówkę. Rozumiem pieniądze, finansowanie i te sprawy, ale Telezakupy w ramówce lub programy z innych regionów w paśmie lokalnym, to jest lekka żenada. Na kilku ośrodkach w ramówce widziałem też Onkoczujnych, więc chyba też dubel. 

Poza tym nie wiem, nie mam pojęcia, czy tak dalej jest, ale gdy oglądałem Kronikę, to w niej były głównie wydarzenia z Krakowa. To w np Tarnowie lub Nowym Sączu nie ma ciekawych wydarzeń? Nie wspominając o mniejszych miejscowościach. 

I rzecz, która też wkurza - pasmo wspólne. Przepraszam, ale poważna stacja moim zdaniem nie buduje ramówki na powtórkach seriali tureckich, "Korony Królów"," SnS Junior" lub "Gry słów. Krzyżówki".

 

Jak dla mnie TVP 3 powinno być jakieś. Myślę, że obecnie na TVP 3 nie ma pomysłu, może też brakuje pieniędzy. Pamiętam zapowiedzi przejścia TVP 3 do HD. Do dzisiaj nawet nie wiem, czy poczyniono jakikolwiek krok w stronę realizacji tej obietnicy. Ja osobiście nic nie słyszałem, także myślę, że dalej kwestia TVP 3 w HD stoi w martwym punkcie. 

A szkoda, bo TVP 3 naprawdę ma potencjał, tylko niewykorzystany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznajmy - TVP3 to nie jest "poważna stacja". To zapchaj dziura, która oprócz kilkudziesięciu minut na lokalne sprawy, czasami przydaje się na ogólnopolskie transmisje, gdy brak miejsca na TVP1/TVP2. Dla mnie to TVP3 powinno mieć wymiar tylko kilku godzin dziennie, na więcej (dubli) szkoda prądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całodniowy regionalny? Przecież skoro nawet i teraz niektóre ośrodki mają problem z wypełnieniem ramówki w swoim programie lokalnym, to z całodniowymi regionami miałyby jeszcze większy problem - chyba że np od 9 do 13 i od 20 do 22 byłyby telezakupy. ;) 

 

W pełni się zgadzam ze słowami TomPL i informatyk2017 - TVP 3 nie jest poważną stacją. Ciekawi mnie to, dlaczego ramówka jest taka słaba, skoro... są pomysły, plany nawet i na dobrą ramówkę. Jak się dobrze zastanowi, to program w paśmie lokalnym może być nawet i dobry, wiem, że to, co mówię, to jest wróżenie z fusów, i marzenia, ale trudno. Można np utworzyć programy o historii danego regionu np Małopolski (jeden - dwa odcinki na jeden region województwa). W województwie jest dużo transmisji różnych koncertów, meczów sportowych. To też można transmitować. Nawet i program poranny można wykorzystać jako telewizję śniadaniową, coś w formie np PNŚ. Dla terytoriów przygranicznych nawet i można by stworzyć rozmówki, dla np osób, które chciałyby pojechać na wakacje. Skrót z informacjami o wydarzeniach kulturalnych, sportowych w danym dniu w danym województwie. Program kulinarny. Ewentualnie jakiś ciekawy dokument, reportaż. Itd itd. Jest naprawdę wiele pomysłów, tylko problemem są chęci. I pieniądze.

 

A co do TVP 3, to można z TVP 3 zrobić nawet i taką ogólno tematyczną stację. Szukam jakichkolwiek pomysłów, rad na ramówkę na TVP 3, bo smutno się patrzy na TVP 3 w stagnacji, w takim zaniedbaniu.

 

I oczywiście - TVP 3 w HD powinno być. I wraz z nim - lepsze dofinansowanie regionów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gierek napisał:

 Ciekawi mnie to, dlaczego ramówka jest taka słaba, skoro... są pomysły, plany nawet i na dobrą ramówkę.

Chyba sobie sam na to pytanie odpowiedziałeś.

 

12 minut temu, Gierek napisał:

 Jest naprawdę wiele pomysłów, tylko problemem są chęci. I pieniądze.

 

I oczywiście - TVP 3 w HD powinno być. I wraz z nim - lepsze dofinansowanie regionów

Środki są przeznaczane na główne anteny a takie stacje jak TVP 3 ,TVP Historia czy nawet TVP Rozrywka są traktowane jak to się mówi po macoszemu. A szkoda bo te kanały mogły by być ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest w porządku, bo każda stacja powinna być traktowana po równo - nawet i taka TVP Rozrywka. Oczywiście, że te kanały mogły by być ciekawe, tylko potrzeba pomysłu, i pieniędzy, a co do tych planów na ramówkę, to chodziło mi o to, że na tym forum były, są propozycje na ramówkę, z których... nawet nie wiem, czy jakikolwiek pomysł został wykorzystany przez TVP. Nie wiem, czy nie mają chęci, czy obecny stan ich zadowala, czy po prostu brakuje pomysłu/ pieniędzy. 

 

I wracamy do tzw punktu wyjścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gierek napisał:

Pamiętam zapowiedzi przejścia TVP 3 do HD. Do dzisiaj nawet nie wiem, czy poczyniono jakikolwiek krok w stronę realizacji tej obietnicy. Ja osobiście nic nie słyszałem, także myślę, że dalej kwestia TVP 3 w HD stoi w martwym punkcie.

Oj... Moim zdaniem, z tego co pamiętam, były poczynione ku przejściu na nadawanie TVP3 w HD kroki i są ciągle jeszcze podejmowane.

To najbardziej aktualne "dane":

https://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/ (wcześniejszych niż ta na której "na dole strony" się kończy nie można chyba zobaczyć, ale z tego co pamiętam, a śledzę temat "praktycznie" od czasu zapowiedzi(i listę pojawiających się "ogłoszeń"): były ogłaszane zamówienia, "dozbrajanie" w sprzęt HD* dla OTV TVP3 od "początku tych zapowiedzi" - w sumie tak myślę, że to 16 Ośrodków i pewnie coś w Głównym Zakładzie w Warszawie(o ile taki istnieje dla TVP3 i o ile potrzebne w takim przypadku są "działania" w nim) trzeba było/trzeba zakupić sprzętu oraz mówiąc "krótko": wszystko "uruchomić" by grało + "zabawa" w kwestie formalne(których TVP ma chyba w takich przypadkach więcej od "komercyjnych"), także pewnie zajmuje to sporo czasu(bo powiedzieć, napisać co trzeba zrobić to chyba zajmuje "nieporównanie" mniej czasu od już "praktycznej pracy") i pieniędzy...)

https://tvp.eb2b.com.pl/ (zakładka: "Postępowania")

 

* z tego co pamiętam(mogę się mylić) i chyba nawet w tym wątku(TVP3 na tym forum) było o tym pisane, że dla TVP3 Rzeszów bodajże był ogłoszony "przetarg" na jakiś sprzęt(nie pamiętam jaki), który bodajże miał być "wyposażony" również w rozdzielczość: 4K. Większej ilości tego typu przypadków nie pamiętam. To tak tylko w ramach ciekawostki. :D

 

W treści powyższej wiadomości(postu) mogłem się niecelowo pomylić. Za wszelkie błędy: przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Pamiętam, że w tym wątku raz była przedstawiona podobna sytuacja - też była ważna transmisja sportowa, która została przerwana, bo musiały być wiadomości lokalne. Przepraszam, ale skoro już jest transmisja sportowa, to powinna zostać dokończona do samego końca, zresztą, to chyba pasmo lokalne poranne ma mniejszą oglądalność, a jak było z jakością transmisji meczu? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez nic sie nie stalo-mecz zostal wyemitowany na TVP3 tylko ze wzgledu na to,ze w tvp sport leciala FORMULA 1.ZRESZTA tvp sport jest tez w TV naziemnej a wiec widz nic nie stracil. Zupelnie inna sutuacje mielismy wczoraj gdzie wedlug programu TVP POZNAN  mial byc mecz pilki recznej,a bylo emitowane zupelnie co innego.Tu mozna sie klocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 10:22, michael112 napisał:

Dziś na antenie TVP3 był transmitowany mecz siatkarskiego Pucharu Świata Polska-Brazylia.
Trwa właśnie IV set, tymczasem przed chwilą transmisja została przerwana, bo... zaczęło się pasmo lokalne. :D

To niech w końcu się zdecydują co ma być na tym kanale a nie odwalają takie szopki.  Najlepiej gdyby ramówka w czasie transmisji była luźniejsza - to znaczy że jeżeli byłaby jakaś transmisja w czasie pasma lokalnego to owe pasmo mogłoby wyjątkowo odrobić stracony czas w innych pasmach.
Tymczasem ostatnio Satkurier pisze o ambitnych planach włoskiego odpowiednika TVP3 czyli RAI3 jeżeli chodzi o emisje satelitarną programu ośrodków - te wszystkie w kwietniu mają wejść na Hot Birda. W sumie to Telewizja Polska nie powinna być gorsza od Włochów i idąc za przykładem z niniejszego linku mogłaby w końcu dodać pozostałe 15 wersji TVP3 (a Warszawę podnieść do HD lub uruchomić "czyste" TVP3 i je podnieść do HD) a razem z tym TVP Wilno, Poland In i Biełsat TV na popularną u nas satelitę. Byłoby ciekawie: https://satkurier.pl/news/185121/regionalne-wersje-rai-3-wkrotce-w-tivsat.html

 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Poland napisał:

 a razem z tym TVP Wilno, Poland In i Biełsat TV na popularną u nas satelitę.

 

Na wschodzie kanały nadają na Amosie 4W  i Siriusie 5E. Ty chcesz umieścić kanał skierowany na tamten rynek na Hot Birda. Dla jednego kanału ludzie montowali by tam dodatkową antenę lub zez ? Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle problemów. Ostatnio w innym temacie innej stacji pojawiły się narzekania, bo z powodu przedłużającej się transmisji odwołano jakiś program. Gdyby tu też tak zrobiono, to zaraz jakaś pani Jadzia z Łomży by napisała, że głupi przez głupi sport nie zobaczyła lokalnego programu xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...