Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A niech redukują. Byle pasmo wspólne było bardziej sensowne, a nie jakieś powtórki "Plebanii" :P

 

Dla mnie twoje słowa są żenujące. Ja jestem zwolennikiem Programu Lokalnego w TVP3, gdzie dla mnie skrócenie Programu Lokalnego jest dla mnie skandalem i według mnie, Prezes Jacek Kurski powinien dać więcej pieniędzy na Oddziały Regionalne TVP i dać im więcej godzin, a nie im skrócić.

Mariusz Pilis może zostać szefem TVP3:

http://www.press.pl/tresc/45183,mariusz-pilis-moze-zostac-szefem-tvp-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frontowiec i sp-ka :) A co chcecie emitować w programach lokalnych? Serial "Dom" jak  w Warszawie czy może Plebanię w Lubelskim? W paśmie wspólnym powinny być nadawane wartościowe programy produkowane w ośrodkach. Te które nie mieszczą się  w TVP 1 i 2 czy TVP INFO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie twoje słowa są żenujące. Ja jestem zwolennikiem Programu Lokalnego w TVP3, gdzie dla mnie skrócenie Programu Lokalnego jest dla mnie skandalem i według mnie, Prezes Jacek Kurski powinien dać więcej pieniędzy na Oddziały Regionalne TVP i dać im więcej godzin, a nie im skrócić.

Mariusz Pilis może zostać szefem TVP3:

http://www.press.pl/tresc/45183,mariusz-pilis-moze-zostac-szefem-tvp-3

Tak, daj im pieniądze, swoje własne pieniądze. Niech je przeżrą na bezsensowne programy z gadającymi głowami i wycieczki do zakładów przetwórstwa mięsnego, emitowane w milionie audycji o charakterze publicystyczno-społecznym z lokalnymi newsami włącznie. TVP 3 musi być lepiej zarządzane, bo teraz to jest bieda i smród. W obecnej formie jest ona tak potrzebna widzom jak była TVP Polonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niesie dzień o 8:30 i Dziennik Regionów o 22:00 - dobry pomysł. A wieczorne wydania serwisów lokalnych o 21:30. Dodam jeszcze że będą "Kreatywni", "Atlas Regionów" i "Sport w regionach - flesz", więc wreszcie powrót do serwisów sportowych w TVP3. Wogóle to skrócenie pasm mi się nie podoba, a mogli zrobić tak:

Poniedziałek-piątek (6h 10min):

7:00-8:30

12:30-13:00

15:15-16:00

17:30-22:00

Sobota-niedziela (7h 20min):

10:00-11:30

13:00-13:45

15:15-16:00

17:30-22:00

Dzięki temu byłoby rozwiązanie na to żeby pasma lokalne się wydłużyły, a nie skróciły.


A dziś, 12 sierpnia Wrocław o 8:15 próbował włączyć TVP3. I włączył, ale potem naciśnięto TVP3 Wrocław tak szybko, że potem była pętla Trójki. Pewnie ktoś bawił się przyciskami :D Nagranie:

http://www100.zippyshare.com/v/Hcpa6kET/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe minuty niczego nie zmienią, jeśli ośrodki nie będą miały pomysłu na ich zagospodarowanie. A prawda jest taka, że są takie ośrodki, które stać w zasadzie tylko na realizację lokalnych wiadomości, programu typu "rozmowa dnia" i jednego, góra dwóch magazynów o rolnictwie czy innych sprawach. Nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reportaże...te w pysk jeża kopane reportaże. Wszystko tylko nie ten [beep]. TVP 3 nie potrafi realizować reportaży. Pod tym względem zatrzymali się w latach 80 tych i czasach Radiokomitetu. Wygląda to praktycznie zawsze w ten sam sposób. Ekipa, około pięcioosobowa jest wysyłana do jakiegoś kościoła, urzędu, zabytku, muzeum, zakładu produkcyjnego, instytucji której istnienie obchodzi tylko jej pracowników. Puszczamy czołówkę robioną w programie dla systemu Windows 98 z przaśnymi widokami w tle i absurdalnym napisem na środku typu "Wspaniałe cośtam ziemi jakiejśtam" lub "Cośtam jest najważniejsze" (kto w dzisiejszych czasach tak nazywa cokolwiek?). Drętwa dziennikarka nieudolnie udaje, że ją ten temat ją interesuje. Najazd kamery na nią jak stoi i gada albo idzie i gada z pamięci jakieś absolutne kwasy mające na celu chyba widza zachęcić a jednak całkowicie odrzucają kogokolwiek. Czasami nie starcza pieniędzy nawet na to, to napisy albo lektor lecą jako wstęp. Potem pokazują wywiad z jakimś straszliwie nudnym typem, w jego trakcie pokazują jakieś wnętrze, otoczenie. Potem znika nudziarz, zostaje otoczka, w tle jakaś przaśna muzyczka i/lub bezpłciowy lektor beznamiętnie tłukący napisany mu tekst. Powtórzyć dziesięć razy, mamy to. Można puścić o każdej porze dnia i nocy bo i tak nikt tego nie obejrzy. No, może poza @Kuba2015.

 

Oczywiście ten schemat można, a nawet trzeba stosować w lokalnych serwisach informacyjnych. Nigdy się człowiek tak nie wyśpi jak przy nich :)

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, wiele reportaży realizowanych przez ośrodki to nudziarstwa, choć to wynika w niektórych przypadkach nie tyle z tego powodu, że robią to nieumiejętni dziennikarze (ale takie przypadki też są), a z takiego powodu, iż temat jest strasznie drętwy i ograny. Ja to zauważam nawet na pewnym przykładzie. Jedna reportażystka była tak dobra, że jej program na temat prowokacji gliwickiej (swoją drogą bardzo interesujący) był emitowany nawet w niemieckich stacjach. I co? Teraz zrealizowała jakieś smuty o Ciechocinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest emitowany w TVP3 film polski pt. ''Lepiej być piękną i bogatą'', który często jest emitowany w TVP Kultura i zauważyłem, że jak słychać zagraniczne dialogi, to są pokazane zarówno napisy, jak i słychać także lektora (Maciej Gudowski). Podobny sposób chyba też robili w ''Ranczu Wilkowyje'', gdzie można było zobaczyć napisy jak i usłyszeć lektora.


Od września Program Lokalny w TVP3 będzie emitowany w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00-11:15 i 17:30-22:00. W soboty o godz. 15:00 będą emitowane mecze II Ligi w Piłce Nożnej (Flesz będzie emitowany w sobotę o godz. 22:40).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...