Jump to content

Recommended Posts

Może pikanie jest dużym podobieństwem, ale końcówka to wogóle nie przypomina BBC. To pewnie własny twór śląskich muzyków (nie wiem kto skomponował tę oprawę, bo ja wiem że poprzednią to J. Skrzek stworzył).

EDIT: Wreszcie jest nagranie oprawy Trójki Wrocław:

https://youtu.be/Q8vTsZMPy9E

I odpowiedź na pytanie które zadałem gdzieś chyba w styczniu lub lutym - skąd ta muzyka z pauzy? Otóż myślałem, że Majchrzak to skomponował, ale jednak stało się inaczej - pochodzi ona z jednej z bibliotek muzycznych, a dokładniej 5 Alarm Music.

Tutaj pełny podkład do Dziennika Regionów: http://www.supershare.pl/?d=858D08F42

Zaś akurat TVP3 na swoim profilu facebookowym wstawia prognozy pogody bez lektorki i to... z muzyką, która pochodziła jeszcze z TVP Poznań.

Edited by Kuba2015

Na TVP3 w niedzielę od 13.15 transmisja na żywo spotkania żużlowego Polska - Reszta Świata, które zostanie rozegrane w Zielonej Górze. 

Wczoraj prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział na przesłuchaniu w RMN, że chciałby wprowadzenia ustawowego nakazu rozczepiania sygnału satelitarnego TVP3 na ośrodki regionalne w platformach cyfrowych.

To by było możliwe, gdyby powstała platforma TVP na Astrze. Na HB nie ma szans, bo po roku kosztów TVP by zbankrutowała.

Wczoraj prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział na przesłuchaniu w RMN, że chciałby wprowadzenia ustawowego nakazu rozczepiania sygnału satelitarnego TVP3 na ośrodki regionalne w platformach cyfrowych.

Idiotyczny pomysł. Za duże koszty. Jest DVB-T, a jak ktoś nie ma możliwości korzystać, to lepiej popracować nad jakością odtwarzacza na tvpstream.tvp.pl.

Dla mnie ogólnie pomysł fajny. Ja odkąd odbieram telewizję z satelity dużo rzadziej oglądam swój kanał TVP 3 regionalny bo nie chce mi się dodatkowo przełączać na telewizję naziemną.

Edited by fan tv

Jeżeli już TVP ma w coś ładować bardzo duże pieniądze to lepiej, żeby wrzuciła to w uruchomienie wersji HD swoich kolejnych kanałów. 

Od 13.15 na TVP Rzeszów ekstraklasa futsalu Clearex Chorzów - Rekord Bielsko - Biała, to spotkanie również na innych ośrodkach regionalnych TVP. 

W trakcie dzisiejszego Dziennika Regionów w trakcie 2 reportaży były usterki techniczne (m.in. o łaźni dla bezdomnych w Opolu). Bez żadnych przeprosin natychmiast przechodzono do następnych informacji. Usterka ma prawo się wydarzyć, jednak powinno się wrócić do tych materiałów.

Wczoraj Dziennik Regionów się zmienił.

Teraz studio nabrało liftingu (inne, ciemniejsze oświetlenie oraz usunięcie tych białych linii z tła tzw. "akwarium lub pikselowatego miasta") no i podczas widoku na prezentera jest na dole biała belka z dużym czarnym podpisem tematu.

Niestety nic nie mogę powiedzieć o oprawie czy belkach, bo... nadal bez zmian. Czyżby pracownicy TVP3 byli leniwi, że nie mogli zmienić oprawy zielonej z czasów Regionalnej?

13925022_1175325205822231_63192457573277
https://www.facebook.com/FaktyTVP3/posts/1223161557705262
Zarówno grafika, która jest mooocno inspirowana, jak i posty w stylu "Z echa nieistotnych informacji" są dla mnie świadectwem że TVP Wrocław mocno przestraszyła się komercyjnego konkurenta czyli Echo24. Moim zdaniem to mega słabe. Nie wiem kto wpadł na ten pomysł ale jest wręcz kuriozalny. Rozumiem że Echo czerpie z dużo bardziej doświadczonego TVP Wrocław, ale te nerwowe ruchy ze strony TVP są dość żenujące.

I to będzie w paśmie wspólnym. Natomiast TVP3 Warszawa rozpocznie transmisję z Rajdu Barbórki o 18:00.

Z anteny TVP3 znika program ''Kultowe rozmowy'', w którym Tomasz Raczek na zmianę z Katarzyną Marcysiak z TVP3 Bydgoszcz przeprowadzali wywiady ze znanymi osobliwościami kultury.

Według tego, co Raczek powiedział Wirtualnym Mediom, to program znika z anteny, gdyż nie pasuje do nowego wizerunku stacji.

I tu mnie właśnie to sformułowanie "nowy wizerunek stacji" zastanawia. Co to dokładnie oznacza? Czyżby szykowały się jakieś zmiany w tym kanale? I to po roku od zmiany z Regionalnej na Trójkę? Bo jak na razie ramówka do 15 stycznia żadnych zmian, ani w programach wspólnych, ani w paśmie lokalnym, nie przynosi.

Może "Trójka" zostanie bardziej upodobniona do TVP1 i TVP2 w celu poprawy wyników oglądalności. A sam program mógłby zostać przeniesiony do TVP Kultura.

Tak, bardziej upodobniona... TVP3 jest już trochę ogólną stacją, a zresztą musi mieć swój regionalny charakter i pasma lokalne.

Oby to miało jakiś przedziwny, ale jednak istotny związek z planowanym zmniejszeniem liczby kanałów przez TVP.

Po ponad 21 latach pracy z TVP3 Gdańsk odszedł dziennikarz Marek Wałuszko, który z TVP był związany od 1995 roku.