Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby pozostałe wersje TVP 3 były dostępne na platformach cyfrowych, to łatwiej byłoby całkowicie zrezygnować z podziału na regiony, niż zostawić na satelicie tylko jedną z nich. Obecność na platformach platform bardzo by pomogła pozostałym ośrodkom regionalnym, ponieważ abonenci, którzy nie korzystają z DVB-T zyskali by dostęp do TVP 3 z ich regionu, co podniosłoby ich oglądalność. Problem w tym, że TVP nie dostanie transpondera za darmo, a platformy też raczej woleliby uniknąć bałaganu, jaki wywołałoby umieszczenie dodatkowych 15 kanałów na oficjalnych listach. Dlatego uważam, że TVP bez ustawowego przymusu niewiele osiągnie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawia przekaz satelitarny, niż jakiś multipleks. Żeby nie okazało się, że to będzie jednorazowy wyskok. Wynajmą transponder na jakiś okres, umowa się skończy, nie przedłużą i tyle po wszystkich wersjach TVP 3 na satelicie.

Mnie bardziej ciekawi gdzie? Na Astrze? Bo z HB to się spóźnili jakieś 20 lat. No chyba że Kurski gra w PowerBall :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pozostałe wersje TVP 3 były dostępne na platformach cyfrowych, to łatwiej byłoby całkowicie zrezygnować z podziału na regiony, niż zostawić na satelicie tylko jedną z nich. Obecność na platformach platform bardzo by pomogła pozostałym ośrodkom regionalnym, ponieważ abonenci, którzy nie korzystają z DVB-T zyskali by dostęp do TVP 3 z ich regionu, co podniosłoby ich oglądalność. Problem w tym, że TVP nie dostanie transpondera za darmo, a platformy też raczej woleliby uniknąć bałaganu, jaki wywołałoby umieszczenie dodatkowych 15 kanałów na oficjalnych listach. Dlatego uważam, że TVP bez ustawowego przymusu niewiele osiągnie w tym temacie.

Dla Cyfrowego Polsatu to raczej nie byłby problem skoro ma VOD kanałowy oraz wszelkiej maści duble na liście. Wystarczy że zrobi dodatkową sekcje na liście i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że to niezbyt dobry pomysł. Co prawda Rai Tre na Hot Birdzie stosuje taką metodę, jeśli chodzi o emisję lokalnych serwisów, ale właśnie: w Rai ta lokalna zawartość to 4 wydania wiadomości dziennie, łącznie nieco ponad półtorej godziny. Natomiast tutaj byłoby nieco więcej, a przeczuwam że pewnie byłoby dość sporo nieporozumień przy ustalaniu, kto kiedy ma mieć swoje okno na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet także w TVP3. Transmisje z meczów grupowych reprezentacji Polski: 2 grudnia 17:50, 3 grudnia 13:50, 5 grudnia 20:20, 7 grudnia 13:50 i 8 grudnia 13:50. Transmitowane będą także półfinały: 15 grudnia 17:20 i 20:20 oraz finał 17 grudnia 17:20. Każda transmisja poprzedzona 10 minutowym studiem.

 

No i oczywiście ośrodki stracą 2 grudnia 140 minut programu, 5 grudnia - 100 minut, 15 grudnia - 205 minut, a 17 grudnia - 95 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, akurat tak się składa że w tych dniach, gdzie transmisje nachodzą na czas dla regionów, nie będzie co najmniej jednego wydania lokalnego serwisu, a 15 grudnia to chyba będą one tylko o 17:30, bo tam te kilkanaście minut zagospodarowano. Chyba że któryś ośrodek się odłączy, ale myślę że tego raczej nie zrobią. Więc co najwyżej stracą ci, którzy są przyzwyczajeni do oglądania lokalnych informacji.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od najbliższego piątku pojawi się nowa ramówka TVP3 Szczecin:

 

- Powróci program publicystyczny ''Obraz Dnia'' pod nową nazwą ''Kronika Obraz Dnia'' (poniedziałek-sobota, godz. 17:30).

- Powróci rozmowa polityczna pt. ''Spięcie'', która będzie w ramach ''Kroniki Obraz Dnia''.

- Pojawią się dodatkowe wydania ''Kroniki'' o godz. 7:30 (poniedziałek-piątek), 10:30 (sobota-niedziela) oraz 20:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 3 po raz kolejny pokazało "klasę". Wywalać ważny mecz i dawać archiwalne powtórki retransmisji. Ramówka urodzinowa Katowic niczym nocna na TVP Rozrywka/TVP Polonia. Co Wy wszyscy widzicie w tym kanale? Bywają tu takie oryginały, co nagrywają każdą zmianę oprawy graficznej albo oglądają telezakupy. Jedyne co ma tam jakąkolwiek wartość to lokalne serwisy informacyjne. Szkoda tylko, że każdy z nich wygląda inaczej, przez co dochodzi do takich cyrków, że w jednym ośrodku potrafi to wyglądać nieźle, być nowocześnie, dynamicznie, a inny wygląda jak z pirackiej telewizji piwnicznej z roku 1997. Do tego ta jakość obrazu - przecież TVP 3 zatrzymało się technologicznie w czasach, gdy internet był tylko w co piątej wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewacie po obecnej TVP3 Katowice? To już nie są czasy lat 90-tych, tzw. Tele 3 - wtedy to była prawdziwa telewizja. Dzisiaj raczej dawnego programu TVP3 Katowice nie da się zrobić, głównie z powodów finansowych.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi taki pomysł jak zaprezentowały wczoraj TVP3 Katowice bardzo mi się podoba, zwłaszcza że rok temu w coś podobnego bawił się "mój" ośrodek w Krakowie przy okazji Światowych Dni Młodzieży. 

Ciekawy jestem jaki generalnie pomysł ma prezes Kurski na Trójkę, gdyż generalnie mówiąc pasmo wspólne obecnie wygląda marnie. Zastanawiam się tutaj:

1. Czy po dofinansowaniu obok przejścia TVP3 na jakość HD (o czym Prezes TVP mówił na 24 PiK'u czyli Przeglądzie Ośrodków Regionalnych) w planach jest też poszerzenie pasm dla ośrodków do obiecanych 16 godzin? Patrząc bowiem na Katowice czy rok temu Kraków śmiem twierdzić że nie jest to głupi pomysł.

2. Jak Prezes TVP zamierza wsadzić całą szesnastkę wersji TVP3 na satelitę - na 24 PiK'u mówił o dwóch pomysłach, z których to jeden ma być tworzony razem z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Ciekawy tu jestem konkretów w tej sprawie.

3. Czy jeżeli TVP3 ma być w HD to gdzie ona ma być dostępna? Na DVB-T wiadomo jeden kanał by poleciał (TVP Rozrywka?) na MUX8 ale co z satelitą i kablówkami? Innej opcji niż siedemnasta wersja "krajowa" tutaj niestety nie widzę. 

Generalnie to w przyszłym roku może być ciekawie z ośrodkami - oby tylko nie były one karmione niespełnionymi obietnicami jak za Prezesa Daszczyńskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...