Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj około 15:30 podczas reklam widniało logo Warszawskiej Trójki. Zaś podczas głównego TKW było... oznaczenie wiekowe, i nie było zegarka. Potem ktoś zapomniał wyłączyć oznaczenie, bo było nawet podczas reklam, a zegarek był już włączony. Ech, ta TVP3 Warszawa...

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Pietrzak i Ryszard Makowski dostali programy w TVP3 Warszawa. Pierwszy prowadzi program pt. ''Z szafy Pietrzaka'' w piątki o 21:00, a drugi dostanie program pt. ''Studio YaYo'' w niedzielę o godz. 18:15:

http://warszawa.tvp.pl/25821172/zapraszamy-na-studio-yayo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo go przed końcem pasma lokalnego widziałem. Na końcu jest napis "DO ZOBACZENIA   Redakcja Warszawsko-Mazowiecka". A ja jednak zauważyłem pełną pętlę TVP3 Warszawa, wrzucę ją jutro.

 

EDIT: Oto moje nagranie, w którym się znajdują: oprawa "Do zobaczenia", przejście na TVP3 (+ pętla warszawska!), przerywnik Wielkiej Piłki w Telewizji Polskiej i krótki letni ident Trójki:

http://www102.zippyshare.com/v/ozNc3XoO/file.html

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program satyryczny ''Studio YaYo'' w TVP3 Warszawa jest krytykowany w internecie:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nowy-program-satyryczny-studio-yayo-w-tvp3-warszawa-krytykowany-w-internecie

 

Obejrzałem ten program i muszę powiedzieć, że tak żenującego programu jak ''Studio YaYo'' to dawno nie widziałem w telewizji. Ryszard Makowski był śmieszny, lecz jak był w Kabarecie OT.TO. Mam nadzieję, że szybko ten program zostanie zdjęty z emisji.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozbroił mnie fakt, że kilku użyszkodników tego forum ma TVP 3 włączone chyba przez cały dzień i podnieca się zmianą oprawy lub telezakupami a nie zauważyło jak bardzo śmieciowy jest to kanał xD

"Studio Yayo" jest kwintesencją tego, jak słabym tworem jest teraz telewizja regionalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić. Każde, nawet przypadkowe zetknięcie się z tym kanałem to podróż w czasie, tak przynajmniej z piętnaście lat wstecz. Smutny to i żałosny widok. Źle traktuje się widza, który od telewizji regionalnej oczekuje czegoś więcej niż powtórek "Plebanii", czy gadających leśnych dziadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. TVP3 nie jest dobrze dofinansowana, stacja cofa się wstecz, a z kanału robi się TVP Archiwum. Poprzedni prezes TVP miał dobry pomysł na TVP3 m.in. przedłużenie pasm lokalnych do 16 godzin (mam mu za złe, że jeszcze w styczniu br. przed odejściem tego nie zrobił), a obecny prezes TVP tego nie zrobił i wraz z tym postarza TVP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma szans rozwoju regionów, to najrozsądniej zlikwidować ośrodki. Z TVP3 niech będzie trzecia antena ogólna. Ew. produkcję regionów ograniczyć tylko do nieregularnych kanałów w internecie. Albo połączyć je z TVP Parlamentem. To sensowniejsze rozwiązanie, niż taka prowizorka.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zgadzam się z wam że TVP3 w ostatnim czasie się zespuło - z ciekawych planów towarzyszących powrotowi "Trójki" na rynek praktycznie nic nie zostało więc pora coś zrobić z anteną zanim powstanie Zoom TV.Tej stacji generalnie przydałby się remont zarówno ramówki jak i liczby oraz rozłożenia w czasie pasm lokalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie z TVP Parlament byłoby również moim zdaniem najrozsądniejszym rozwiązaniem. Odciążono by jednocześnie TVP Info z relacji z sejmu/senatu, a sama "trójka" służyłaby jako drugi kanał informacyjny (coś jak Polsat News 2 czy TVN BiS). Myślę, że to by się spokojnie przyjęło, nawet jestem w stanie uwierzyć że widzowie tego właśnie oczekują.

Z regionalnych wersji zostawiłbym jedynie informacje lokalne i kroniki miast. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na ewentualne retransmisje wydarzeń kulturalnych (np. Rawa Blues na antenie TVP Katowice) i sportowe "na żywo" (II liga piłkarska, Nice Polska Liga Żużlowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ''Losowanie Loterii Paragonowej'' w TVP3 jest realizowane przez firmę zewnętrzną?. Pytam się, bo zauważyłem że dzisiejsze losowanie prowadził Piotr Maślak, który w styczniu br. został zwolniony z TVP.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dustman

Czyli wolisz jeszcze większe zubożenie ramówki, zamiast zmian? Kanałowi potrzebny jest konkretny kierunek - nie kolejny stan pośredni. Albo mocne dofinansowanie i wzmocnienie regionów, albo całkowita ich likwidacja (ew. zostawienie niewielkich odprysków w internecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy ;)

Nie wiem co w mojej wypowiedzi wskazywało na chęć jeszcze większego marginalizowania znaczenia tego kanału.

Twoje propozycje są na razie zbyt drastyczne. Podkreślam - na razie. Bo żeby wybrać jedną drogę najpierw trzeba zbudować pod nią fundamenty, stan przejściowy jest raczej nieunikniony gdyż TVP 3 nie jest główną anteną publicznej i nie przywiązuje się do niej takiej wagi. Nie może też jednak trwać za długo, gdyż to zatrzymałoby jakiekolwiek zmiany.

Likwidacja całkowita ośrodków spowodowałaby jeszcze większe osłabienie oferty programowej i jej postępującą, zgubną archaizację. Nie wyobrażam sobie, że bez nich "trójka" będzie lepsza, ale i z nimi jest nieciekawie.

Ładowanie dużych pieniędzy też nie jest gwarancją dobrego wykorzystania takiej szansy. Nie można być pewnym tego, że dotacje byłby dobrze wykorzystane. Ośrodków jest sporo, każdy ma niestety inne potrzeby, poza tym z regulowaniem ich działania jest jak widać ciężko, przez co ramówka wygląda niedbale i chaotycznie. Duży zastrzyk gotówki przy jednoczesnym pozostawieniu ich samych sobie byłby bardzo szkodliwy - ewentualna rywalizacja między nimi mogłaby zakończyć się bardzo szybko na...powrocie do stanu sprzed niego.

Dlatego najpierw trzeba zrobić przejściowy porządek. Do jesieni jest trochę czasu i powinno się go przeznaczyć na testy. Niby właśnie to Kurski robi, ale przyznajmy szczerze - nieudolnie. Trudno nazwać działaniem w dobrą stronę pojawianie się takich paszkwili jak "Studio YaYo" czy nawet emitowanie tam meczów Copa America. Takie coś raczej nie ma prawa zadziałać. TVP 3 to teraz obiekt kpin i drwin. Całkowicie słusznie.

Stąd też moja propozycja, by wrócić na chwilę do tego co kiedyś zdawało egzamin, jednocześnie rezygnując z realizacji / emisji wszystkich pozostałych, niepotrzebnych tworów.

Żadnych seriali dawno zdjętych z anteny, programów skierowanych do nikogo, telezakupów. Chyba lepszym rozwiązaniem jest na początek spróbować z pasmem TVP Parlament niż dalej emitować w tym samym czasie powtórki "Okazji" i "Psiego psychologa"?

Do tego można dobrać kolejne rzeczy. Nie rezygnowałbym z lokalnych serwisów informacyjnych, ale na pewno bym je unowocześnił. Podobnie z emisją różnych wydarzeń, ale to już wedle uznania.

Inną sprawą jest jakość techniczna, ale to już powinno być załatwione na końcu.

Oczywiście, to są tylko półśrodki. Dalej nie ma jednego, konkretnego rozwiązania, które nie wiązałoby się z nagłą, całkowitą zmianą i wielką niewiadomą. Nie mniej jednak najwyższy czas na to, żeby cokolwiek zostało w tym temacie zrobione, bo to chyba najbardziej zapuszczona i zabiedzona stacja. Aż wstyd, że takie coś jest możliwe w 2016 roku, czasach gdy myśli się o coraz bardziej wymyślnych technologiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jest nawet dobra, podoba mi się ten pomysł z pasmem TVP Parlament. W zasadzie to można by było z tym od razu ruszyć, dając relacje posiedzeń Sejmu. Może nawet nie musi to być od razu sygnowane marką TVP Parlament, ale same relacje już by mogły być. I tak nie obraduje się codziennie, a praktycznie rzecz biorąc to przez większość czasu TVP3 nie nadaje nic wartościowego, tylko same powtórki. Dziwi mnie to, iż powtarza się Agrobiznes z Jedynki. Po kiego grzyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Po co w TVP3 są emitowane powtórki ''Agrobiznesu'' i ''Sprawy dla reportera''?. Ja się zgadzam z pomysłem @Mr.Chiquity, w którym to TVP3 i Ośrodki Regionalne TVP powinny dostać dofinansowanie i wzmocnienie regionów. Także chciałbym, aby zwiększono godziny emisji pasm lokalnych (obecnie to 6 godzin, ale to za mało).

 

W latach 1994-1998 Ośrodki Regionalne TVP miały więcej godzin niż ''Pasmo Wspólne''. Zmienił to ówczesny prezes TVP Robert Kwiatkowski, który w 1998 roku postanowił mocno skrócić godziny emisji pasm lokalnych, gdzie wraz z tym zwiększył czas antenowy ''Pasma Wspólnego''. To był błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 1994-1998 Pasma Lokalne były emitowane w godzinach 8:00-15:10, 16:30-17:35, 18:05-19:15 i 21:15-0:00 czyli 12 godzin i 10 minut. We wrześniu 1998 roku skrócono Pasma Lokalne do 5-6 godzin. Obecnie to 6 godzin.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...