Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się raczej zapytał gdzie on teraz jest bo żal mi w szczególności pytań na które stacja miała nam odpowiedzieć.

 

Tymczasem zapraszam jutro (czyli w sobotę 27 lipca) na 12:00 do stacji TOK FM gdzie w audycji "Program Telewizyjny" będzie mowa zarówno o nowym tworze regionalnym jak i odmienionym TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już każdy żył nadzieją, że Trójka się odrodzi, a tu kicha została odstawiona. Po co w ogóle zakładali profil TVP3? :woot:

Bo "Julkowi" i reszcie ferajny z Woroniczej się pewnie przyśniło, że nazwa TVP3 nie odniesie sukcesu (co według mnie jest bzdurą) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Trójka jednak mogła zostać w celach marketingowo-promocyjnych by określić i zespoić w jedno sieć stacji regionalnych TVP.

Tymczasem między dwunastą a trzynastą w Radiu TOK FM emitowana była audycja "Program Telewizyjny" poświęcona TVP Regionalnej w której to jej szef (pan Marek Pasiuta) wspomniał o wielu ciekawych sprawach dotyczących stacji - najważniejszym jest to że kanał będzie miał swój własny dziennik emitowanym wieczorem. Wspomniano między innymi też że:

- Będzie pasmo poranne zlokalizowane między 7:30 a 8:00 a poza nim będą jeszcze trzy inne bloki lokalne

- Start całego programu będzie o godzinie szóstej.

- Ośrodki regionalne w poniedziałek natomiast dostaną przydziały realizacyjne poszczególnych programów

Ogólnie ciekawych rzeczy można było dowiedzieć się z tego programu. Kto tej audycji nie słuchał może nadrobić zaległości dzięki podcastowi znajdującemu się na tej stronie: http://www.tokfm.pl/Tokfm/0,131268.html oraz jak kto woli materiałowi mp3 który to można pobrać pod tym linkiem: http://bi.gazeta.pl/im/9/14345/m14345289.mp3

Na koniec tego postu nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam miłego słuchania wspomnianej audycji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ten cykl audycji z Tok FM jest ciekawy. A co do tego odcinka - w pewnym momencie pada stwierdzenie, że TVP Info pozostanie na MUX-1, a na MUX-3 będą 2 wersje regionalne. Tak to teraz pewnie będzie na MUX-3:

TVP 1

TVP 2 HD

TVP Regionalna 1

TVP Regionalna 2

TVP Polonia

TVP Historia

TVP Kultura

TVP Rozrywka

 

To jest dokładnie 8 kanałów, ale w tym 1 HD. TVP Info tymczasowo tylko na MUX-1, ale pod koniec kwietnia przyszłego roku będzie się musiało w końcu przeprowadzić na MUX-3. Do tego dojdzie wtedy jeszcze TVP Dokument. To już razem po wymianie TVP 2 HD na wersję SD zostanie docelowo 10 kanałów SD na 1 multipleks! Nawet gdyby wyrzucono TVP Polonia, to zostanie ich dziewięć i będzie na tym musiał ucierpieć bitrate wszystkich kanałów TVP.

 

Ja bym na miejscu TVP walczył jeszcze na przyszłość o połowę multipleksu 5 i przeniósł tam część kanałów tematycznych, za to pozostawiłbym na MUX-3 2 główne kanały w HD i pozostałe w tym obowiązkowo regionalne z rozsądnym bitratem, a resztę MUX5 przeznaczyłbym na kolejny konkurs KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawca nie może sobie upakować np. 10 kanałów SD na multipleks kosztem utraty jakości nadawanych programów, bo wszystko to zostało odgórnie ustalone (na szczęście dla nas). Polecam zapoznać się z decyzją rezerwacyjną. W multipleksie może być umieszczone maksymalnie 8 programów SD (przy czym 1 kanał HD zajmuje 2 miejsca na kanały SD).

 

Reasumując na MUX-3 będzie:

a) 8 programów SD (TVP 1 SD, TVP 2 SD i 6 kanałów tematycznych SD - np. TVP Regionalna, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP Dokument) i to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz,

B) 2 programy HD (TVP 1 HD, TVP 2 HD) i 4 programy tematyczne SD (np. TVP Regionalna, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także bym wolał wariant drugi, ale z drugiej strony TVP może zacząć krzyczeć, że chcieliby nadawać naziemnie TVP 1 HD oraz TVP 2 HD (ale pozbawiono ich tej możliwości wyrzucając ich z MUX-1) i tym samym wymusić, aby uruchomiono choć jeszcze jeden multipleks na kanały HD. Tym samym mógłby powstać MUX-5, na którym byłyby TVP 1 HD, TVP 2 HD, Polsat HD i TVN HD (bo ci oczywiście nie chcieliby być gorsi od TVP), ale jak wiemy niektórzy bronią się jak mogą, aby więcej multipleksów nie uruchamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na szczęście... pod względem 8 kanałów na MUX mnie pocieszyłeś.

 

To ciekawe, jak zinterpretować ten temat regionów. W sumie w tym wywiadzie nie było wprost mówione o tym, że będą 2 wersje regionalne, ale o doświetleniach obszarów przygranicznych, tylko że ja sobie nie wyobrażam, jak inaczej rozwiązać to w praktyce niż poprzez umieszczenie dwóch wersji regionalnych na jednym MUX-ie. Będą jakieś dodatkowe słabe nadajniki dla wszystkich podobnych obszarów na innym kanale, żeby załatwić to bez rezerwacji dwóch miejsc na multipleksie? Mieszkam w małopolsce zachodniej i w związku z tym jakoś będzie musiała być TVP Kraków... z Krakowa się nie da ze względu na ukształtowanie terenu, tylko ze Skrzycznego lub Mysłowic, a tam TVP Katowice będzie bez dwóch zdań i jak na razie na MUX-1 jest dodatkowo TVP Kraków. Podobnych obszarów przygranicznych jest więcej.

 

Wtedy na razie na MUX-3 będzie tak jak napisałeś, tylko że 2 razy region zamiast TVP Info (który pozostanie na MUX-1 - to są słowa dyrektora Ośrodka Programów Regionalnych z wywiadu powyżej) albo raz region i raz TVP Polonia.

Ale potem jeszcze TVP Dokument będzie musiał dojść. Nawet gdyby miał być tylko jeden region, to TVP Info mogłoby w ogóle zniknąć z DVB-T po oddaniu MUX-1 albo wymiana za jakiś inny kanał :(

 

Wariant drugi jest nierealny - nie po to w planach jest TVP Dokument, nie po to z myślą o DVB-T wprowadzono TVP Rozrywka, żeby teraz umieszczać tam 2 kanały HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tim Chętnie byłbym za pierwszą opcją pod warunkiem wymiany TVP Historii na TVP Dokument.

Ja wolałbym aby od września zdjęto obydwie stacje w HD i postawiono w MUX1 na TVP Regionalną w wersji alternatywnej jak Info. Na MUX3 mogliby z kolei dać promocyjnie (do kwietnia) TVP Sport i TVP Seriale (w zamian do czasu zakończenia regionalizacji nie byłoby dubli TVP1 i TVP2) a dodatkowo: TVP Polonię, TVP Regionalną (docelową, TVP Info, TVP Kulturę, TVP Rozrywkę i TVP Historię wymienną później na TVP Dokument. Za TVP Polonię z kolei mogliby dać docelowo dać docelowo TVP Sport lub TVP Film. Dzięki czemu TVP do kwietnia miałaby sporo kanałów na MUX1 i MUX3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierealne. TVP Film nie istnieje i nie wiadomo czy kiedykolwiek powstanie (TVP zastanawiała się, ale ostatecznie nie zgłosiła się w konkursie na kanał filmowy w MUX-1), TVP Sport (podobnie jak TVP Seriale i TVP HD) sprzedawany jest operatorom kablowym i satelitarnym, tak więc nie dadzą go za darmo do DVB-T, bo straciliby wpływy od operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że te kanały mogły by być na MUX3 promocyjnie - do czasu zakończenia regionalizacji tego multipleksu.

Zmieniając temat jak oceniacie pierwsze przecieki programowe dotyczące stacji i kiedy mniej więcej może ukazać się jej pierwsza ramówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zlikwidował TVP ROZRYWKĘ z DVB-T (sztuczny powtórkowy twór) i wyrzucił TVP POLONIA

Natworzyli badziewia , nawrzucali do DVB-T, robią z ludzi kompletnych idiotów serwując im archiwalne programy sprzed 7 lat, a ciemny lud to ogląda,bo jest szczęsliwy, że ma o 1 więcej kanał

 

Jakby wszyscy płaciliby abonament to nie trzeba by było tworzyć kanałów typu TVP Rozrywka, czy TVP Seriale, które na siebie zarabiają, choć najniższym kosztem. W obecnej sytuacji jest 0% szans, żeby TVP usunęło TVP Rozrywkę z NTC bo po prostu nie stać ich na taką stratę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... nego-w-TVP

"Natomiast TVP Info od września będzie wyłącznie kanałem informacyjnym. Marek Pasiuta, dyrektor Ośrodka Programów Regionalnych TVP, poinformował w sobotę w radiu Tok FM, że nowa stacja regionalna będzie zaliczana do kanałów must carry, czyli pakietu, który muszą oferować wszyscy dostawcy telewizji (platformy satelitarne i sieci kablowe)."

 

Kto zmusi CP czy nc+ do dystrybucji TVP Regiony na satelicie?

Raczej nie wyrzucą TVP INFO, bo wtedy droga do rozwiązania umowy byłaby szeroko otwarta

Poza tym TVP Regiony to 1 czy 16 stacji? Jesli jedna, to która jest ta główna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego po ostatnim "Programie Telewizyjnym" nie licząc tego o czym napisałem na poprzedniej stronie i tego o czym mówiliśmy wiadomo jeszcze że:

1. Program wspólny będzie się składał wyłącznie z kontentu wyprodukowanego przez ośrodki regionalne. Zgodnie z zapowiedziami gościa nie będzie więc sytuacji, że po raz kolejny zaserwowany zostanie na tym kanale Makłowicz czy inny Cejrowski. Nie wiadomo jednak jak te programy będą produkowane - z poziomu ośrodków czy centrali w Warszawie.

2. Ośrodki regionalne będą mogły nadawać więcej niż 4,5 godziny własnego programu, tzn. pasmo wspólne ma być docelowo jedynie ofertą uzupełniającą, a nie strukturą w której ośrodki regionalne będą miały jedynie wyznaczone okienka. Jest to istotna zmiana bowiem za czasów TVP Info i TVP3 z taką sytuacją mieliśmy do czynienia.

Co do satelity obstawiam że będzie forsowana opcja warszawska czyli 1 z 16 stacji regionalnych. Możliwe jest też to że poza nią TVP jeszcze dołoży jakieś wersje lokalne jak nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mogliby zostawić TVP3 dla nazwy wspólnej no i każdy ośrodek działałby pod swoją nazwą: TVP3 Kraków, TVP3 Opole, TVP3 Białystok itd...

Pasmo wspólne wydaje mi się, że będzie mało ciekawe. Myślałem, że będą właśnie puszczać powtórki z innych stacji albo filmy. Swego czasu w TVP3 było jakieś pasmo "Klub filmowy Trójki". A programy produkowane przez ośrodki regionalne to będą głównie magazyny, nic specjalnego jak dla mnie... A na satelicie pewnie będzie TVP Warszawa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problem braku miejsca dla jakiegoś kanału TVP można tak zaradzić:

 

1. Przyspieszyć utworzenie MUX'a dla regionalnych stacji i tam wrzucić TVP Regiony. Wtedy TVP Info zostaje w DVB-T.

 

2.

- Zlikwidować TVP Rozrywka, przynajmniej w DVB-T.

- Przenieść Panoramę, Sport, Pogodę do pasma wspólnego TVP Regiony.

- Wzbogacić TVP2 o więcej rozrywki. To właśnie niech głównie TVP2 kojarzy się z rozrywką.

- Z oszczędności z likwidacji TVP Rozrywka wesprzeć TVP Polonia (tutaj zlikwidować dobranockę, wprowadzić Wieczorynkę o godz. 19:00,

można zostawić pasmo dla dzieci w TVP Kultura.. chociaż jak powstanie TVP ABC to się nadaje do likwidacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Będzie pasmo poranne zlokalizowane między 7:30 a 8:00 a poza nim będą jeszcze trzy inne bloki lokalne

To już przynajmniej jeden blok regionalny znamy ;)

- Start całego programu będzie o godzinie szóstej.

A kiedy koniec programu? Tego niestety nie podali - równie dobrze może być zarówno o 22:00, jak i o... 6:00 (24-godzinny)

- Ośrodki regionalne w poniedziałek natomiast dostaną przydziały realizacyjne poszczególnych programów

Dobre rozwiązanie. Jednakże zrozumiałem z tego słuchowiska fakt, że nie każdy region będzie musiał produkować program (czyli raczej regiony AD 2005 nie będą musiały się zbytnio wysilać)

1. Program wspólny będzie się składał wyłącznie z kontentu wyprodukowanego przez ośrodki regionalne. Zgodnie z zapowiedziami gościa nie będzie więc sytuacji, że po raz kolejny zaserwowany zostanie na tym kanale Makłowicz czy inny Cejrowski. Nie wiadomo jednak jak te programy będą produkowane - z poziomu ośrodków czy centrali w Warszawie.

Nie tylko - produkcje niezależne też będą (10% ramówki).

2. Ośrodki regionalne będą mogły nadawać więcej niż 4,5 godziny własnego programu, tzn. pasmo wspólne ma być docelowo jedynie ofertą uzupełniającą, a nie strukturą w której ośrodki regionalne będą miały jedynie wyznaczone okienka. Jest to istotna zmiana bowiem za czasów TVP Info i TVP3 z taką sytuacją mieliśmy do czynienia.

Kolejne dobre rozwiązanie (nie wiem, na ile sugerowano się moim postem o obawach związanych z TVP Regionalną z dnia 25 czerwca - odpowiedź na to pytanie to ja nawet nie znam). Płynną ewolucję z "pasma wspólnego", poprzez "pasmo ponadregionalne" ("regiony silne" jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Wrocław po pewnym czasie się wykruszą i stworzą w 100% własną ramówkę), do wyłącznie własnej ramówki regionu oceniam jako ukłon w stronę "regionów słabych" (np. regiony AD 2005).

Co do satelity obstawiam że będzie forsowana opcja warszawska czyli 1 z 16 stacji regionalnych. Możliwe jest też to że poza nią TVP jeszcze dołoży jakieś wersje lokalne jak nie wszystkie.

Chyba początkowo na satelicie może być np. tylko Warszawa, ale później mogą się pojawić w sumie wszystkie regiony (oczywiście w ramach wykruszania się poszczególnych regionów).

Padała też kwestia zmian na DVB-T. Z tego, co zrozumiałem: TVP Info (24-godzinne) na MUX-1, TVP Regionalna (obydwie wersje) na MUX-3, TVP Polonia na razie zostaje ( :crazy: ).

Serwis na paśmie wspólnym - po usłyszeniu wywiadu na podcastach nie jestem już przeciw, jednakże pomysł oceniam średnio (zważywszy na brak serwisów informacyjnych na TV4 czy TV Puls, które po cyfryzacji są programami standardowymi).

Kwestia Studia Lotto w ogóle nie poruszona - po zmianach Studio Lotto pasowałoby do nowego TVP Info jak wół do karety. Dlatego należałoby Studio Lotto przenieść z tego kanału na jakiś inny z dniem 1 września (jeżeli nie na TVP Regionalna, to choćby na TVP1 lub TVP2), by nie dawać innym stacjom (np. Polsat, TVN) argumentu do przejęcia praw do pokazywania Studia Lotto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problem braku miejsca dla jakiegoś kanału TVP można tak zaradzić:

Ja wcześniej w tym temacie namieszałem, ale wychodzi na to, że jednak nie będzie żadnego problemu, bo będzie jeden kanał regionalny na MUX-ie + doświetlenia dla regionów przygranicznych z innym kanałem regionalnym TVP, TVP Dokument jak się pojawi to zastąpi TVP Polonia wtedy kiedy zostanie uruchomiony (w wypowiedzi dla wirtualnemedia_pl pada sformułowanie, że na razie nie znika, czyli docelowo jednak zniknie), a TVP Info na razie na MUX1, a potem w miejsce TVP 2 HD, które zostanie rozbite na TVP 2 i TVP Info i wtedy jak jest jeden region ma MUX-ie to wyjdzie dokładnie 8 kanałów SD na MUX, czyli tyle ile ma być.

 

- Zlikwidować TVP Rozrywka, przynajmniej w DVB-T.

TVP Rozrywka była od początku tworzona z myślą o DVB-T, więc nie łudziłbym się, żeby to w ogóle było brane pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...