Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że się tu wtrącę, ale wreszcie wyłapałem pełną wersję letniej pętli TVP3 Wrocław. Niestety z lagami i bez dźwięku, ale co tam, skoro można wsadzić dźwięk z wiosennej pauzy i by było dobrze (początek też można uzupełnić). Jak ja drugi raz złapię pełną pauzę, to nagram na komputerze mojego brata który teraz jest zajęty, a na razie obejrzyjcie to:

http://www18.zippyshare.com/v/SXrfMjGc/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro TVP3 Szczecin w godzinach popołudniowych oderwie się od Pasma Wspólnego, związku z pogrzebem Wojewody Zachodniopomorskiego Piotra Jani:

 

11:10 Pożegnanie Wojewody Zachodniopomorskiego Piotra Jani - relacja.

13:30 Koncerty w TVP3 Szczecin: ''W hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego - Sacrum Non Profanum 2016. Wolfgang Amadeusz Mozart - Requiem D-Moll''.

14:00 Pożegnanie Wojewody Zachodniopomorskiego Piotra Jani - relacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj "Dziennik Regionów - tematy dnia" są na żywo, i to z prezenterem (dziś była Jola Wiśniewska). Tam są nawet relacje z ośrodków. Oprócz tego Co niesie dzień podzieliło się na 2 części. Pierwsza o 8:00, a druga o 10:00.

Niestety szkoda że oprawa i studio DR nadal te same, bo mogliby od razu je zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez centralę też, bo gdzie jest realizowany Dziennik Regionów i Echa dnia? W stolicy!

Poza tym, oceniam zmiany w Aktualnościach katowickich.

Czołówka: no jest super, o niebo lepiej od poprzedniej która była wstrętną amatorką, dodam jeszcze, że pewnie użyli gotowego szablonu do grafik, gdyż czołówka Poranka z TVP3 Rzeszów którą wstawiłem w tym temacie wygląda dosyć podobnie. Muzyka wygląda znakomicie, super, ok nawet, tylko że pewnie skomponował to ten sam co stworzył poprzednią muzykę do "Aktualności" (widziałem to w napisach końcowych). Poza tym nazwy miast powróciły do oprawy. Jeszcze dodam, że w "Sporcie" i "Pogodzie"/"Magazynie Meteo" jest podobnie, tyle że przeważa kolor jasnoniebieski oraz inne napisy i obrazki (w Sporcie dyscypliny sportu i napisy "SPORT W REGIONIE", a w Pogodzie podgląd nieba z chmurami). I tak wreszcie Katowice są lepszym ośrodkiem bez żadnych złych tandet jak moja Warszawa.

Studio: nie oceniam go, bo bez zmian, ale nabrało liftingu - na ekranach nowe czołówki oraz scenografia została pomniejszona + chyba nowy stół.

Grafika ekranowa: Cóż by powiedzieć o niej. Poprzednia wyglądała super, lecz troszkę większa, a tu teraz... jeszcze większa. Przesada po prostu. Większy scroll i zegarek, mogliby je pomniejszyć. To chyba dla starszych osób żeby... widziały, ale dla młodszych to będą wielkimi literami widać i koniec. Belki - takie sobie, prostokątne, troszkę przypominają poprzednie z krakowskiej Kroniki. Co ciekawe w pierwszym wydaniu po zmianach nie było belek (jakaś awaria?), a pojawiły się one dopiero w Sporcie i wydaniu o 21:30. W dodatku nie są równe do scrollu (OMG!), a na dowód pochwalę się wam tymi screenami:

http://extraimago.com/image/wINk

http://extraimago.com/image/wINo

Potem oczywiście w drugim dniu tej oprawy już wszystko się poprawiło, więc jest git, ale nadal źle to wygląda. Poza tym teraz informacje przewijają się na pasku jak w Polsat News. Dodam że scroll wygląda mi na podobieństwo do warszawskiego ośrodka:

http://i.imgur.com/djKtU1Q.png

Mapy pogodowe oczywiście bez żadnych zmian, bo są ładne i pasują do klimatu ośrodka katowickiego. Podsumowując... ładnie wyszło, ale trochę wad jak wyżej. Ocena: 8/10. I jeszcze nagrania:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Aktualności TVP Katowice" po zmianach wypadają gorzej, niż przed zmianami. Dla mnie sporym zaskoczeniem była informacja, że zdecydowano się na lifting, troszkę za szybko, bo poprzedni wizerunek serwisu nie utrzymał się zbyt długo (około 2 lat). Zmiany muszą być, ale nie aż tak częste. Lepie by były bardziej przemyślane.

 

Czołówka jest ok, ale ścieżka dźwiękowa jest żywcem wyjęta z BBC, poprzednia muzyka (świetna zresztą) została skomponowana chyba przez J. Skrzeka. Więc jak usłyszałem jingiel znany z brytyjskiej tv publicznej, to trochę się zaniepokoiłem.

 

Scenografia nie przeszła wielkiej rewolucji zmieniono ekrany. Jest bardziej ubogo, zniknął wielki ekran, który był widoczny za prowadzącym. Zmieniono stół prezenterski (po co?). Prowadzący stoi, a nie siedzi za nim Nie wiem, skąd ta moda. Lepiej by prezenter siedział, a stać może w wyjątkowych sytuacjach. Jest żywsza gestykulacja prowadzącego (wcześniej było tego mniej, jestem jednak przeciwny sytuacji, gdy dziennikarz w ogóle się nie porusza, stoi lub siedzi jak posąg - musi być nieco swobody). Jednak musi być zachowany jakiś umiar.

 

Forszpany - tego jest za dużo! Nie dość, że są dłuższe, to po przedstawieniu prowadzącego przez przez głos zza kulis (kolejna dziwna moda, jakby prezenter nie umiał się sam przedstawić) i przedstawieniu najważniejszych tematów, pojawia się prezentacja 2 - 3 reporterów w terenie, którzy pojawią się w programie. To marnowanie czasu antenowego! Mniej więcej w połowie programu jest zbędna długaśna zapowiedź materiału, który pojawi się za kilka minut (wcześniej były 3 i to w bardziej skondensowanej formie). Zrezygnowano z końcowej rozmowy gospodarza programu z prowadzącymi sport i pogodę,  "pogodynka" została, ma ona wejście reporterskie. Na końcu programu w studiu gości reporter, który zapowiada temat, który pojawi się w wieczornym wydaniu. To kolejna niepotrzebna nowość.

 

Belki z napisami są czytelniejsze. Pasek z informacjami jest bardziej widoczny, zdecydowano się na rozwiązanie z Polsatu News (podoba mi się taki pomysł). Belki z podpisami są za małe w porównaniu z belką z poruszanym tematem. Tu jestem zwolennikiem dużych czcionek, by wszyscy mogli zobaczyć, co jest napisane. TVP Katowice wycofała się z mody na zmniejszanie wielkości tekstu, ta moda za granicą jest jakąś plagą.

 

Ogólnie rzecz biorąc - mogło być znacznie lepiej. Programy informacyjne są coraz mniej informacyjne, to już taki stały trend.

Edytowane przez Dawidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawidek: Muzyka do Aktualności to ona nie jest żywcem wzięta z BBC. Chyba że chodzi ci o podobieństwo brzmienia.

 

EDIT: Od dzisiaj obowiązuje nowa oprawa jesienna Trójki:

Resztę elementów oprawy nagram i tutaj już niedługo wrzucę. A ja tymczasem powiem, że Wrocław zmienił swoją lokalną wersję oprawy, a Gdańsk i Rzeszów już korzystają całkowicie z oprawy ogólnopolskiej.

 

EDIT 2: Cóż, mam pytanie: Czy może ktoś nagrać wszystkie pętle jesienne ośrodków, jakie są? No bo musiałbym nagrywać na komputerze mojej siostry lub brata, ale w tych obu pokojach niestety komputery zostały zabrane, więc z lagami to byłby kiepski problem, bo mam Vistę i niestety nie mogę usunąć lagów jak ja nagrywam Bandicamem. Przy okazji jeśli ktoś tego nie zrobi, to nagram to sam w kiepskiej trochę jakości. Nagrałem ja oczywiście i mam fragment pętli TVP3 Wrocław:

http://www99.zippyshare.com/v/Yn9goP6O/file.html

Niestety nie widziałem jej całej... Warszawa też zmieniła swoją pętlę - tymrazem po lewej chyba szczeniak, a po prawej park różowych kwiatów, niestety nie wiem co dalej jest w tle. Za to widziałem, że Gdańsk i Lublin już kończą swoje pasmo lokalne... ogólnopolską pętlą Trójki. A więc TVP3 Gdańsk już nie korzysta z oprawy własnej zrobionej na szablonie gotowym - a to szkoda.

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale napiszę schemat przełączeń na dany ośrodek (stan z dzisiaj):

Białystok - pauza wiosenna

Bydgoszcz - brak pętli

Gdańsk - plansza "Telewizja Gdańsk" z Neptunem

Gorzów Wielkopolski - pauza wiosenna

Katowice - słynna plansza "TELEWIZJA KATOWICE"

Kielce - jesienna pauza pasma wspólnego

Kraków - pauza zimowa

Lublin - brak pętli

Łódź - pauza zimowa

Olsztyn - jesienna pauza pasma wspólnego

Opole - pauza wiosenna

Poznań - plansza Telewizji Poznań z Ratuszem

Rzeszów - nie wiem, bo dzisiaj od razu było kalendarium "Dzień po dniu"

Szczecin - widok na Wały Chrobrego, potem ich rysunek i logo TVP3 Szczecin na planszy

Warszawa - pauza jesienna

Wrocław - plansza "telewizja Wrocław" z zegarem Ratuszowym

To tyle, już niedługo (może dzisiaj) nagram elementy oprawy Trójki Wrocław z jesieni.

Edytowane przez Barti
Usunieto fragment postu niezwiązany z tematem niniejszego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawidek: Muzyka do Aktualności to ona nie jest żywcem wzięta z BBC. Chyba że chodzi ci o podobieństwo brzmienia.

Może trochę przesadziłem, że żywcem wzięta, ale podobieństwo jest duże. BBC ma sporo wersji swojego jingla, różniące się detalami. Na Youtube sporo jest takich materiałów.

Edytowane przez Dawidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...