Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przy okazji startu TVP Regiony tworzące go ośrodki powinny mieć dowolność także w kwestii loga traktując symbol TVP jako nieobowiązkowy dodatek do loga. Wyglądało to tak że mogące to ośrodki mogłyby powrócić do identyfikacji sprzed 2000 roku lub zrobić nowe znaki. Wówczas Białystok, Kraków, Lublin, Szczecin, Warszawa i Wrocław używałyby samego loga lub znaku TVP i obok loga zamienianego podczas pasma wspólnego na 3. Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań i Rzeszów wstawiałyby swoje loga zamienne w paśmie wspólnym na logo TVP3 podobnie jak Gorzów, Katowice, Kielce, Łódź, Olsztyn i Opole które na ten cel stworzyłyby zmienione lub całkiem nowe logotypy. Kielce przykładowo mogłyby skorzystać z alternatywnej nazwy KOT i zrobić logo o kształcie kota. Podsumowując moim zdaniem powinna być także różnorodność w oprawach która wspólna byłaby tylko w paśmie łączonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to takie logo jak jest teraz na kanałach regionalnych może pozostać.

To raczej przepadnie bo jest na bazie TVP Info - ja obstawiam coś z początku TVP Info czyli symbol TVP z nazwą miasta pod spodem. W czasie pasma centralnego nazwa miasta pewnie zniknie a pojawi się cyfra 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównywanie kanałów regionalnych TVP do Niemieckich to według mnie odpowiednikiem TVP Szczecin i TVP Gdańsk jest NDR Fernsehen (Norddeutscher Rundfunk), zaś odpowiednikiem TVP Katowice jest WDR Fernsehen (Westdeutscher Rundfunk).

 

Według mnie TVP Katowice powinien podobnie jak WDR Fernsehen emitując wersje ''Aktualności'' dla miast śląskich min ''Aktualności - Ruda Śląska'', ''Aktualności - Gliwice'', ''Aktualności - Częstochowa'', ''Aktualności - Bielsko Biała'' czy ''Aktualności - Katowice''.

 

Ja jednak będę stawiał przy swoim. Porównywanie kanałów regionalnych ARD do kanałów regionalnych TVP nie ma sensu. Obie działają w oparciu o inny system. Trzymam kciuki za TVP Regiony, ale dla mnie żaden kanał regionalny nie będzie odpowiednikiem żadnego kanału ARD.

 

P.S. Trzymam kciuki też za konkurencję TVS vs. TVP Katowice. Ten pierwszy coraz mniej regionalny jest, może konkurencja spowoduje, że będziemy mieli dobrą ofertę regionalną, nawet z możliwością wyboru kanału. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodki dostaną minimalnie 4,5 godziny na swoje lokalne produkcje ale znając życie będą go wydłużająć skracając pasmo wspólne które będzie z kolei trwać 11 godzin. Poza tym ośrodki dostaną 2,5 godziny na programy koorprodukowane pomiędzy wybranymi ośrodkami. W paśmie wspólnym mają być programy ośrodków, programy archiwalnej jak również licencyjne. Moim zdaniem od strony konkretnych programów to pewniakami w TVP3 będą raczej "Telekurier" i "Raport z Polski" które napewno zagością w ramówce gdyż reportaże wpisują się w to co stacja będzie emitować na swojej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://satkurier.pl/news/86582/tvp3-pro ... lawiu.html

No to idąc za stwierdzeniem szefowej TVP Wrocław od września na ośrodki w weekendy przypadnie już ponad ćwierć doby bo aż 6 i pół godziny czyli o 2 godziny więcej niż teraz. Przypomnę tutaj że na dni powszednie ma przypadać 4 i pół godziny czyli o jedną godzinę więcej niż teraz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się cieszę z tego że od 1 września powróci TVP3 wraz z tym że godziny dla ośrodków regionalnych zostaną zwiększone. Ostatnio na forach internetowych mówi się na temat logotypów ośrodków regionalnych TVP, z których min TVP Kraków miałby emitować logo z charakterystyczną dla tego ośrodka literą ''K'':

images?q=tbn:ANd9GcR-5O0O5CNIcrfFY3sJzfMwdai3okeyZTNOVN3gmr9oe_h-7d6B

 

TVP Gdańsk przed głównym wydaniem ''Panoramy'' pokazuje na kilka sekund symboliczną planszę z Neptunem, TVP Katowice do dzisiaj w nowszej wersji pokazuje planszę która towarzyszy od samego początku, TVP Łódź przed rozpoczęciem i po zakończeniu pasma lokalnego pokazuje pierwszą planszę Łódzkiego Ośrodka Telewizyjnego z najnowszą wersją ''Prząśniczki'' Stanisława Moniuszki (która również od samego początku jest sygnałem TVP Łódź) a TVP Szczecin przed rozpoczęciem pasma lokalnego emituje charakterystyczny dla ośrodka sygnał który w najnowszej wersji jest emitowany od 1995 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne - jeżeli zły wątek to przepraszam ale tyczy się ono m.in tego wątku - mamy dwa wątki o TVP3 (TVP3 i TVP3 Regiony) - czy możliwe jest połączenie tych wątków aby dyskusja na temat TVP3 odbywała się w jednym miejscu?

@Frontowiec - dobry pomysł ale te logotypy (?) powinny być odnowione tak aby pasowały do HD (nie musi sie zmieniać ich wygląd, ważne żeby były w dość dużej rozdzielczości - nawet i HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się cieszę z tego że od 1 września powróci TVP3 wraz z tym że godziny dla ośrodków regionalnych zostaną zwiększone. Ostatnio na forach internetowych mówi się na temat logotypów ośrodków regionalnych TVP, z których min TVP Kraków miałby emitować logo z charakterystyczną dla tego ośrodka literą ''K'':

images?q=tbn:ANd9GcR-5O0O5CNIcrfFY3sJzfMwdai3okeyZTNOVN3gmr9oe_h-7d6B

 

TVP Gdańsk przed głównym wydaniem ''Panoramy'' pokazuje na kilka sekund symboliczną planszę z Neptunem, TVP Katowice do dzisiaj w nowszej wersji pokazuje planszę która towarzyszy od samego początku, TVP Łódź przed rozpoczęciem i po zakończeniu pasma lokalnego pokazuje pierwszą planszę Łódzkiego Ośrodka Telewizyjnego z najnowszą wersją ''Prząśniczki'' Stanisława Moniuszki (która również od samego początku jest sygnałem TVP Łódź) a TVP Szczecin przed rozpoczęciem pasma lokalnego emituje charakterystyczny dla ośrodka sygnał który w najnowszej wersji jest emitowany od 1995 roku.

Odnośnie Krakowa to pewnie wtedy po wdrożeniu TVP3 ośrodek regionalnych z Krzemionek musiałby zrobić mniej więcej jeden z poniższych logotypów:

ifxt.jpg

xpji.jpg

Poza tym jest jeden problem a mianowicie ośrodki po 2005 które swoje symbole dopiero musiałyby zrobić oraz Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań i ewentualnie Rzeszów których to znaki nijak mają się do obecnego symbolu TVP. Nie ma natomiast problemu z resztą ośrodków a w szczególności z powyższym Krakowem, Lublinem oraz Warszawą i Wrocławiem których to loga można wkomponować na ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TVP zachowa dotychczasowa zasadę ws. logotypów to pewnie TVP3 będzie pisane czcionką TVP a nazwa ośrodka będzie umieszczona poniżej w dowolnej formie. Ciekawe czy TVP nawiąże jakąś współpracę z samorządami w tej sprawie. Swego czasu Kraków promował się jako KRK http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, ... iasta.html Poznań promował się chyba jakimś napisem z gwiazdką. Łódź miała jakieś 4, minimalistyczne literki. Inne miasta też mają jakieś symbole graficzne. Ciekawe czy to połączą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...