Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jak już wspomniał @Kirk, OTV mają mniej środków pieniężnych żeby zrobić swój większy program lokalny (w dodatku większość OTV nie nadaje reklam). Zresztą pasmo wspólne TVP3 też jest biedne w ramówce, skoro emitują tureckie seriale czy powtórki z innych anten TVP typu ''Alarm!'', ''W tyle wizji'', ''Ocaleni'' czy ''Rolnik szuka żony''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ośrodki miały dostać jakieś dofinansowanie ze sprzedaży akcji, czy czegoś w tym rodzaju, ale to może być za mało przy tak dużej liczbie kanałów. Dlatego myślę, że prędzej inne ośrodki dołączą do TVP 3 Warszawa na satelicie, niż staną się bardziej atrakcyjne pod względem ramówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes Kurski zresztą twierdzi że wejście na satelitę mogłoby pozytywnie podziałać na ośrodki a to w konsekwencji dać rozwój i większą liczbę pasm. Z tego co policzyłem optymalny czas dla ośrodków przy dobrym rozłożeniu pasm wynosiłby 8 godzin i 30 minut zaś maksimum to nie 16 godzin jak było proponowane a pół doby czyli 12 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 01:00, Poland napisał:

Prezes Kurski zresztą twierdzi że wejście na satelitę mogłoby pozytywnie podziałać na ośrodki a to w konsekwencji dać rozwój i większą liczbę pasm. Z tego co policzyłem optymalny czas dla ośrodków przy dobrym rozłożeniu pasm wynosiłby 8 godzin i 30 minut zaś maksimum to nie 16 godzin jak było proponowane a pół doby czyli 12 godzin.

Korzyść dla ośrodków z wejścia na satelitę byłaby taka, że widzowie, którzy korzystają z usług platform satelitarnych, nie byliby skazani tylko na warszawską wersję Trójki, mogliby śledzić program swoich regionów bez konieczności zakładania sobie NTC. Tyle tylko, że też takie wejście powinno być dobrze rozreklamowane, by faktycznie abonenci wiedzieli o takiej możliwości.

 

Co do tego czasu, to mam pytanie: w jaki sposób to obliczyłeś? I czym mają zapełnić te od 8,5 do 12 godzin? Samymi informacjami i publicystyką byłoby ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy wreszcie TVP3 przejdzie na HD. Były chyba plany na 2019, minęła już połowa roku i nic nie słychać.

Myślę że HD na trójkę wyjdzie jak będzie DVB T2.default_biggrin.png  

EDIT: Albo nie, bo możliwe że dvb t2 wyjdzie dopiero za 2l a po co by mieli tyle opóźniać

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kirk napisał:

Korzyść dla ośrodków z wejścia na satelitę byłaby taka, że widzowie, którzy korzystają z usług platform satelitarnych, nie byliby skazani tylko na warszawską wersję Trójki, mogliby śledzić program swoich regionów bez konieczności zakładania sobie NTC. Tyle tylko, że też takie wejście powinno być dobrze rozreklamowane, by faktycznie abonenci wiedzieli o takiej możliwości.

 

Co do tego czasu, to mam pytanie: w jaki sposób to obliczyłeś? I czym mają zapełnić te od 8,5 do 12 godzin? Samymi informacjami i publicystyką byłoby ciężko.

Wziąłem pod lupę łączny czas przy wykorzystaniu wszystkich slotów czasowych przez cały tydzień (czyli obecnie: 7:00 - 9:00, 10:00 - 12:00, 12:30 - 13:00, 14:00 - 15:00, 17:30 - 20:00 (lub nawet 17:00 - 20:00 w piątki) i 21:00 - 21:30) a na dodatek wziąłem też pod uwagę pierwotne czasy gdy TVP3 była pierwszą TVP Regionalną i niezrealiowany pomysł Prezesa Daszczyńskiego który chciał aż 16 godzin dla ośrodków.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest święto, ale mogli sobie darować ten monstrualny ozdobnik.. Na HD jest duży a co dopiero na kanałach SD... Można by było to dać mniejsze obok loga, ale ten kto postawił ten ozdobnik jest ewidentnie ślepy. W dodatku to telewizja publiczna, a nie jakiś mały nadawca.6fbdee6599505a603e10305e6cd65f02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od 7 września zniknie pasmo lokalne od poniedziałku do piątku od 12:30 do 13:00, lokalne pasmo wieczorne o 21:00 zostanie przeniesione na 21:30.

 

Pojawią się również w ramówce TVP 3 następujące zmiany:

- Dodatkowa powtórka ''W tyle wizji'' od poniedziałku do piątku o 11:35.

- ''Korona Królów'' od poniedziałku do piątku o 20:00.

- Teleturniej ''Gra słów. Krzyżówka'' od poniedziałku do piątku o 12:30, 20:30 i 5:30.

- ''Pasmo przedsiębiorczości rolniczej'' od poniedziałku do piątku o 6:35.

- Seriale (pewnie tureckie) od poniedziałku do piątku o 11:00, 15:05 i 1:50, zaś od poniedziałku do czwartku będzie o 0:45 serial kryminalny.

- ''Kino Retro'' w soboty i niedziele o 15:15 (powtórka w niedziele o 23:05).

- Pasmo rozrywkowe w niedziele od 20:00 do 21:30.

- ''Program sportowy'' w soboty i niedziele o 22:20.

 

Szkoda że TVP 3 nie może stać się np. polskim odpowiednikiem Rai 3, jeśli chodzi o ofertę programową (np. mogłaby powstać polska wersja ''Bloba'' bądź ''Fuori Orario'').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było takie proste, to już dawno by się taki ruch poczyniło. Inna sprawa, czy akurat taka kwota by starczyła, bo też jednak każdy ośrodek ma swoje potrzeby.

Nie sprowadzałbym tu jednak kwestii tylko do tego, żeby dać pieniądze, bo to jest tylko jeden ze składników. Musi być pomysł na to, co w tym paśmie regionalnym ma być emitowane.

 

A co do tego polskiego odpowiednika Rai Tre i wymienionych przykładów... o ile "Fuori Orario" byłoby dość łatwo w polskich warunkach zrobić, głównie jeśli chodzi o część filmową, bo przedmów Ghezziego się nie podrobi, to nie wiem, czy polska wersja "Bloba" by chwyciła. Nie bez powodu żaden inny kraj na świecie nie zrobił podobnego programu (wszelkie "Łapu capu" i "Zappingi" się nie liczą, bo to nie jest "Blob"), bo to jest tak specyficznie wykonane, że chyba trudno byłoby to odwzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przydałyby się zmiany w TVP 3. Czasami mam takie wrażenie, że na TVP 3 nie ma pomysłu, i ten kanał jest "po to, żeby był", że ten kanał jest w mocnej stagnacji. Pasmo wspólne jest zaniedbane, skoro niektóre pozycje w nim to powtórki. Program lokalny ośrodki też mogłyby lepiej zagospodarować, ale to już nie zależy ode mnie. Szkoda, że TVP 3 jest teraz w takiej stagnacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest po prostu za dużo ośrodków regionalnych o za dużych kompetencjach względem ich możliwości i źle rozwiązane pasmo ponadregionalne (które obecnie sporadycznie występuje), o powtórkowym, centralnie sterowanym paśmie wspólnym nie wspominając. Powinno być tak z 6-10 ułożonych z sensem kanałów ponadregionalnych z przynajmniej ograniczonym pasmem wspólnym, a niektóre ośrodki regionalne + ewentualny nowy ośrodek koszaliński (analogiczny do struktury programów regionalnych Polskiego Radia) powinny być ograniczone tylko do serwisów informacyjnych, publicystyki i lokalnych reklam - coś podobnego do niemieckich kanałów lokalnych telewizji publicznej zwanych zbiorczo jako Dritten.

Edytowane przez lukis90el
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko TVP3 Katowice (tak samo jak 15 innych ośrodków regionalnych TVP) jest przyczepiona do kuli o nazwie centrala w Warszawie, i to centrala w Warszawie decyduje o OTV choć OTV mają swoich dyrektorów, rady nadzorcze i rady programowe.

 

Pomysł @lukis90el popieram, choć wymagałoby to ogromnych środków pieniężnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie pasm lokalnych do serwisów i programów publicystycznych? To mogłoby się sprawdzić, pod warunkiem, że same pasmo lokalne zostałoby mocno skrócone, ponieważ robienie z ośrodków TVP3 lokalnych wersji TVP Info nie przyniosłoby TVP żadnych korzyści, zwłaszcza finansowych. Tu potrzebna jest różnorodna oferta związana z danym regionem. Nie tylko same serwisy informacyjne, ale również programy kulturalne, dokumentalne, kulinarne, a nawet rozrywkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2019 o 07:47, lukis90el napisał:

Moim zdaniem jest po prostu za dużo ośrodków regionalnych o za dużych kompetencjach względem ich możliwości i źle rozwiązane pasmo ponadregionalne (które obecnie sporadycznie występuje), o powtórkowym, centralnie sterowanym paśmie wspólnym nie wspominając. Powinno być tak z 6-10 ułożonych z sensem kanałów ponadregionalnych z przynajmniej ograniczonym pasmem wspólnym, a niektóre ośrodki regionalne + ewentualny nowy ośrodek koszaliński (analogiczny do struktury programów regionalnych Polskiego Radia) powinny być ograniczone tylko do serwisów informacyjnych, publicystyki i lokalnych reklam - coś podobnego do niemieckich kanałów lokalnych telewizji publicznej zwanych zbiorczo jako Dritten.

Pomysł nawet ciekawy, tyle tylko, że problem zacząłby się już by przy decydowaniu, jak pod względem terytorialnym mają wyglądać te kanały ponadregionalne i które ośrodki powinny być ograniczone. Przy wszystkich wadach obecnej TVP3 i ośrodków ich zaletą jest to, że obecnie każde województwo ma swój własny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, neo_patryk napisał:

Ograniczenie pasm lokalnych do serwisów i programów publicystycznych? To mogłoby się sprawdzić, pod warunkiem, że same pasmo lokalne zostałoby mocno skrócone, ponieważ robienie z ośrodków TVP3 lokalnych wersji TVP Info nie przyniosłoby TVP żadnych korzyści, zwłaszcza finansowych. Tu potrzebna jest różnorodna oferta związana z danym regionem. Nie tylko same serwisy informacyjne, ale również programy kulturalne, dokumentalne, kulinarne, a nawet rozrywkowe.

Ograniczenie pasm lokalnych według mnie zmarginalizowałoby kanał. Załóżmy ,4 godziny programu lokalnego ,a reszta powtórki? W każdym regionie coś się dzieje,są imprezy kulturalne ,sportowe. Można zrobić transmisję z przygotowań,relacjonować na żywo przebieg. A tak są krótkie wzmianki, że taka i taka impreza się odbyła i to wszystko. Według mnie pasmo TVP 3 można by podzielić na 3 części. Pasmo lokalne,pasmo wspólne regionów- wymiana materiałów pomiędzy ośrodkami i pasmo z programami które nie mieszczą się na pozostałych powiedzmy głównych antenach,tu chodzi mi   o sport na przykład. Jest jedno ale ,należało by zmodernizować studia i zacząć nadawać w HD a o tym nic ostatnio nie słychać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...